Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Dallas Stars
Neděle 02.02.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Krásné nedělní ráno při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém se střetnou týmy Anaheim Ducks a Dallas Stars.

DALLAS STARS

Hostující tým je po 54 odehraných zápasech na jedenácté pozici tabulky Západní konference, na osmičku týmů postupujících do Play Off ztrácí v tuto chvíli Dallas přesně šest bodů, ale oproti svým soupeřům má dvě utkání k dobru. Dobrou formou se prezentuje útočník hostí Tyler Seguin, který bodoval již čtyřikrát za sebou s bilancí 3+5. Dallas bude v dnešním duelu postrádat pouze obránce Robidase, který je mimo hru kvůli zlomenině nohy.

ANAHEIM DUCKS

Domácí celek vévodí se ziskem 85 bodů celé soutěži s šestibodovým náskokem na druhé Chicago. Čím se mohou domácí chlubit, to je bilance na domácím kluziště, kde z 25 zápasů pouze dvakrát nebodovali, další předností "Kačerů" je rovněž produktivní útok, se 189 brankami druhý nejlepší napříč celou ligou. Aktuální forma domácích napovídá, že dnes bychom měli vidět nadprůměrný hokej, domácí vyhráli hned 7 z posledních 10 duelů a i Minnesota se v posledních týdnech chlubí dobrou formou. V dresu Anaheimu se daří Ryanu Getzlafovi, jenž si připsal 16 bodů v posledních 12 duelech, se ziskem 63 bodů je navíc třetím nejproduktivnějším hráčem NHL. Mimo hru je dlouhodobě zraněný gólman Fasth, stejně tak i obránce Souray.

Vzájemné zápasy

Oba týmy dnes sehrají třetí a zároveň poslední vzájemný duel v základní části soutěže. V těch předchozích, se z výhry 6:3 radoval vždy domácí celek.

26.11.13 Dallas – Anaheim 6:3
    20.10.13 Anaheim – Dallas 6:3

Češi a Slováci v akci

Na soupiskách obou týmů nefiguruje žádný hráč s českými či slovenskými kořeny.

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Lovejoy, Sbisa, Fistric – Perry, Getzlaf (C), Maroon – Selanne (A), Perreault, Steckel – Cogliano, Koivu (A), Silfverberg – Beleskey, Winnik, Jackman.

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Daley, Goligoski, Dillon, Benn Jo., Gončar, Connauton – Ničuškin, Seguin, Benn Jam. (C) – Cole, Eakin, Peverley – Garbutt, Fiddler, Roussel – Chiasson, Horcoff (A), Whitney (A).

Rozhodčí: Rehman, Sutherland – Racicot, Wheler.

00:01

00:15
    Coglianova rána z pravého kruhu letěla nad lapačku hostujícího brankáře, ale bohužel pro domácí i nad branku Dallasu.

00:41
    Getzlaf se pokusil zakončil backhandem zády k brance a ještě z ostrého úhlu, Ellis se ale stačil do branky vrátit poté, co rozehrával puk od zadního hrazení.

01:02
    Nahození Jamieho Benna vyráží Hiller v pohodě do rohu.

01:55
    První formace domácích obléhala pásmo soupeře, žádnou šanci si ale vypracovat nedokázala.

02:22
    Tvrdou střelu domácího obránce Lovejoye od modré čáry vyráží Ellis do rohu kluziště.

03:08
    Hodně přísné zakázané uvolnění teď odpískali sudí proti domácímu celku, vhazovat se bude před Hillerem.

03:38
    Přechod Winnika do útočné třetiny neproběhl úplně hladce a domácí forvard rychle ztrácí kotouč.

04:20
    Goligoski vybojoval kotouč u hrazení a od modré čáry jej poslal na domácí klec, puk ale minul klec Hillera o malý kousek.

04:43
    Perry pálí na druhé straně hřiště mimo hostující branku.

05:43
    Střela Lindholma z pravého kruhu nadělala velké problémy hostující obraně, puk chvíli poskakoval po brankovišti hostí, než jej dokázali obránci Dallasu odpálit mimo nebezpečí.

06:18
    Peverley střílí z levého kruhu, Hiller zasahovat nemusí.

06:43
    Po zásahu Garbutta končí puk mezi střídačkami obou týmů, hra bude pokračovat ve středním pásmu po skončení krátké reklamní přestávky.

07:18
    Nepřesnosti na obou stranách při snaze obou týmů dostat se do útočné třetiny.

07:40
    Hiller pouze vyrazil před sebe lehké nahození hostí od modré čáry, naštěstí pro něj nebyl v blízkosti jeho branky nikdo z hráčů Dallasu.

08:08
    Perry se jen těžko sbírá z ledu po tvrdém hitu Goligoského, po chvíli ale přeci jen odchází na střídačku.

08:08
    Zákrok Goligoského nakonec posouzen jako nedovolený, dvě minuty za nedovolené bránění pro hráče Dallasu.

08:20
    Hostům se krátce po vyhraném buly daří vyhodit puk z pásma.

08:46
    Selanne se z pravého kruhu ještě pokoušel najít volné spoluhráče před brankou, obrana hostí ale zablokovala přihrávku finského forvarda.

09:14
    Dallasu se povedlo vyvézt kotouč z obranného pásma, snaha hostí o založení útoku ale končí na modré čáře – offside.

09:40
    Perreaultovi nesedl střelecký pokus z prostoru mezi kruhy, puk po jeho ráně jen obloučkem zamířil mimo branku hostí.

10:08

10:34
    Winnik se od zadního hrazení pokusil najít před brankou volného Cogliana, jeho rána ale o kousek minula hostující klec!

10:48
    Na opačném konci kluziště nedokázal zamířit mezi tři tyče domácí branky Ničuškin.

11:11
    Hra je přerušena po sražené střele jednoho z hostujících hráčů, pokračovat se bude po komerční pauze vhazováním v obranné třetině Anaheimu.

11:30
    Steckelova sražená rána z pravého kruhu minula hostující branku.

12:22
    Pěkná kombinace hostí končí střelou Colea, po níž zaplul puk přímo do lapačky domácího brankáře.

12:44
    Winnik se proti přesile nedokázal probít do útočného pásma, puku se ujímají hosté.

13:14
    Getzlaf se pokusil zakončit z prostoru mezi kruhy, hosté mu dokázali zablokovat včas hůl a i když u branky ještě číhal Maroon, k zakončení se již domácí nedostali.

13:35
    Perry vypálil z první z prostoru pravého kruhu, jeho ránu reflexivně vyrazil Ellis pravým betonem.

14:06
    Hiller si připisuje úspěšný zákrok proti střele Jamieho Benna.

14:45
    Další pokus útočníka hostí již končí mimo domácí klec.

15:35
    Seguin pouze nahodil puk do pásma soupeře, který se domácím podařilo sebrat u zadního hrazení.

16:20
    Poslední minuty hry nepřinesly výraznější šanci na obou stranách, mužstva brání svého soupeře hodně důrazně.

16:30
    Hiller vyráží technický pokus Chiassona mimo svou klec.

16:56
    Fiddler se dral do zakončení v prostoru mezi kruhy, jeho střela ale míjí domácí branku.

17:05
    Hiller chytá střelecký pokus obránce hostí krátce po vyhraném buly, to se tak bude ihned opakovat.

17:46
    Winnikova lehká střela z pravého kruhu je na konci rychlé domácí kombinace, Ellis tlumí puk na své hrudi a přerušuje hru.

18:15
    Druhá formace Dallasu zatápěla dlouho obraně domácího celku, ta se však nakonec ze sevření dostala.

18:28
    Následná snaha domácích o založení útoku ale končí již na modré čáře – postavení mimo hru.

18:56
    Jackman nedokázal zpracovat prudký pas svého spoluhráče, puk tak letí přes všechny čáry až na zakázané uvolnění, následuje buly před domácí brankou.

19:02
    První vyloučení dnešní zápasu, Ben Lovejoy (ANA) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

19:05
    Domácí vyhrávají buly a rychle posouvají puk do středního pásma.

19:15
    Getzlaf se dokonce dostal do zakončení při vlastním oslabení, jeho střela ale mířila vysoko nad hostující klec.

19:59
    V poslední vteřině mohl otevřít skóre zápasu Goligoski, Hiller se ale stačil přesunout včas k levé tyči své branky a puk po ráně obránce Dallasu vyrazit!

20:00

Úvodních dvacet minut dnešního zápasu je minulostí, branku jsme i přes některé šance obou týmů neviděli a tak soupeři odchází do šaten za bezbrankového stavu.

Zblokované střely: 2 – 3

Druhá třetina začne již za malou chvíli, hosté budou mít k dispozici ještě více než minutu přesilové hry.

20:01

20:28
    Domácím hráčům se po chvíli povedlo přerušit kombinaci hostů a poslat puk daleko od své branky.

20:52
    A další vyhození až k brance soupeře předvádí hokejisté Anaheimu.

21:02

21:18
    Hiller zasahuje proti střele z ostrého úhlu, při zákroku však posunul svou klec a hra je tak přerušena.

21:20
    Daley pálí krátce po vyhraném buly, jeho rána bez přípravy od modré čáry míjí domácí klec.

21:25
    Anaheim se následně osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se vrací zpět před Hillera.

21:50
    Getzlaf počkal u levého kruhu, než mu dojedou spoluhráči, Maroon ale nedokázal zády k brance zpracovat pas od domácího kapitána a Anaheim je následně vytlačen ven ze třetiny.

22:18
    Icing hostí ale přeci jen dá možnost domácím k ataku hostující branky.

22:44
    Koivu našel mezi kruhy Fowlera, ten si ještě chtěl obhodit obránce Dallasu, to se mu však stalo osudným a přichází o kotouč.

23:21
    Domácí zahráli při snaze o zpracování kotouče vysokou holí, sudí přerušuje hru a vykazuje domácí do středního pásma.

24:04
    Domácí se trochu kostrbatě dostali až před branku soupeře, kterou atakoval z pravé strany Silfverberg, jeho střelu zápěstím však chytá Ellis do své lapačky!

24:35
    Beleskey nahazuje puk na branku hostí z levého kruhu, jeho lehkou střelu raději drží v rukavici gólman hostí.

24:38
    Po buly pálí tvrdě od modré obránce Beauchemin, jeho střela ale letí nad branku hostí.

25:03
    Dallas právě vstřelil branku!
    Eakin se ujal kotouče ve středním pásmu a podél pravého hrazení se protáhl až před domácí branku, s jeho zakončením si Hiller poradil, na následnou dorážku dojíždějícího TREVORA DALEYHO však byl již krátký a hosté se ujímají vedení v dnešním zápase! Asistence: Cody Eakin, Rich Peverley.

*** Fistric odstoupil ze hry kvůli zranění v dolní části těla a jeho návrat do dnešního duelu je nejistý.

26:08
    Jordie Benn pálí od modré čáry mimo domácí klec, hosté jsou v náporu po vstřelené brance.

26:58
    Tlak hostí vyústil ve vyloučení domácího hráče, Luca Sbisa (ANA) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

27:10
    Hiller dokázal vyrazit kotouč poskakující po jeho brankovišti, domácí následně vyhazují alespoň do středního pásma.

27:34
    Goligoskiho ránu dokázal Hiller vyrazit mimo tři tyče své branky, Anaheim následně posílá puk až k Ellisovi.

28:13
    Whitney hledal před brankou soupeře volné spoluhráče, nikdo z nich se ale k puku přes domácí obránce nedostal.

28:40
    Ve velké šanci byl Tyler Seguin, který ujel domácí obraně, jeho pokus o backhandový blafák nevyšel, kotouč letí nad domácí klec!

28:58

29:35
    Hiller poněkud riskantně rozehrál puk zády od hry, naštěstí pro něj u něj byli první jeho spoluhráči.

30:08
    Hosté vytáhli forčeking hodně hluboko, s čímž mají domácí hokejisté v této chvíli velké problémy.

30:17
    Hiller kryje další střelecký pokus hostí z hole Roussela, po jeho zákroku následuje krátká komerční pauza.

30:40
    Po Eakinově střele z mezikruží se k dorážce před brankou Anaheimu dral obránce Jordie Benn, naštěstí pro domácí tým mu puk sjel z hole při snaze o zakončení.

31:29
    Steckel pálí z levého kruhu přes obránce soupeře, Ellis vyráží pokus domácího hráče pravým betonem.

32:24
    Hiller si připisuje další zákrok dnešního večera a to proti ráně Seguina.

32:41
    Další trest na domácí straně, vyloučen je Corey Perry (ANA) za hákování.

32:50
    Gončar pálí tvrdě od modré čáry, Hiller vyráží betony mimo svojí klec.

33:13
    Koivu s Coglianem si při oslabení připsali každý po jedné střele, Ellis si dokázal s oběma pokusy domácích hráčů poradit.

33:40
    Anaheim se zatím v pohodě brání další přesilovce soupeře a drží puk daleko od své branky.

33:58
    Ellis opět musí založit útočnou akci hostí, ti začínají opět až od vlastní branky.

34:16
    Domácí si přihráli rukou, kotouč však již mířil do středního pásma a tak je hra přerušena. následuje buly po Hillerově pravé ruce.

34:41

34:50
    Perry naskočil do hry zpět z trestné lavice a ihned se zapojil do kombinace domácích, jeho ránu z pravé strany však Ellis dokázal vyrazit!

35:20
    A další šance domácího celku, kterou měl na své holi kapitán Ryan Getzlaf, ale i jeho pokus dokázal Ellis zneškodnit, přestože byla domácí "15ka" zcela osamocená mezi kruhy.

36:02
    Hiller si na opačném konci hřiště připisuje dobrý zákrok proti šanci Colea.

36:16
    Velkou šanci na zvýšení náskoku Dallasu měl na své holi Peverley, který se pokusil zasunout do prázdné branky odražený puk od zadního hrazení, Hiller ale fantasticky vyráží lapačkou!

36:55
    Fowler dokázal zneškodnit po pravé straně se deroucího Ničuškina.

37:09
    Winnik se zprava protáhl kolem obránce a naservíroval puk před branku, tam se do zakončení dostával jeden z jeho spoluhráčů, byl ale dobře zablokován obránci soupeře a puku se zmocnil Ellis.

37:24
    Lindholm už neudržel kotouč v útočném pásmu a je pískán offside proti domácímu celku.

38:08
    Hiller vyráží ramenem za svoji branku střelu Erika Colea.

38:24
    Další akce hostí již nebyla tolik úspěšná, po jejich nepřesném pasu je pískán icing a hra se stěhuje před Ellise.

39:00
    Jedna minuta zbývá do konce druhé třetiny.

39:45
    Spolupráce bratří Bennů v dresu Dallasu málem přinesla druhou branku v síti Anaheimu, Jamie poslal pas od modré čáry napříč útočným pásmem do prostoru pravého kruhu, odkud vypálil Jordie bez přípravy a trefil tyč domácí branky!

40:00

Po konci třetiny se ještě strhla potyčka u trestných lavic, uvidíme, zda-li se bude vylučovat.

Po čtyřiceti minutách hry drží hosté těsné vedení 1:0, které jim zařídil svou čtvrtou brankou v sezoně obránce Trevor Daley.

Zblokované střely: 9 – 5

Za potyčku po skončení druhé třetiny jsou menším trestem za hrubost potrestáni Antoine Roussel (DAL) a Luca Sbisa (ANA). Třetí periodu by tak oba týmy měly začít ve čtyřech hráčích.

40:01

40:15
    Jordie Benn se k zakončení nedostal, puku se ujímají domácí hráči.

40:44
    Cogliano nabil z pravého kruhu na modrou Lovejoyovi, jeho ránu z první vyráží Ellis mimo nebezpečí.

41:12
    Offside zastavuje další útočnou snahu domácího týmu.

41:52
    Perry se málem dostal přes dva obránce hostí až k Ellisovi, ten puk směřující k jeho brance vypíchl holí mimo dosah domácího kanonýra.

42:00
    Oba týmy jsou kompletní.

42:55
    Jamie Benn se dostal k backhandovému pokusu před domácí brankou, Hiller jej však zneškodnil a puku se poté ujímá Lindholm.

43:17
    Ellis přerušuje hru svým zákrokem proti další střele domácích hokejistů, kterou měl na svědomí Jackman.

43:28
    Offside zastavil další kombinaci domácího celku.

43:47
    Hiller má dnes dobře postavené tyče, již podruhé totiž zazvonila branková konstrukce za jeho zády, nyní po střele Chiassona z pravého kruhu!

44:14
    Fowler vypálil od levého hrazení, Ellis nadvakrát krotí puk.

44:17
    Cody Eakin (DAL) vyloučen za hákování, přesilová hra pro Anaheim.

44:32
    Fowler vypálil od modré, Ellis puk neudržel a k dorážce už se natahoval Perreault, obránci hostí ale byli o chlup rychlejší než domácí forvard.

45:15
    Hostům se daří vyhodit puk až k brance soupeře.

45:23
    Domácí nerozehráli úplně přesně, čehož málem využil Jamie Benn, jeho rána ale míjí domácí klec.

45:47
    Garbutt se hnal za vyhozeným kotoučem a Lindholm měl co dělat, aby ho udržel za svými zády.

46:17
    Hosté v plném počtu, Anaheimu se přesilová hra příliš nepovedla.

46:19
    Hra je přerušena po ráně Ryana Getzlafa, kterou chytil brankář hostí do své výstroje. Následuje krátká komerční pauza.

46:54
    Domácí hráči jsou v akci zastaveni hvizdem čárového sudího – offside.

47:13
    Eakin dokázal zablokovat střelecký pokus Sbisy, domácí ale zvyšují tlak a drží hosty v jejich obranné třetině.

47:36
    Další pokus domácích hokejistů má na svědomí Getzlaf, ale i s jeho střelou si Ellis poradil, ten i v polovině 48. minuty drží čisté konto.

47:54
    Perreault z mezikruží míjí hostující klec.

48:26
    Další tvrdá rána letí na branku Dallasu, Lovejoyovu ránu vyráží Ellis betony mimo nebezpečí.

48:34
    A ještě jednou domácí obránce Lovejoy, i nyní si Ellis poradil. Brankář hostů dnes drží akcie svého týmu hodně vysoko.

49:00
    Roussel zablokoval střelu Perreaulta od modré čáry a sám se získaným kotoučem upaloval k brance Anaheimu, jeho střela z levé strany ale byla hodně nepřesná.

49:24
    Garbutt byl hodně aktivní při napadání a dokázal se prosadit do zakončení, to však vykryl Hiller v domácí brance.

50:08
    Silfverberg pálí vedle hostující branky, hra běží dál a přerušuje se minimálně.

50:40
    Offside opět zastavuje domácí hráče při snaze o přechod přes modrou čáru.

Dnešní utkání sleduje 17.174 diváků, domácí hala "Kačerů" je po delší době vyprodána!

50:47
    Postavení mimo hru se píská i na druhé straně, hostům to ale s jednogólovým náskokem v zádech vadí asi o něco méně než před chvíli domácím hokejistům.

51:21
    Další možnost pro domácí srovnat skóre zápasu v přesilové hře, vyloučen je Jordie Benn (DAL) za podražení.

51:34
    Střelu Getzlafa zpoza levého kruhu blokuje obrana hostí.

51:49
    Hosté se po chvíli osvobozují a domácí hráči tak musí začít s útokem až od vlastní branky.

52:07
    Kotouč opět letí přes všechny čáry až k Hillerovi.

52:40
    Getzlaf je opět u zakončení, jeho leká střela od modré čáry je sražena mimo Ellisovu branku.

52:59
    Hosté vyhazují kotouč ze třetiny, oba týmy střídají.

53:21
    Dallas v plném počtu.

53:46
    Domácí i po skončení přesilové hry okupují obranné pásmo svého soupeře, k výraznějšímu zakončení to ale zatím nevede.

54:24
    Hiller předvádí dobrý zákrok proti ráně Colea z pravého kruhu.

54:55
    Už jen něco málo přes pět minut mají domácí hokejisté na to, aby alespoň vyrovnali.

55:16
    Hosté hrají přesně to, co potřebují. Přes jejich obrannou hráz vystavěnou na modré čáře se hráči Anaheimu jen velmi těžko prosazují.

55:30
    Komerční přestávka a přesně 270 sekund dělí hosty od velmi důležité výhry, která by posílila jejich naděje na účast v Play Off.

55:46
    Getzlaf pálí z levého kruhu Ellis pouze vyrazil, Perry už se ke smůle domácích k dorážce nedostal.

56:12
    Ellis vyráží holí střelecký pokus z hole kanonýra Perryho.

56:36
    Beleskey se dostával do zakončení z pravé strany, jeden z bránících hráčů se mu ale obětavě vrhl pod nohy a zabránil mu v zakončení.

56:55
    Po delší době pálí i hosté, střelu Jamieho Benna ale v pohodě kryje Hiller.

57:24
    Roussel zblokoval střelu obránce Fowlera od modré čáry.

57:45
    Naopak se hráč hostí dostal do zakončení na druhé straně hřiště, Hiller ale puk za svá záda nepustil.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny.

58:30
    Cole dobře drží puk za brankou Anaheimu a šetří čas pro hostující tým,

58:52
    Domácí hrají bez brankáře a se šesti hráči v poli!

59:12
    Getzlaf pálil zpoza pravého kruhu, Ellis vyrazil pouze do míst, kde stál osamocený Perry, který však nedokázal dostat puk do odkryté branky!

59:31
    Nedáš-dostaneš, domácí velkou šanci na vyrovnání nevyužili, čehož využil JAMIE BENN a střelou do prázdné branky domácích pojišťuje hostům vedení v zápase! Asistence: Tyler Seguin.

60:00

Hosté vítězí v dnešním duelu na ledě silného Anaheimu v poměru 2:0, vítěznou branku si připsal obránce Trevor Daley, v závěru zápasu pojistil vedení Dallasu střelou do prázdné branky Jamie Benn,

Zblokované střely:10 – 13

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji krásný start do nového dne! (06:36:02)