Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 4:3 (2:0 po s.n.) | Novokuzněck – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Atlant – Omsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Viťaz 5:1 (kon.) | Soči – Jaroslavl 2:9 (kon.) | Minsk – Barys 5:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Neděle 14.12.2014, 08:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Vítám vás u sledování zápasu KHL, v němž vyzve Amur Chabarovsk dalšího soupeře, kterým je Jugra Chanty-Mansijsk

Při pohledu na tabulku zjistíme, že domácí tým se po dvou dnech vrátil na poslední pozici Východní divize, jelikož nasbíral pouze dvaatřicet bodů. Úplně jiné starosti má Jugra, která bojuje o play-off a je jednu pozici za postupovou příčkou. Hosté mají na svém kontě o jedenáct bodů více než Amur.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Tarasov (Chabarovsk) – 38 odehraných zápasů, 22 kanadských bodů (5+17).
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – 33 odehraných zápasů, 22 kanadských bodů (14+8)

Československá stopa

Michel Miklík (Chabarovsk) – 37 odehraných zápasů, 8 branek, 9 asistencí.
    Rastislav Špirko (Chabarovsk) – 37 odehraných zápasů, 5 branek, 12 asistencí.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – 32 odehraných zápasů, 4 branky, 5 asistencí.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – 33 odehraných zápasů, 14 branek, 8 asistencí.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Amur Chabarovsk: Murygin (Borisov) – Mäntylä, Terjajev, Ježov, Peretjagin, Velikov, Loginov, Safronov, Baškirov – Fisenko, Lugin, Haščák – Tarasov, Miklík, Litovčenko – Juňkov, Krysanov, Orlov – Jakovlev, Kopijenko, Železnov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Brust)– Sergejev, Valentěnko, Larsen, Melart, Stalnov, Rybjakin, Putinov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Kašpar, Sitnikov, Maxwell – Gorbunov, Koroljuk, Bortnikov – Čibisov, Lesnuchin, Jasenko.

Rozhodčí: Bukin, Žiplakov – Petrov, Fateev.

Oba celky jsou již na ledové ploše a arénou se nesou tóny Ruské hymny.

00:01

02:11
    Střely Guseva a Koroljuka skončili jen v moci Murygina, jenž obě příležitosti zvládl.

04:33
    První střelu si připisují i domácí hokejisté. Tarasov střílel z kruhu pro vhazování, ale jeho střelu vytěsnil brankář.

05:20
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí útočník na sebe přilákal dva bránící hráče, přes které přihrál na JENGENIJE ORLOVA, jehož pokus končí za brankovou čárou. Asistence: Alexandr Juňkov, Anton Krysanov.

08:32
    Mamá tu první vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici míří za držení hostující Čibisov.

08:55
    Od modré čáry vystřelil Mäntylä, jehož pokus tečoval Miklík, ovšem celá situace brankou neskončila.

09:20
    Amuru se přesilová hra zatím moc nedaří, jelikož se nedokáže dlouho udržet v útočné třetině.

09:50
    K puku se dostal Lukáš Kašpar, který ho vyvezl až do útočné třetiny.

10:32

12:21
    Jugra se dostala k sérii tří střel, ovšem nyní se vyznamenal domácí brankář, který dokázal vždy zasáhnout.

13:11
    Domácí ztratili puk ve svém obraném pásmu, čehož Jugra nedokázala využít.

13:29
    Od modré čáry vystřelil Sergej Tarjajev, jehož pokus chytá pozorný Gorjačevskich.

14:42
    Z dobré pozice pálil Čibosov, jehož pokus zastavil Murygin. Následně se před brankou Amuru strhla menší potyčka.

14:42
    Celou situaci po odpískání zvládli rozhodčí a vylučovat se tedy nebude.

16:32
    Střelou od modré čáry se prezentoval Mäntylä, ale jeho střelu chytil s přehledem hostující brankář.

17:36
    Třetí hostující formace se dostala do útočné třetiny, celou situaci zakončil Gusev, jenž mířil přízemní střelou k tyči, ale domácí gólman byl na místě.

18:52
    Od modré vystřelil Rybjakin, do jehož pokusu vložil hůl Lukáš Kašpar, jenže na jeho teč byl Murygin připraven.

19:28
    Hned po vhazování se ke střele dostal domácí tým, ale Gorjačevskich celou situaci dobře viděl a zasahuje.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Viděli jsme vyrovnanou třetinu, kterou vyhrálo šťastnější tedy domácí mužstvo. Uvidíme, co nám přinese další perioda.

Střely na branku: 8:10.

Československá stopa po první třetině

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 1 střela, 6:35 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 0 střel, 6:48 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+0), 0 střel, 6:08 čas na ledě.

20:01

20:25
    Jugra se dostala do útočné třetiny, kde o kotouč přišla.

20:49
    Mezi kruhy si najel Gusev, jehož pokus vyrazil brankář do rohu kluziště.

21:49
    Amur kombinoval v útočném pásmu, ale celá situace byla zastavená obráncem.

22:11
    Sám před brankářem domácího týmu se ocitl Melart, jenž trefil v dobré pozici jen vyrážečku!

23:00
    Jugra se zabydlela v útočné třetině, ale nedokázala vystřelit na branku soupeře.

23:13
    Hostující obránce dohrál za brankou útočníka, což se nezamlouvá domácímu publiku.

23:38
    Střelu od modré chytá připravený Murygin.

23:49
    Z ostrého úhlu chtěl překvapit Gorjačevskiche domácí útočník, ale na brankáře si nepřišel.

25:10
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Pěknou střelou se o to postaral ILARI MELART, jenž překonal gólmana. Bez asistence.
    MELART - 1:1

26:20
    Jugra se opět usadila v útočné třetině a je vidět, že jí gól hodně přidal.

26:56
    Střelu od modré neudržel domácí brankář, kterému pomohli obránci.

27:15
    Z levé strany vystřelil Fisenko, jehož pokus byl hodně nepřesný.

28:10
    Hostující hráč upadl a vzal sebou hlavního sudího, což ocenilo publikum.

28:22
    Od modré čáry vystřelil Mäntylä, který našel jen lapačku gólmana.

29:13
    Mezi kruhy dostal kotouč Čibisov, jehož rána z první skončila na hrudi Murygina.

29:45
    Do dobré pozice se dostal Bortnikov, který nedokázal překonat gólmana.

30:32
    Na trestnou lavici putuje Čibisov, který si přidržel soupeře.

30:55
    Amur kombinuje v útočné třetině, ale se střelbou váhá.

31:18
    Od modré čáry vystřelil Mäntalä, jehož pokus vyráží gólman těsně vedle tyče!

32:00
    Jugra se dostala ke kotouči a poslal jej až za branku soupeře.

32:32
    Hosté jsou v plném počtu a následně vyhazuje na zakázané uvolnění Lukáš Kašpar.

33:08
    Za faul kolenem jde na trestnou lavici Orlov, jenž na modré čáře zasáhl Kašpara. Český útočník se rychle zvedl a bude v pořádku.

33:15
    Puk před odkrytou klec dostal Buljanskij, jenž přihrávku promáchl!

33:56
    Střelu od modré čáry chytá pozorný Murygin.

35:18
    Přihrávku na hranici kruhů dostal ILARI MELART, jenž střelou do protějšího horního rohu otáčí stav utkání. Pro hostujícího hráče to je dnešní druhá branka. Asistence: Lukáš Kašpar.
    MELART - 1:2

36:26
    Mezi kruhy si sjel Lugin, který střelou bez přípravy trefuje střed branky, kde stál gólman.

37:25
    Jugra kombinuje v útočné třetině a domácí hráči nevědí, kam dřív skočit.

38:15
    Z pravé strany vystřelil Lestuchin, který našel jen připraveného Murigyna.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se vrací před Gorjačevskiche.

40:00
    Na trestnou lavici půjde ještě domácí Terjajev, jenž si pomohl faulem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé periodě už byli lepší hostující hráči, kteří díky dvěma gólům Melarta otočili stav zápasu na svou stranu. Ovšem utkání zatím dominují oba brankáři, jenž si počínají lépe než útočníci.

Střely na branku: 14:24.

Československá stopa po druhé třetině

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 12:42 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 1 střela, 14:12 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+1), 0 střel, 11:54 čas na ledě.

Ledová plocha je již připravena, utkání bude za několik málo minut pokračovat.

40:01

40:05
    Ofsajd domácího týmu, hra se vrací do střední třetiny.

40:48
    Hosté hrají přesilovou hru a kombinují v útočné třetině.

41:59
    Z hranice kruhů se napřáhl Larsen, jehož pokus vytěsnil Murygin.

42:00

42:21
    Před branku přihrával Lukáš Kašpar, jenže puk šel do brusle domácího obránce a následně se odrazil k brankáři.

42:41
    Hostující obrana udělal chybu, které nedokázal využít Lugin.

43:27
    Po nepřesné přihrávce přichází Jugra o útočné pásmo.

43:55
    Signalizovaná výhoda pro hostující tým.

44:14
    Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Haščák.

44:30
    Domácí obránce se dostal ke kotouči a vyhodil jej přes všechny čáry.

44:50
    Amur bude hrát ve třech! Za podražení usedá na trestnou lavici Orlov.

44:56
    Ihned po vhazování Amur vyhazuje.

45:28
    Nepřesnou střelou se prezentoval Kašpar.

46:20
    Domácí jsou ve čtyřech a následně vyhazují, což nabudilo publikum.

46:50

47:21
    Před brankou se ocitl nikým neatakován Čibisov, ale v dobré situaci selhal.

48:49
    Střelu od modré zblokovali hostující hráči, kteří následně vyhazují na zakázané uvolnění.

48:51
    Oddechový čas pro hosty.

49:07
    Z levé strany vystřelil Tarasov, jehož pokus vyrazil brankář před sebe, kde byli obránci, kteří celou situaci uklidnili.

50:11
    Po pravém mantinelu nabral rychlost Kašpar, jenž přesprintoval obráncem, ale bekhendovým pokusem si nepřišel na Murygina.

50:39
    Na ledové ploše zůstal ležet hostující hráč a hra je přerušená.

50:39
    A je to střelec dvou branek Melart, s nímž to nevypadá zatím vůbec dobře.

51:52
    Jugra se hnala do útoku, ale jeden z hráčů si to rozmyslel a jel zpátky do vlastní třetiny.

52:19
    Střelou se prezentoval Litovčenko, jehož střelu chytá pozorný Gorjačevskich.

52:22
    Domácí publikem si žádá branku v síti Jugry!

52:39
    Po chybě obrany sprintoval za pukem Lukáš Kašpar, ale rychlejší byl brankář Murygin!

53:24
    Jugra nepřesně rozehrála a u kotouče jsou domácí hráči.

53:48
    Nahození končí v lapačce domácího brankáře, který raději kotouč ukryl v lapačce.

54:11
    Haščák hledal před brankou spoluhráče, jenže žádný v tomto prostoru nebyl.

55:09
    V dobré pozici byl Haščák, jehož rána z hranice brankoviště končí v lapačce brankáře. Slovenský hokejista se na sebe teď hodně zlobí.

56:32
    Hodně prostoru od domácích obránců dostal Gusev, jehož střelu chytá Murygin.

58:21
    Dnešní utkání sleduje 5950 diváků!

58:27
    Autorem branky si rozhodující branky je IVAN JASENKO, který dává svému týmu dvougólový náskok. Asistence: Paul Velentěnko, Igor Bortnikov.

60:00

Střely na branku: 22:33.

V dnešním utkání potvrdila Jugra roli favorita a zvítězila o dvě v branky. Amur měl výbornou první třetinu, ale další dvě už nestíhal hostům a zůstává na poslední příčce Východní konference.

Československá stopa v utkání

Michel Miklík (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 16:47 čas na ledě.
    Marcel Haščák (Chabarovsk) – (0+0), 2 střely, 23:47 čas na ledě.
    Lukáš Kašpar (Chanty-Mansijsk) – (0+1), 3 střely, 19:38 čas na ledě.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a zvu vás k dalšímu utkání mezi Novosibirskem a Togliatti, které budu komentovat. Duel začíná v pravé poledne a favoritem by měl být Novosibirsk se Salákem v bráně. (10:18:51)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 6. Orlov (Juňkov, Krysanov) – 26. Melart, 36. Melart (Kašpar), 59. Jasenko (Valentěnko, Bortnikov)

Rozhodčí: Bukin, Žiplakov – Petrov, Fateev