Jekatěrinburg – Vladivostok 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Toljatti 1:4 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 1:0 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:4 (2:2, 2:2, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 11.10.2014, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Československá stopa

Jan Kovář (MET) – 4 body za 2 branky a 2 asistence, 4 střely, čas na ledě 23:05

Lukáš Kašpar (JUG) – 0 bodů, 4 střely, čas na ledě 16:26, 2 trestné minuty (15:18:13)

Je dobojováno. Ve třetí třetině se dostali poprvé v utkání do vedení domácí hráči Magnitogorsku, když od mantinelu našel Kovář přihrávkou Mozjakina, který rozjásal domácí fanoušky. Hosté se odhodlali necelou minutu před koncem utkání o hru se šesti bruslaři. Moc času již nezbývalo a domácí si poradili a dovedli utkání do vítězného konce. S konstatováním, že Magnitogorsk poráží na svém ledě Jugru Chanty-Mansijsk 5:4, se s Vámi loučím.

60:00

59:40
    Ránu Těreščenka od modré kryje Košečkin.

59:22
    Hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:32
    Kotouč je v obranném pásmu Jugry, které již moc času nezbývá.

57:38
    Na levé straně se utrhl Kovář, který vyslal bekhendem kotouč na branku. Birjukov gumový nesmysl vyrazil pouze před sebe, kde se k němu dostali obránci hostů.

56:45
    Od modré čáry pálil Pepeljajev, ale jeho pokus končí po teči domácího obránce, v rohu kluziště.

56:01
    Poslední čtyři minuty mají hostující hráči na vyrovnání dnešního utkání.

55:40
    Dobrá obranná činnost domácího celku nedovolila forwardům Jugry vystřelit na branku Košečkina.

55:03
    Ovšem na druhé straně mohl udeřit Jakucena, který ovšem našel pouze klín připraveného Michajla Birjukova.

54:27
    Jacenko zavezl puk do útočného pásma, kde s ním hosté kombinují.

53:30
    Na pravé straně se dostal do pásma Danis Zaripov, který vypálil tahem, ale našel přesně náruč Birjukova, který přerušil hru.

52:57
    Metallurg si jde tvrdě za vítězstvím. Domácí tlačí svého soupeře a Birjukov má plné ruce práce. Hosté se ke kotouči skoro nedostávají.

52:11
    Od své vlastní branky rozehrává další útok Pepeljajev.

51:05
    Hosté již hrají v pěti, ale na ledě to vypadá, jakoby byli stále v oslabení.

50:42
    Hosté jsou kompletní.

50:04
    Hosté byli pod tlakem, ale nakonec se jim podařilo vyhodit kotoučza banku Košečkina.

49:32
    Mozjakin dával kotouč před branku, kde ji tečoval Kovář, ale pouze těsně mimo.

49:18
    Domácí se dostali ovšem rychle zpět do pásma, kde se dostal z levé strany do pásma Osala, ale jeho střela nepřekapila dobře chytajícího Birjukova.

49:05
    Obrana Jugry vyhazuje kotouč ven z pásma.

48:42
    Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění vyfasoval dvě minuty Ben Maxwell, který tak oslabuje svůj tým.

48:13
    Nikita Gusev se pokusil vyrovnat, ale jeho střela byla zblokována obránci Magnitogorsku.

47:26
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak jsem to zakřikl. Na levé straně se otočil s kotoučem Jan Kovář, který našel před brankou hůl SERGEJE MOZJAKINA a ten posílá domácí poprvé v utkání do vedení. Asistence: Jan Kovář, Jevgenij Birjukov.

47:12
    Tam se domácí usadili, ale k přímému ohrožení branky se nemohou dostat.

46:29
    Magogin přebral kotouč ve středním pásmu a zavezl ho až za branku Košečkina, kde o něj ovšem záhy přišel a Metallurg šel do protiútoku.

45:44
    Tentokrát se kotouč ocitl v ochranné síti za brankou hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:16
    Kotouč končí na domácí střídačce.

44:56
    Ben Maxwell vypálil mezi obránci, ale na kotouč dobře viděl Košečkin, kerý schoval kotouč ve své lapačce. Rozhodčí následně přerušili hru. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

44:22
    Na pravé straně si vyjel s kotoučem Jakucena, který vyslal ránu na Birjukova, který si poradil bez větších potíží.

43:38
    Elitní domácí formace dostala hosty pod tlak, ale Birjukov nemusel zasahovat.

42:56
    Dlouhou přihrávkou z vlastního pásma našel Antipin Zaripova, který zavezl kotouč do pásma.

42:01
    Zaripov je zpět na ledě a hraje se v plném počtu.

41:34
    Hostům se přesilová hra nedaří. Kotouč je opět za hostující brankou.

41:05
    Domácí se brání bez ětších problémů. Nyní dokonce zahrozili před brankou Birjukova.

40:01
    Na konci druhé třetiny byl vyloučen Dan Zaripov a třetí třetinu tak začínají hráči Jugry v početní výhodě.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které jsme byli svědky čtyř branek, stejně jako v první třetině. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Bortnikova a Sergejeva. Ovšem domácí smazali dvougólové manko vcelku rychle po brankách Osali a Kováře.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27
    Kotouč je ve středním pásmu a nic neznaznačuje tomu, že by se mělo ještě ve druhé třetině měnit skóre.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Domácí byli pod tlakem Jugry, ale nyní je už kotouč ve středním pásmu.

37:35
    Střela Pepeljajeva od modré končí po teči jednoho z domácích obránců v rohu kluziště.

36:32
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

35:58
    Jugra hraje v plném počtu.

35:38
    Hosté následně vyhazují kotouč ven z pásma.

35:08
    Birjukov skvěle zakročil proti střele Mozjakina z levé strany.

34:24
    Domácí hrají ve čtyřech.

33:58
    Za sekání je vyloučen hostující Maxwell.

33:35
    Jugra se drží v pásmu, kde kombinuje, ale Košečkin nemusel zatím zasahovat.

32:24
    Za držení je vyloučen domácí Jakucena a hosté si zahrají přesilovou hru.
    KOVÁŘ - 4:4

31:44
    Spolupráce první domácí formace opět zafungovala na výbornou. Mozjakin našel z levé strany u tyčky úplně volného JANA KOVÁŘE, který jen nastavil čepel hokejky. Asistence: Sergej Mozjakin.

31:10
    Kotouč je daleko od hostující svatyně.

30:29
    Pepeljajev je vyloučen za hru vysokou holí a domácí mají šanci na vyrovnání.

30:26
    Magnitogorsk je rázem při chuti a hosté nestíhají.
    OSALA - 3:4

29:17
    Brankové hody pokračují. Na levou stranu přihrával Kaletnik, OSKARU OSALOVI, který se trefil nádherně nad vyrážečku Birjukova. Asistence:

28:33
    Magogin projel do útočného pásma bez problému, ale neměl komu by přihrál.
    SERGEJEV - 2:4

27:29
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Maxwell vracel kotouč do druhé vlny, kde byl ANDREJ SERGEJEV, který se dnes podruhé v utkání trefil. Asistence: Ben Maxwell.

27:19
    Hraje se s pěti hráči na obou stranách.

26:58
    Hráči Metallurgu si dělají v útočném pásmu co chtějí. Hosté měli několikrát štěstí a nakonec kotouč vychazují do středního pásma.

26:27
    Domácí sniper Mozjakin tentokrát nevyzrál se svou střelou na Birjukova, který podržel kotouč ve své výstroji.

26:14
    Kotouč je ve středním pásmu.

25:19
    Bude se vylučovat. Dvě minuty za sekáí vyfasoval hostující Lukáš Kašpar. Na druhé straně dostal dvouminutový trest i Danis Zaripov za podražení.
    BORTNIKOV - 2:3

24:05
    Nádherná akce hostů končí gólem. Magogin naznačil střelu, poté objel ležícího obránce a následně přihrál mezi kruhy na volného IGORA BORTNIKOVA, který se trefil do prázdné branky. Asistence: Igor Magogin.

23:32
    Domácí se dostali do šance v útočném pásmu. Po přihrávce zpoza branky, musel být ve středu Košečkin, ale střela Buljanskije ho neohrozila.

22:34
    Střílená přihrávka z hole Leeho neprošla ke spoluhráči a ke kotouči se dostali hosté.

22:08
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po pravici Košečkina.

21:38

21:19
    Jugra vyhazuje kotouč až za branku Košečkina. Přesilovka domácích se blíží ke konci.

20:55
    Hráči v modrých dresech kombinují před Birjukovem. Ten ještě nemusel zasahovat.

20:16
    Metallurg se ihned dostal do třetiny, ale hosté vyhodili ven z pásma.

20:01

Oba celky jsou již na ledě a druhá třetina zapár okamžiků začne.

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli čtyři branky. Hosté se dostali do vedení zásluhou Jacenka. Na jeho branku našli odpověď domácí, když vyrovnával Kovář. Vedení si vzali hosté zpět z přesilové hry zásluhou Sergejeva. To nebylo vše a za třiatřicet vteřin bylo opět srovnáno, když se trefil přesně Zaripov. Do kabin se tak půjde za nerozhodného stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Buljanskij si jde odpočinout na dvě minuty a domácí budou mít přesilovou hru.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    ZARIPOV - 2:2

17:59
    Domácí přichází s rychlou odpovědí. Kovář našel zcela volného DANISE ZARIPOVA, který překonává přesouvajícího se Birjukova přesně pod břevno. Asistence: Jan Kovář, Chris Lee.
    SERGEJEV - 1:2

17:26
    Ovšem tentokrát již Košečkin nechytil střelu hostujícího ANDREJE SERGEJEVA, který se trefil tahem přesně do levého horního rohu domácí branky. Asistence: Vitalij Šitnikov

17:09
    Další ránu Sergejeva lapil Košečkin.

16:48
    V době, kdy už hráli domácí ve čtyřech se vytáhl domácí gólman nádherným semaforem.

16:28
    Jurga je v pásmu a kombinuje, ovšem Košečkin zalehl kotouč a přerušil tak hru.

15:29
    Domácí jdou do tří! Za podražení si jde odpočinout Grigorenko.

15:05
    Ránu Larsena od modré kryje Košečkin.

14:45
    Domácí Šafigulin je vyloučen na 2+10, za úder do oblasti hlavy a krku.
    KOVÁŘ - 1:1

14:07
    Ovšem nyní je to jinak. Mozjakin poslal z levé strany kotouč před brankoviště, kde stál JAN KOVÁŘ, který ač tísněn, nasměroval kotouč za záda Birjukova. Asistence: Sergej Mozjakin.

13:45
    Metallurg je usazen v pásmu, kde kombinuje, ovšem zatím je to statické a bez střelby.

13:16
    Je tu první vyloučení v utkání. Domácí si zahrají v početní výhodě.

13:16
    Tentokrát zatlačili domácí svéhou soupeře a Birjukov musel zasahovat po střele Antipina od modré čáry.

12:05
    Hosté zakládají od své branky další z útočných výpadů.

11:16
    Jevgenij Timkin se dostal mezi kruhy ke střele a vypálil přes obránce. Birjukov měl zakrytý výhled, ale kotouč se štěstím vyrazil.

10:40
    Magnitogorsk se nemůže dostat ven z obranného pásma, kde je tlačí hráči Jugry.

09:18
    Střelu Antipina schoval ve své výstroji hostující gólman.

08:30
    Tentokrát se dostal před Birjukova Osala, který zakončil pouze do hrudi hostujícího gólmana.

07:21
    Hostující Kašpar zavezl kotouč do útočného pásma, kde operují hráči Jugry. Domácí jsou zatím neškodní.
    JACENKO - 0:1

06:14
    S kotoučem byl za brankou domácích Čibisov, který našel před brankou úplně volného IVANA JACENKA, který se trefil přesně a poslal hosty do vedení. Asistence: Andrej Čibisov, Andrej Sergejev.

05:24
    Po pokusu Jakucenji raději přerušil hru Birjukov. Bude se vhazovat po jeho pravici.

04:45
    Chabarov hledal přes střední pásmo jednoho ze svých spoluhráčů, ale kotouč nakonec končí pouze na zakázaném uvolnění.

03:52
    Od levého mantinelu to zkusil Mozjakin, ale jeho rána nemohla překvapit Birjukova.

02:57
    Toni Rajala objel branku, ovšem do úplně prázdné branky nezakončil přesně. To bylo veliké štěstí pro domácí hráče.

02:19
    Jugra se opět nastěhovala před Košečkina, ovšem nikdo z hostů se nedostal k zakončení.

01:36
    Kašpar se dostal v útočném pásmu na kotouč, ale ideální chvíli na střelu prováhal a tak zakončoval z velkého úhlu, kde moc šancí ke skórování neměl.

00:42
    Mozjakin přihrával na modrou čáru, dke byl Antipin, ale jeho rána netrefila branku.

00:16
    Na úvodní buly byli úspěšnější hosté, kteří se ihned nastěhovali do pásma Metallurgu.

00:01

Po následných ceremoniích se bude moci vhodit úvodní buly, od kterého nás dělí pouhých pár minut.

Domácí nastupují v modrých dresech, oproti tomu hosté budou hrát v dresech bílých.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij (Košečkin) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kaletnik, Šafigulin, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Platonov, Kovář, Osala, Kosov, Potěchin, Grigorenko, Kameněv

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Sergejev, Pepeljajev, Mamkin, Sokolov, Želdakov, Putilov – Rajala, Magogin, Čibisov, Buljanskij, Kašpar, Šitnikov, Maxwell, Jacenko, Gorbunov, Romancev, Bortnikov, Gusev

Rozhodčí: Bělov, Cyplakov – Ivanov, Nesterov.

Jan Kovář (Magnitogorsk, útočník)

Lukáš Kašpar (Mansijsk, útočník)

Metallurg je na první pozici ve východní konferenci, když dokázal z patnácti odehraných utkání vytěžit pětatřicet bodů, za jedenáct výher, výhru na samostatné nájezdy a tři prohry v řádné hrací době.

Sergej Mozjakin 18 (10+8)

Domácí Jugra má odehráno v letošním ročníku KHL již třináct utkání s bilancí čtyř výher, jedny prohry v prodloužení i nájezdech a sedmi proher. S celkovým počtem čtrnácti bodů se Mansijsk nachází na deváté příčce východní konference.

Lukáš Kašpar 9 (6+3)

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Metallurg Magnitogorsk, který přivítá na svém ledě Jugru Chanty-Mansijsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 13:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 15. Kovář (Mozjakin), 18. Zaripov (Kovář, Lee), 30. Osala (Kaletnik), 32. Kovář (Mozjakin), 48. Mozjakin (Kovář, Birjukov) – 7. Jacenko (Čibisov, Sergejev), 18. Sergejev (Šitnikov), 25. Bortnikov (Magogin), 28. Sergejev (Kašpar)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Mozjakin, Kaletnik, Šafigulin, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Platonov, Kovář, Osala, Kosov, Potěchin, Grigorenko, Kameněv

Rozhodčí: Bělov, Cyplakov – Ivanov, Nesterov