HC Plzeň – Slavia 5:0 (kon.) | Kladno – Vítkovice 4:6 (kon.) | Sparta – Liberec 2:1 (kon.)
Jihlava – Zlín 0:4 (kon.) | Vsetín – Pardubice 4:3 (kon.) | Písek – Letňany 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – HC Litvínov 7:0 (kon.) | Olomouc – Hr. Králové 5:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:1 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 9:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 0:1 (po pr.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 3:5 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 07.03.2014, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

49:15
    Za hostující klecí došlo k nebezpečné hře vysokou holí, kterou se provinil Kropáč (OLO). Navíc se vzápětí do sebe pustili Štefka (OLO) a Emil Veselý (HKR), oba hříšníci vyfasovali po dvou minutách.

47:48
    Pokud chtějí Kohouti odpovědět, mají k tomu vynikající příležitost. Na trestné lavici už sedí Hofman (HKR) za nedovolené bránění.

44:20
    Když už se zdálo, že domácí vyhodí puk ze své třetiny, zvedl hlavní sudí pravici nad hlavu a přerušil hru. Kropáč (OLO) si pomohl držením protihráče a odjíždí na trestnou. Hosté budou hrát krátkou výhodu proti třem.

42:37
    Olomoučtí se budou muset bránit. Podražením pronikajícího protihráče se provinil Zelený (OLO).

37:49
    Za domácí klecí Malík (HKR) ostře atakoval soupeře, inkasuje tak dvě minuty za vražení.

33:07
    Domácí se připravili o minutu přesilové hry, Hes (OLO) si pomohl nedovoleným bráněním.

31:58
    A nyní si proti čtyřem zahraje Mora. Během bránění domácích útočných akcí krosčekoval soupeře Zahradník (HKR).

27:48
    A po chvíli je tu pro hosty další šance. Hes (OLO) u střídačky soupeře tvrdě atakoval loktem jednoho z hostujících hráčů. Další výhoda pro lvy.

26:59
    Ve středním pásmu si počínal nedovoleným bráněním Alex Rašner (OLO), který tak na dvě minuty oslabuje svůj tým.

21:40
    Výhoda pro hostující tým. Tomek (OLO) se provinil nedovoleným bráněním.

19:00
    Ošklivým zákrokem kolenem vůči domácímu Nesvadbovi se provinil Drašnar (HKR). Olomoucký bek zůstal ležet na ledové ploše a na střídačku mu museli pomoct jeho spoluhráči.

16:03
    Během olomouckého tlaku se u vlastní klece provinil nedovoleným zákrokem kapitán hostů Gančařík (HKR). Mora bude hrát více jak minutu proti třem.

15:11
    První přesilovou hru si zahrají Hanáci. V útočném pásmu si zbytečně pomáhal hákováním Šeda (HKR).

10:36
    Královští lvi budou mít příležitost odpovědět. Díky sekání Janáse (OLO) si totiž zahrají početní výhodu.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 11. Šoustal T. (Kuba, Horák J.), 17. Kuba, 26. Janás (Kropáč), 49. Nesvadba (Horák J., Šoustal T.), 55. Kropáč (Kuba) – 28. Čech (Havránek), 47. Veselý E. (Gančarčík, Chalupa)

HC Olomouc: Urbisch (Schejbal) – Spurný, Hes, Rašner, Tomek, Klvaňa, Marek, Horák R., Škoda, Nesvadba, Zelený – Kropáč, Štefka, Beier, Janás, Horký, Hajšman, Horák J., Šoustal T. (C), Ministr, Kuba.
    Královští lvi Hradec Králové: Veselý F. (Černý) – Havránek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý E. – Šeda, Zahradník, Hofman, Malík, Hnik, Hronek, Gančarčík (C), Chalupa, Voříšek, Malinský, Miškář, Drašnar.

Rozhodčí: Held – Štreitová, Zouhar