HC Plzeň – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 1:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 07.03.2014, 17:00 • Svijanská aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů

Konec zápasu. (19:19:04)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Autorem branky je DLOUHÝ.

Konečný nedává a Liberec tak vítězí po nájezdech.

Druhý olomoucký jede Konečný.

Mikyska proměňuje – 2:0.

Druhý liberecký nájezd jede Mikyska.

Jergl neprošel přes ležícího Vaněčka – 1:0.

Další je Aleš Jergl.

Dlouhý našel mezeru mezi betony – 1:0.

Začíná Adam Dlouhý.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo o tom, který z týmů dostane bonusový bod, a následují nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Prodloužení se dohrává, oba týmy už se do velkých akcí nepouštějí.

64:03
    Beták ještě zkusil střelu od modré, tu má pod kontrolou Vaněček a posílá puk zpět do hry.

63:27
    Jergl hledal u tyčky Betáka, který naštěstí pro domácí na puk nedosáhl.

62:30
    Svoboda s Ordošem dlouho drželi pásmo, olomoucká obrana to řeší vyhozením do středního pásma.

61:31
    A opět Jergl, jeho střela přes tři bránící hráče však na Vaněčka nešla.

61:05
    Jergl zkoušel vymyslet něco v útočném pásmu, nakonec je však jeho pokus sražen do ochranné sítě.

60:26
    Znovu Havlas v akci, vyměnil si puk s Jandejsem a pak opět přišla střela, ta jde mimo branku.

60:15
    Havlas zkoušel rychle vypálit hned od modré, Slezák má puk v lapačce.

60:01

Velmi vyrovnaný duel půjde do prodloužení, oba týmy daly po jedné brance v každé třetině a nyní má každý jistý bod.

60:00

59:37
    Mikyska se snažil ještě rozhodnout před konce třetiny, ale o kotouč byl připraven v pásmu.

59:00
    Je před námi poslední minuta základní hrací doby a utkání zřejmě přejde do prodloužení.

58:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté ovšem rychle srovnávají a stále se ještě snaží utrhnout nějaké body na svou stranu! Podobně jako Ordoš si nyní MARTIN KONEČNÝ počkal u tyčky a vrací hosty do hry. Asistence: Michal Zezula, Lukáš Kočiřík.

57:27
    Tygři jsou po gólu na koni a tlačí se dál, nedávají tak šanci svým oponentům na útočnou akci.

56:23
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení v pravý čas a získávají tak výhodu do konce duelu. Svoboda místo střely zvolil nahrávku k tyčce na JANA ORDOŠE, který se svým důrazem dokázal prosadit a poslal kotouč do sítě, připisuje si tak druhý gól. Asistence: Daniel Svoboda, Šimon Boček.

56:07
    Hra je přerušena přihrávkou rukou. Zbývají necelé čtyři minuty a stav je stále nerozhodný.

55:18
    Havlas prudce zakončoval k tyčce, kam hbitě natáhl beton Slezák.

54:33
    Hosté po dlouhé době v útočn akci, Jergl však netrefil branku.

53:34
    Žďárský má zřejmě poraněné zápěstí a odjíždí na střídačku.

53:08
    Pálkova střela je odražena, domácí však dále tlačí.

52:35
    Puk byl skoro v brance po tečti Dlouhého, ale rozhodčí má dobrý výhled a kotouč neviděl v kleci hostů.

51:49
    Hra je trošku klidnější, u puku je však více Liberec a snaží se dostat do vedení.

50:33
    Mikyska z pravé strany prudce vypálil, kotouč se odráží od hole Slezáka do ochranné sítě.

49:55
    V útočném pásmu chtěl oslovit Svoboda Havlase, ten však nedosáhl na černou pryž a do protiútoku mohou hosté.

48:46
    Belovič dostal puk před prázdnou branku, ale nedokázal ho dobře usměrnit.

48:17
    Hosté už jsou opět v plném počtu.

47:50
    Havlas hledal přes šířku hřiště Dlouhého, ale ten na puk nedosáhl.

46:53
    Rychlý útok Mikysky končí u gólmana Olomouci.

46:17
    Za hákování půjde na trestnou Šimon Beták (OLO).

45:40
    Mikyska vyslal do úniku Kalfiřta, ten mířil mezi betony, ale Slezák mezi svými nohami nic nepustil.

44:17
    Rajnoch dostal kotouč do úniku, ale Pálek se stihl vrátit.

44:01
    Olomouc už je v plném počtu.

43:46
    Domácí stále drží pásmo, ale kombinace k výraznějšímu ohrožení branky nevede.

43:01
    Žďárský hledal Ordoše před brankou, jeho teč jde mimo branku.

42:20
    Od modré zkoušel pálit Havlín, ale kotouč nedoskákal ani ke Slezákovi.

42:01
    Zbyněk Hradil (OLO) si půjde sednout na dvě minuty za podražení.

41:43
    Boček se snažil bekhendem vystřelit z blízkosti, ale puk je sražen.

41:19
    Oba týmy zápolily na liberecké modré, nakonec je to ofsajd pro Olomouc.

40:19
    Jerglův pokus z pravé strany se nepovedl, střela mu nesedla.

40:01

Oba týmy opět daly po jedné brance, stav je tak stále nerozhodný a rozhodne třetí část.

40:00

39:15
    Jandejsek při rozehrávání akce podklouzl, ale udržel si kotouč v moci. Přechod přes modrou už se však Liberci nepodařil.

38:10
    Boček zpoza branky hledal své spoluhráče, ti ale na puk nedosáhli kvůli důsledné obraně hostů.

37:46
    Hra se na konci třetiny uklidnila, ale aktivnější je Liberec.

36:31
    Mikyska našel zpoza branky Žďárského, který servíroval Kalfiřtovi před prázdnou branku, ale ten promáchnul!

35:54
    Markl se Soukalem zkoušeli vymyslet gólovou kombinaci, ale nakonec se puku zmocňují domácí, které přerušuje v akci ofsajd.

34:45
    Svoboda se uvolnil ve středním pásmu a oslovil Ordoše, ten ale na puk nedosáhl.

33:35
    Šírova prudká střela od modré končí až za brankou Olomouce.

33:26
    Na druhé straně ujížděl Kalfiřt do protiútoku, ale Slezák si na puk počíhal a schovává ho ve výstroji.

32:48
    Beták se sápal po kotouči, který utekl Pyrochtovi z hole, liberecký bek však nakonec černou pryž krotí a nedává tak šanci na protiútok.

32:01
    Nakonec hosté využívají svůj tlak z posledních minut. Zezula servíroval puk před branku, kde se dorážky ujal DOMINIK BAUER a srovnal tak skóre dnešního duelu. Asistence: Michal Zezula.

31:45
    Hosté tlačí, nyní Hradil zkoušel své střelecké štěstí.

31:05
    Novotný v přečíslení trefil pouze výstroj Vaněčka, tomu sice puk vyskočil, ale mimo ohrožení branky.

30:20
    Olomouc je v posledních minutách aktivnějším týmem.

29:59
    Až k Vaněčkovi se dostal Jergl a vypadalo to, že nemůže branku minout, gólman Tygrů však kotouč sebral lapačkou.

29:46
    Rajnoch s Havlínem si objasnili pravidla dorážení u domácího gólmana.

29:15
    Pyrochta soupeřil o kotouč s Rajnochem, vyhrál hostující útočník a snažil se ohrozit Vaněčka. Střela mu však nesedla a jde mimo branku.

28:13
    Svoboda s Pyrochtou teď vytvořili pohlednou akci, prudká střela z blízkosti však pouze zaduněla o betony Slezáka.

27:31
    Kratochvíl se dostal do pásma, ale se svými spoluhráči nic nevymyslel.

26:48
    Už i domácí jsou v plném počtu.

26:04
    Olomouc je v plném počtu a bude mít minutu přesilové hry.

25:31
    Jandejsek si sjížděl před branku, jeho teč mezi betony však do klece neprošla.

24:55
    Zhruba minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

24:48
    Filip Pyrochta (LIB) se dostal do střetu s jedním olomouckým hráčem a jde sedět za hrubost.

24:25
    Mikyska zkoušel střelu zprava, ale nepřekonal betony Slezáka.

24:04
    Za menší potyčku před brankou domácích jde sedět Dominik Novotný (OLO), dostává dvě minuty za sekání.

24:04
    Novotný nechal Vaněčka pouze vyniknout lapačkou.

23:25
    Od modré zkoušel pálit Kreigher, avšak trefil prvního bránícího hráče.

22:45
    Konečného pokus na branku nemíří a domácí brankář je bez práce.

22:03
    Markl přejel modrou a hned se opřel do kotouče, Vaněček je však připraven.

20:52
    Další využitá přesilovka a Liberec jde znovu do vedení. Pyrochta s Mikyskou vyslali dvě nebezpečné střely od modré, které dokázal vytěsnit Slezák betony, ale na dorážku DANIELA SVOBODY už si nepřišel. Asistence: Filip Pyrochta, Josef Mikyska.

20:27
    Liberečtí mají k dispozici přesilovou hru.

20:01

Viděli jsme po jednom gólu na obou stranách, když domácí i hosté dokázali využít přesilovku a tak je stav stále nerozhodný 1:1.

Ještě je na konci třetiny vyloučen Aleš Jergl (OLO) za sekání.

20:00

19:21
    Liberec je v plném počtu.

19:10
    Jergl se snažil protlačit ke střele z pravého kruhu, ale obránci Tygrů ho od branky odstavili.

18:29
    Domácí vyhazují až ke Slezákovi.

17:55
    Olomoučtí se zatím dopředu moc nehrnou a začínají akci za svou brankou.

17:21
    Adam Jandejsek (LIB) srazil Fibricha a jde sedět za faul loktem.

16:47
    Mikyska si nerozuměl se Žďárským, ale situaci zachránili dojíždějící obránci. Nakonec se Žďárský přece jen k puku dostal, u levé tyčky ale nebyl úspěšný.

15:47
    Boček se snažil udržet útočné pásmo, ale o kotouč ho připravil Rajnoch a ten se vydal do protiútoku.

14:42
    Olomouc je v plném počtu.

14:24
    Ordoš se snažil stáhnout si kotouč k tyčce, ale Slezák všechny mezery utěsnil.

14:24
    Nařízeno trestné střílení pro Liberec za faul Soukala.

14:10
    Svoboda hledal na teč před brankou Žďárského, ten ale na kotouč nedosáhl.

12:42
    Šance pro Liberec dostat se do vedení, za hákování jde sedět Tadeáš Kocián (OLO).

12:13
    Tak tohle byl velmi rychle využitá přesilovka Olomouce! Vyhrané vhazování Novotného v útočném pásmu, ke kotouči se dostal na modré ALEŠ JERGL a přesnou střelou vymetl horní růžek branky Vaněčka. Asistence: Luka Kreigher, Dominik Novotný.

12:07
    Trest na straně domácího celku, za nedovolené bránění jde sedět Adam Jandejsek (LIB).

11:40
    Jergl je dnes velmi aktivní, v úniku dva na dva si dobře obhodil obránce, ale k finální střele už se nedostal.

10:52
    Pyrochta se opřel do puku na modré, nemířil však přesně.

10:26
    Křižnou přihrávku se snažil ve středním pásmu zpracovat Havlas, ale hosté se brání dobře.

09:38
    K Beránkovi se odrazil puk na modrou, kde vyslal lehkou střelu, ta ale míří za branku.

08:52
    Hned po vhazování se zkoušel dobrou střelou prosadit Kocián, gólman Tygrů vyráží ramenem.

08:27
    Z ostrého úhlu poslal na Vaněčka zadovku Novotný, gólman domácích nebyl sice připraven, ale s kotoučem si nakonec poradil.

07:55
    Mikyska je při chuti a snažil se proplout do pásma, byl však zastaven bránícím Jerglem.

06:45
    Nakonec se však daří domácím využít přesilovou hru a jdou do vedení! Pyrochta poslal kotouč před brankou, kde se snažil Mikyska důrazně zakončovat, nakonec se však puku ujal JAN ORDOŠ a otevírá tak skóre. Asistence: Josef Mikyska, Filip Pyrochta.

06:20
    Libereckým se přesilovka moc nedaří, šanci měl Mikyska, ale promáchnul před brankou.

05:30
    Za podražení půjde sedět hostující Tomáš Markl (OLO).

05:30
    Před brankou je důrazný Havlín, střela z blízka pouze vyprášila betony Slezák.

05:06
    Havlín z první vypálil od modré, ale trefil pouze mantinel za brankou hostů.

04:09
    Hraje se zatím bez větších šancí, u kotouče jsou více domácí.

02:54
    K brance se chtěl vydat Belovič, byl však zastaven důslednou obranou Olomouce.

01:57
    Ti ale nic nevymysleli a k liberecké kleci se vydává Bauer. Za brankou ovšem o kotouč přišel.

01:35
    Střela Škůrka od modré byla sražena, do protiútoku jdou Tygři.

01:26
    Hra začíná velmi zvolna, nyní domácí špatně rozehráli a kotouč míří na zakázan uvolnění.

00:44
    Na druhé straně se ke střele dostal Mikyska, Slezák byl však připraven.

00:25
    Olomoučtí se vydali do pásma, ale střela Jergla byla hodně nepřesná.

00:01

Hráči už jsou na ledové ploše, za okamžik začínáme!

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Sobotka) – Jandejsek, Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pyrochta, Pálek – Dlouhý, Belovič, Kalfiřt, Svoboda, Kratochvíl, Boček, Mikyska, Ordoš, Žďárský, Havlas

HC Olomouc: Slezák (Pospíšil) – Škůrek, Hradil, Kreigher, Soukal, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Kočiřík, Ostřanský, Beták, Zezula, Konečný, Novotný

Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Špůr.

Pro olomoucké hráče už není utkání tolik důležité. Je jisté, že do play-off nepostoupí a tak tedy nemůžeme očekávat nijak zvlášť vyhrocený duel. Ani liberečtí nehrají o nic víc, než o dobré umístění pro postup do vyřazovacíh bodů, který již mají jistý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 7. Ordoš (Mikyska, Pyrochta), 21. Svoboda (Pyrochta, Mikyska), 57. Ordoš (Svoboda, Boček), rozh. náj. Dlouhý – 13. Jergl (Kreigher, Novotný), 33. Bauer (Zezula), 59. Konečný (Zezula, Kočiřík)

Rozhodčí: Würtherle – Svoboda, Špůr