Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:2 (po pr.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:0 (kon.) | Doněck – Riga 5:2 (kon.)
Lev – Záhřeb 4:3 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 07.03.2014, 16:30 • Lužniki Palace of Sports • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (19:15:51)

Stav série Dinamo Moskva: Lokomotiv Jaroslavl 1:0

Dinamo bleskurychle rozhodlo prodloužení a naplno ukázalo, proč je dvojnásobným obhájcem Gagarinova poháru. Dvě třetiny Lokomotiv předváděl velmi spolehlivý výkon, vysoký standart své hry však svěřenci Davea Kinga nedokázali udržet v klíčových momentech třetí třetiny, což favorit dokázal potrestat a hosté nakonec musí skousnout hořkou porážku.

61:31
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Prodloužení netrvalo ani dvě minuty a je rozhodnuto! Mironov našel na modré čáře MAXIMA KARPOVA, který vjel do útoku z pravého kruhu vypálil kotouč pod víko. Sanford neměl moc šancí, jak kotouč zachytit. Asistence: Andrej Mironov.

60:51
    Na druhé straně pálil z podobné pozice do ochranné sítě Platt.

60:25
    Pěstuško mohl hned na úvod rozhodnutí rozhodnout, jeho ránu zastavilo břevno Sanfordovy brány!

60:01

Pokračujeme v 19:05.

Střely na branku: 28:12

Ve třetí třetině si hosté zahrávali s ohněm. Jejich velmi pasivní pojetí nakonec vyústilo ve dva slepené góly domácího mužstva, které znamenaly vyrovnání. Jaroslavl přišla o pracně vytvořený náskok během pouhé minuty. Obě mužstva si poté vytvořila několik slibných šancí, ani jednu však neproměnila. To znamená jediné. Po klasické přestávce nás čeká prodloužení, ve kterém se podobně jako v NHL hraje až do rozhodnutí.

60:00

59:16
    Pěstuško nahrál Rjazancevovi, který pořádně vyprášil Sanfordovy betony.

58:00
    Poslední dvě minuty normální hrací doby, dojde zápas do prodloužení?

57:50
    Plotnikov vypálil od modré, jeho střela zamířila mimo branku.

57:23
    Nyní proběhla pasáž bez šancí, ani jeden celek nechce před koncem normální hrací doby chybovat. Do sebe se po hvizdu rozhodčího pustili Novák a Plotnikov, rozhodčí je bleskurychle od sebe odtrhl.

55:08
    Sopin vypálil od mantinelu, před bránou stojící Kvapil pořádně Sanfordovi ztěžoval práci, nakonec kanadský brankář stačil odražený kotouč schovat před českým útočníkem.

54:31
    Teď má zápas obrovský náboj, čemuž pomáhá i skvělá atmosféra v Lužnikách, Plotnikov po přechodu útočné modré čáry vypálil, Jerjomenko zasáhl lapačkou.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 50. Rjazancev, 51. Komarov (Pěstuško, Gorovikov), 62. Karpov (Mironov) – 5. Redlihs (Sprukts, Platt), 15. Plotnikov (Holos)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov)- Novák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Rjazancev, Korjagin, Barancev- Gorovikov, Pěstuško, Komarov- Karsums, Karpov, Cvětkov- Babenko, Volkov, Kokarev- Sopin, Pestunov, Kvapil
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik)- Ljubuškin, Gorochov, Kronwall, Holos, Vasiljev, Jakovlev, Višněvskij, Pašnin- Platt, Sprukts, Redlihs- Plotnikov, Averin, Apalkov- Koňkov, Galimov, Kartajev- Petrov, Kapustin, Achmetov

Rozhodčí: Romasko, Olenin- Šeljanin, Sivov