Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzněck – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Atlant – Omsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 5:1 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:9 (kon.) | Minsk – Barys 5:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Neděle 14.12.2014, 08:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a zvu vás k dalšímu utkání mezi Novosibirskem a Togliatti, které budu komentovat. Duel začíná v pravé poledne a favoritem by měl být Novosibirsk se Salákem v bráně. (10:18:51)

Československá stopa v utkání

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 16:47 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 23:47 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+1), 3 střely, 19:38 čas na ledě.

V dnešním utkání potvrdila Jugra roli favorita a zvítězila o dvě v branky. Amur měl výbornou první třetinu, ale další dvě už nestíhal hostům a zůstává na poslední příčce Východní konference.

Střely na branku: 22:33.

60:00

58:27
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Autorem branky si rozhodující branky je IVAN JASENKO, který dává svému týmu dvougólový náskok. Asistence: Paul Velentěnko, Igor Bortnikov.

58:21
    Dnešní utkání sleduje 5950 diváků!

56:32
    Hodně prostoru od domácích obránců dostal Gusev, jehož střelu chytá Murygin.

55:09
    V dobré pozici byl Haščák, jehož rána z hranice brankoviště končí v lapačce brankáře. Slovenský hokejista se na sebe teď hodně zlobí.

54:11
    Haščák hledal před brankou spoluhráče, jenže žádný v tomto prostoru nebyl.

53:48
    Nahození končí v lapačce domácího brankáře, který raději kotouč ukryl v lapačce.

53:24
    Jugra nepřesně rozehrála a u kotouče jsou domácí hráči.

52:39
    Po chybě obrany sprintoval za pukem Lukáš Kašpar, ale rychlejší byl brankář Murygin!

52:22
    Domácí publikem si žádá branku v síti Jugry!

52:19
    Střelou se prezentoval Litovčenko, jehož střelu chytá pozorný Gorjačevskich.

51:52
    Jugra se hnala do útoku, ale jeden z hráčů si to rozmyslel a jel zpátky do vlastní třetiny.

50:39
    A je to střelec dvou branek Melart, s nímž to nevypadá zatím vůbec dobře.

50:39
    Na ledové ploše zůstal ležet hostující hráč a hra je přerušená.

50:11
    Po pravém mantinelu nabral rychlost Kašpar, jenž přesprintoval obráncem, ale bekhendovým pokusem si nepřišel na Murygina.

49:07
    Z levé strany vystřelil Tarasov, jehož pokus vyrazil brankář před sebe, kde byli obránci, kteří celou situaci uklidnili.

48:51
    Oddechový čas pro hosty.

48:49
    Střelu od modré zblokovali hostující hráči, kteří následně vyhazují na zakázané uvolnění.

47:21
    Před brankou se ocitl nikým neatakován Čibisov, ale v dobré situaci selhal.

46:50

46:20
    Domácí jsou ve čtyřech a následně vyhazují, což nabudilo publikum.

45:28
    Nepřesnou střelou se prezentoval Kašpar.

44:56
    Ihned po vhazování Amur vyhazuje.

44:50
    Amur bude hrát ve třech! Za podražení usedá na trestnou lavici Orlov.

44:30
    Domácí obránce se dostal ke kotouči a vyhodil jej přes všechny čáry.

44:14
    Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Haščák.

43:55
    Signalizovaná výhoda pro hostující tým.

43:27
    Po nepřesné přihrávce přichází Jugra o útočné pásmo.

42:41
    Hostující obrana udělal chybu, které nedokázal využít Lugin.

42:21
    Před branku přihrával Lukáš Kašpar, jenže puk šel do brusle domácího obránce a následně se odrazil k brankáři.

42:00

41:59
    Z hranice kruhů se napřáhl Larsen, jehož pokus vytěsnil Murygin.

40:48
    Hosté hrají přesilovou hru a kombinují v útočné třetině.

40:05
    Ofsajd domácího týmu, hra se vrací do střední třetiny.

40:01

Ledová plocha je již připravena, utkání bude za několik málo minut pokračovat.

Československá stopa po druhé třetině

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 12:42 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 1 střela, 14:12 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+1), 0 střel, 11:54 čas na ledě.

Střely na branku: 14:24.

Ve druhé periodě už byli lepší hostující hráči, kteří díky dvěma gólům Melarta otočili stav zápasu na svou stranu. Ovšem utkání zatím dominují oba brankáři, jenž si počínají lépe než útočníci.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Na trestnou lavici půjde ještě domácí Terjajev, jenž si pomohl faulem.

39:24
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se vrací před Gorjačevskiche.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Z pravé strany vystřelil Lestuchin, který našel jen připraveného Murigyna.

37:25
    Jugra kombinuje v útočné třetině a domácí hráči nevědí, kam dřív skočit.

36:26
    Mezi kruhy si sjel Lugin, který střelou bez přípravy trefuje střed branky, kde stál gólman.
    MELART - 1:2

35:18
    Přihrávku na hranici kruhů dostal ILARI MELART, jenž střelou do protějšího horního rohu otáčí stav utkání. Pro hostujícího hráče to je dnešní druhá branka. Asistence: Lukáš Kašpar.

33:56
    Střelu od modré čáry chytá pozorný Murygin.

33:15
    Puk před odkrytou klec dostal Buljanskij, jenž přihrávku promáchl!

33:08
    Za faul kolenem jde na trestnou lavici Orlov, jenž na modré čáře zasáhl Kašpara. Český útočník se rychle zvedl a bude v pořádku.

32:32
    Hosté jsou v plném počtu a následně vyhazuje na zakázané uvolnění Lukáš Kašpar.

32:00
    Jugra se dostala ke kotouči a poslal jej až za branku soupeře.

31:18
    Od modré čáry vystřelil Mäntalä, jehož pokus vyráží gólman těsně vedle tyče!

30:55
    Amur kombinuje v útočné třetině, ale se střelbou váhá.

30:32
    Na trestnou lavici putuje Čibisov, který si přidržel soupeře.

29:45
    Do dobré pozice se dostal Bortnikov, který nedokázal překonat gólmana.

29:13
    Mezi kruhy dostal kotouč Čibisov, jehož rána z první skončila na hrudi Murygina.

28:22
    Od modré čáry vystřelil Mäntylä, který našel jen lapačku gólmana.

28:10
    Hostující hráč upadl a vzal sebou hlavního sudího, což ocenilo publikum.

27:15
    Z levé strany vystřelil Fisenko, jehož pokus byl hodně nepřesný.

26:56
    Střelu od modré neudržel domácí brankář, kterému pomohli obránci.

26:20
    Jugra se opět usadila v útočné třetině a je vidět, že jí gól hodně přidal.
    MELART - 1:1

25:10
    A je vyrovnáno! Pěknou střelou se o to postaral ILARI MELART, jenž překonal gólmana. Bez asistence.

23:49
    Z ostrého úhlu chtěl překvapit Gorjačevskiche domácí útočník, ale na brankáře si nepřišel.

23:38
    Střelu od modré chytá připravený Murygin.

23:13
    Hostující obránce dohrál za brankou útočníka, což se nezamlouvá domácímu publiku.

23:00
    Jugra se zabydlela v útočné třetině, ale nedokázala vystřelit na branku soupeře.

22:11
    Sám před brankářem domácího týmu se ocitl Melart, jenž trefil v dobré pozici jen vyrážečku!

21:49
    Amur kombinoval v útočném pásmu, ale celá situace byla zastavená obráncem.

20:49
    Mezi kruhy si najel Gusev, jehož pokus vyrazil brankář do rohu kluziště.

20:25
    Jugra se dostala do útočné třetiny, kde o kotouč přišla.

20:01

Československá stopa po první třetině

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 1 střela, 6:35 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 0 střel, 6:48 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+0), 0 střel, 6:08 čas na ledě.

Střely na branku: 8:10.

Viděli jsme vyrovnanou třetinu, kterou vyhrálo šťastnější tedy domácí mužstvo. Uvidíme, co nám přinese další perioda.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    Hned po vhazování se ke střele dostal domácí tým, ale Gorjačevskich celou situaci dobře viděl a zasahuje.

18:52
    Od modré vystřelil Rybjakin, do jehož pokusu vložil hůl Lukáš Kašpar, jenže na jeho teč byl Murygin připraven.

17:36
    Třetí hostující formace se dostala do útočné třetiny, celou situaci zakončil Gusev, jenž mířil přízemní střelou k tyči, ale domácí gólman byl na místě.

16:32
    Střelou od modré čáry se prezentoval Mäntylä, ale jeho střelu chytil s přehledem hostující brankář.

14:42
    Celou situaci po odpískání zvládli rozhodčí a vylučovat se tedy nebude.

14:42
    Z dobré pozice pálil Čibosov, jehož pokus zastavil Murygin. Následně se před brankou Amuru strhla menší potyčka.

13:29
    Od modré čáry vystřelil Sergej Tarjajev, jehož pokus chytá pozorný Gorjačevskich.

13:11
    Domácí ztratili puk ve svém obraném pásmu, čehož Jugra nedokázala využít.

12:21
    Jugra se dostala k sérii tří střel, ovšem nyní se vyznamenal domácí brankář, který dokázal vždy zasáhnout.

10:32

09:50
    K puku se dostal Lukáš Kašpar, který ho vyvezl až do útočné třetiny.

09:20
    Amuru se přesilová hra zatím moc nedaří, jelikož se nedokáže dlouho udržet v útočné třetině.

08:55
    Od modré čáry vystřelil Mäntylä, jehož pokus tečoval Miklík, ovšem celá situace brankou neskončila.

08:32
    Mamá tu první vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici míří za držení hostující Čibisov.

05:20
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí útočník na sebe přilákal dva bránící hráče, přes které přihrál na JENGENIJE ORLOVA, jehož pokus končí za brankovou čárou. Asistence: Alexandr Juňkov, Anton Krysanov.

04:33
    První střelu si připisují i domácí hokejisté. Tarasov střílel z kruhu pro vhazování, ale jeho střelu vytěsnil brankář.

02:11
    Střely Guseva a Koroljuka skončili jen v moci Murygina, jenž obě příležitosti zvládl.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a arénou se nesou tóny Ruské hymny.

Amur Chabarovsk: Murygin (Borisov) – Mäntylä, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Velikov, Loginov, Safronov, Baškirov – Fisenko, Lugin, Haščák – Tarasov, Miklík, Litovčenko – Juňkov, Krysanov, Orlov – Jakovlev, Kopijenko, Železnov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Brust)– Sergejev, Valentěnko, Larsen, Melart, Stalnov, Rybjakin, Putinov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Kašpar, Sitnikov, Maxwell – Gorbunov, Koroljuk, Bortnikov – Čibisov, Lesnuchin, Jasenko.

Rozhodčí: Bukin, Žiplakov – Petrov, Fateev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa

Michel Miklík (Chabarovsk) – 37 odehraných zápasů, 8 branek, 9 asistencí.
    Rastislav Špirko (Chabarovsk) – 37 odehraných zápasů, 5 branek, 12 asistencí.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – 32 odehraných zápasů, 4 branky, 5 asistencí.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – 33 odehraných zápasů, 14 branek, 8 asistencí.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Tarasov (Chabarovsk) – 38 odehraných zápasů, 22 kanadských bodů (5+17).
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – 33 odehraných zápasů, 22 kanadských bodů (14+8)

Při pohledu na tabulku zjistíme, že domácí tým se po dvou dnech vrátil na poslední pozici Východní divize, jelikož nasbíral pouze dvaatřicet bodů. Úplně jiné starosti má Jugra, která bojuje o play-off a je jednu pozici za postupovou příčkou. Hosté mají na svém kontě o jedenáct bodů více než Amur.

Vítám vás u sledování zápasu KHL, v němž vyzve Amur Chabarovsk dalšího soupeře, kterým je Jugra Chanty-Mansijsk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 6. Orlov (Juňkov, Krysanov) – 26. Melart, 36. Melart (Kašpar), 59. Jasenko (Valentěnko, Bortnikov)

Rozhodčí: Bukin, Žiplakov – Petrov, Fateev