Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Neděle 14.12.2014, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Je tu noc ze soboty na neděli a čeká nás tradiční bitva mezi týmy z Original six. Domácí Toronto Maple Leafs přivítá dobře známého rivala Detroit Red Wings.

Domácí se v posledních zápasech opírají především o kvalitní výkony brankářů. Doma zdolali Calgary 4:1 a naposledy si poradili právě z Detroitem 2:1 po nájezdech. V obou duelech se blýskli gólmani Leafs, což dřív nebývalo moc zvykem. Je otázkou, koho dnes do branky kouč Toronta postaví. Reimer i Bernier mají formu. Maple Leafs momentálně patří 6. místo v konferenci se ziskem 35 bodů v osmadvaceti zápasech. Z posledních šesti duelů dokázali Leafs vyhrát hned pětkrát.

Red Wings dokázali v posledních pěti duelech bodovat. Ovšem poslední dva zápasy prohráli po nájezdech. Předtím drželi Rudá Křídla série osmi duelech, během kterých prohráli jen jednou a to je také vyneslo na špici Východu. Momentálně jsou Wings se ziskem 41 bodů v třiceti zápasech na 3. místě. Naposledy podlehl Detroit 2:3 po nájezdech Floridě a předtím 1:2 právě svému dnešnímu soupeři. Podle prvních informací se do branky Red Wings postaví Petr Mrázek.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:2 po náj.
    Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 4:1
    Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 1:0 po pro.
    Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 1:4

Československá stopa v zápase

V domácím dresu možná uvidíme slovenského útočníka Richarda Pánika, záleží zda se vleze do sestavy Leafs. Detroit přiveze slovenské útočníky Tomáše Jurča a Tomáše Tatara. V obraně pak zřejmě naskočí český obránce Jakub Kindl a v bráně snad Petr Mrázek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Holzer, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Winnik, Kadri, Santorelli – Lupul, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Pánik.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, Smith, Quincey, Ouellet, Lashoff – Nyquist, Zetterberg, Jurčo – Tatar, Dacjuk, Helm – Franzén, Sheahan, Cleary – Miller, Glendening, Andersson..

Začátek utkání se o několik minut opozdí.

Nyní nám zazní hymny. Nejprve ta americká a pak kanadská.

Hymny máme za sebou a nyní jdeme na hokej!

00:01

00:11
    Hosté poslali puk na zakázané uvolnění a hra tak putuje před branku Petra Mrázka.

00:24
    Phaneuf nahazoval, Bozak tečoval, ale Mrázek nemusel zasahovat. Puk šel mimo.

00:55
    Dacjuk vypálil od mantinelu, ale jeho dělovka šla vedle branky Berniera.

01:19
    Kadri vystřelil od mantinelu, ale také minul branku.

01:35
    Zakázané uvolnění a buly po pravici Mrázka.

02:20
    Další špatná rozehrávka v obranné třetině Red Wings a puk zamířil na zakázané uvolnění.

02:54
    Miller vypálil hned co dostal puk z vrcholu kruhu, ale jeho rána zkrotil Bernier na hrudi a poté mu puk padl do lapačky.

03:14
    Kessel se řítil s obráncem na zádech po křídle, ale svou střelu nasměroval mimo.

03:49
    Zetterberg se natlačil k bráně a snažil se zakončit k tyčce, ale tam čekal Bernier s vyrážečkou.

04:23
    Winnik jen na jednoho obránce společně s Kadrim. Položil si obránce a zvolil střelu, kterou Mrázek zřejmě vyrážečkou vytlačil mimo branku.

05:10
    První vyloučení utkání. Kronwall usedá na trestnou za hákování a Leafs si zahrají přesilovku.

05:33
    Hostům se však podařilo vyhodit puk do bezpečí.

05:56
    Opět musí domácí rozehrávat od vlastní branky.

06:29
    Lupul si najel na kruh a zkusil překvapit Mrázka střelou. Ten však byl připraven a zakročil ramenem.

06:35
    Detroit se však po buly osvobozuje vyhozením.

07:16
    Rielly se po skončení přesilovky dostal k dorážce z mezikruží. Měl místo i čas na střelu, ale v gólu mu zabránil jeden z obránců, který se vrhl do střely.

07:40
    Na druhé straně ujížděl Nyquist, ale puk mu při kličce skočil a nestačil tak zakončit jak by chtěl.

09:00
    Divokou pasáž uklidňuje ofsajd domácích a následná komerční přestávka.

09:44
    Mrázek likviduje ránu od modré. Na dorážku ještě číhal Kadri, ale český gólman drží puk ve výstroji.

10:25
    Glendening bojoval o puk za brankou, ale přetlačit přesilu hráčů v modrém se mu nepovedlo. Puk mají domácí.

11:23
    Dacjukuv útok sehrál krásnou kombinaci, na jejímž konci měl být Helm, ale v rozhodujícím momentu mu puk přeskočil hokejku.

11:58
    Krásná souhra Dacjukovy lajny a tentokrát se zákrokem předvedl také Bernier. Jenž ležel na ledě, ale po Haškovsku vytrčil beton do vzduchu a zastavil střelu Helma.

13:26
    Miller nahazoval od modré, ale kotouč končí těsně vedle branky.

13:57
    Santorelli se napřáhl ke střele na modré, ale ta míří mimo branku Mrázka.

14:39
    A opět Dacjuk a spol. dělají domácím potíže. Ruský útočník předložil puk na Tatara, ale jeho střela z vrcholu kruhu skončila na Bernierovi.

14:46
    Přesilovku si zkusí také Detroit. Van Riemsdyk odpyká dvě minuty za držení.

14:56
    Domácím se povedl dostat puk do bezpečí.

15:17
    Zetterberg natáhl ke střele, ale Bernier vyráží jedovatou střelu.

15:27
    Detroit právě vstřelil branku!
    Ovšem akce pokračovala a máme tady první branku. Franzén předal od mantinelu puk na modrou, odkud se napřáhl ke střele NICKLAS KRONWALL a jeho dělovka skončila až za zády Berniera. Asistence: Johan Franzén, Gustav Nyquist.
    Nicklas KRONWALL - 0:1

16:06
    Leafs mají šanci vyrovnat. Čeká je totiž přesilovka. Na trestnou usedl za podražení Andersson.

16:13
    Ale hosté hned po buly vyhazují puk.

16:27
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A skutečně je vyrovnáno. Kessel se dostal ke střele z kruhu, Mrázek měl zakrytý výhled. Střela Kessela se otřela o clonícího JAMESE VAN RIEMSDYKA, který bruslí tečuje puk do sítě. Asistence: Phil Kessel, Dion Phaneuf.
    James VAN RIEMSDYK - 1:1

17:26
    Lupul tvrdě pálil z kruhu, ale Mrázek vyráží a dorážka končí mimo.

18:01
    Robidas nahazoval na teč, ale puk končí v lapačce Mrázka a bude se vhazovat.

18:14
    Santorelli dostal puk mezi kruhy, ale sám před Mrázkem trefil pouze beton přemisťujícího se českého gólmana.

19:29
    Miller se snažil zaútočit podél mantinelu, ale přes obránce Maple Leafs neprošel.

19:43
    Přesilovka pro Rudá Křídla. Na trestnou se posadil Richard Pánik za hrubost.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 2:12.

Prvních dvacet minut utkání je minulostí a zatím sledujeme po všech stránkách vyrovnanou bitvu dvou tradičních týmů. Obě mužstva se prosadila v přesilovce. Nejprve šel do vedení Detroit zásluhou Kronwalla, ale za minutu vyrovnal van Riemsdyk. Petr Mrázek se blýskl i několika zákroky a stav je tedy 1:1.

Střely na branku: 12 – 12

20:01

20:32
    Přesilovka Red Wings trvá a nyní se podařilo domácím vyhodit puk.

20:49
    Skvěle Mrázek. Winnik našel před brankou Hollanda, který byl sám před českým gólmane. Udělal mu kličku do bekhendu, ale Mrázek proti jeho střele vymrštil lapačku a lapil kotouč.

21:47
    Red Wings pobývali po zbytek přesilovky v útočné třetině, ale Berniera příliš neohrozili. Nyní se vyloučený Pánik vrací na led.

22:52
    Kadri obrátil hru dozadu a oba týmy tak jdou střídat.

23:38
    Zetterberg se pobíjel do dobré pozice, ale ztratil puk a do útoku šli Leafs. Kessel to vzal na sebe, udělal obránce ale následná přihrávka přeskočila hokejku Bozaka.

24:44
    Mrázek střelu od modré pouze vyrazil a tak hrozili nebezpečí z dorážky, obránci ale byli na místě.

25:00
    Na druhé straně se připisuje i jeden z těžších zásahů Bernier.

25:25
    Tatar se ke střele z kruhu přes obránce nedostal.

25:44
    Nyní už však ano. Dostal puk na střed hřiště, ale jeho rána nebyla moc razantní a Bernier ji vyrážečkou vytěsnil.

26:21
    Pánik dostal přihrávku zpoza branky a zle dotíral u tyčky Mrázka. Ten však za přispění spoluhráčů odolal.

27:18
    Nejprve se ke střele protlačil Winnik, ale jeho pokus z kruhu Mrázek vytěsnil. Pak však dorážel Pánik, ale v československém souboji uspěl český gólman, který zasáhl rukavicí.

28:32
    Robidas nahazoval nebezpečně od modré, puk skončil jen těsně vedle.

29:10
    Domácí měli obrovskou převahu. Ericsson totiž hákoval a sudí signalizoval vyloučení. Puk lítal kolem branky Mrázka, ale nakonec to Detroit ustál. Leafs však budou hrát přesilovku.

29:41
    Mrázek nejprve skvěle vykopl odražený puk od mantinelu, který směřoval do brankoviště a pak byl pískán ofsajd Wings.

30:25
    Mrázek vytahuje další skvělý zákrok! Phaneuf nejprve střílel od modré a Mrázek puk vyrazil. Ovšem jen na volného Fransona, který měl před sebou ležícího českého brankáře a odkrytou klec. Mrázek se však vyšvihl a zvednutou hokejkou vyrazil kotouč do ochranné sítě.

31:14
    Kotouč je znovu v moci Mrázka a přesilovka domácích je u konce. Bude se však vhazovat u branky Red Wings.

31:17
    Buly, střela Kadriho a? No přece skvělý Mrázek. Drží puk v lapačce.

32:13
    Lupul si řítil dopředu, ale neměl komu nahrát a tak nakonec puk ztratil.

32:44
    Tatar se obtočil kolem branky a snažil se zasunout puk k tyči, ale Bernier byl na místě.

33:48
    Bozak se natáhl po nahození před branku a tečoval puk. Mrázek ho však vytáhl mimo tři tyče.

34:29
    Detroit pod tlakem a odolává především díky Mrázkovi. Toho čeká další práce. Domácí budou hrát přesilovku. Za držení jde na trestnou Smith.

34:49
    Hostům se povedl dostat k puku a vyhodit ho až k Bernierovi.

35:21
    Kessel se rozjel až ke střele, ale jeho zakončení bekhendem končí na boční síti.

35:53
    Franson si sjel až k brance, poslal puk před ni a tam našel hokejku van Riemsdyka, jeho střela z první končí pouze na skvělém Mrázkovi. Red Wings by mu dnes měli líbat p.... ruce.

36:31
    Je po přesilovce, ale nebezpečí pro Detroit trvá. Bude se vhazovat před Mrázkem.

36:48
    Střelu od modré zastavuje Petr Mrázek a bude se tak znova vhazovat u jeho branky.

36:56
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Opět se tak hra vrátí do útočné třetiny Leafs.

37:37
    Bozak se dral do přečíslení, ale o puk ho obral jeden z obránců.

37:50
    Na takovou převahu by s těží stačil Dominik Hašek, natož tak Petr Mrázek. tentokrát ho obrana nechala na holičkách úplně. Dacjuk ztratil puk v útočné třetině a RICHARD PÁNIK se dostal do samostatného nájezdu. Zamíchal pukem a zakončil parádně mezi betony. Asistence: Korbinian Holzer.
    Richard PÁNIK - 2:1

38:52
    Hosté se po obdržené brance trochu zvedli a jsou to oni, kdo momentálně diktuje tempo hry.

39:54
    Třetina se dohraje za brankou Mrázka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 3:06.

Druhá třetina byla jasně v režii domácího týmu. Petr Mrázek dělal co mohl, ale nakonec se Leafs dočkali zaslouženého gólu, když se sám na českého brankáře řítil Pánik a v československém souboji uspěl tentokrát on. Stále je to však jen o gól a zápas je otevřený na obě strany. Uvidíme zda se Red Wings v závěrečné třetině zvednou.

Střely na branku: 32 – 17

40:01

40:38
    Dacjuk nabil na modrou Ericssonovi, jehož střela skončila v lapačce Berniera.

41:42
    MORGAN RIELLY vzal ve středním pásmu puk, kolem mantinelu projel až na kruh, odkud vyslal přesnou střeli mezi lapačkou a betonem Mrázka. Střela zapadla přesně k tyči a skončila v síti. Asistence: Mike Santorelli.
    Morgan RIELLY - 3:1

42:51
    Andersson se dostal do dobré pozice, ale jeho střelu zneškodnil Bernier. Bude se vhazovat u jeho branky.

43:32
    Útočnou snahu Red Wings zastavuje ofsajd.

44:01
    Jurčo to zkusil od mantinelu, ale jeho pokus skončil v lapačce Berniera.

44:14
    Nyní zahráli domácí na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje do blízkosti Berniera.

44:20
    Buly, střela, zákrok, Bernier. Vhazování se bude opakovat.

45:18
    Leafs už se hnali k brance Detroitu, ale Mrázek si povyjel a puk rozehrál na útočníky.

46:16
    Helm se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho přízemní rána skončila jen na hokejce Berniera.

46:51
    Znovu brankář Toronta likviduje střelu, tentokrát od mantinelu.

47:20
    Winnik se natahoval po puku, kterým by poslal do úniku svého spoluhráče, ale těsně mu utekl.

48:00
    Puk jde až za branku Mrázka a hra se taj přesune před Berniera.

48:46
    Cleary předkládal puk před branku, ale tam nikoho se spoluhráčů nenašel.

49:29
    Puk směřuje až k Mrázkovi, ten však rozehrává. Domácí už se soustředí především na obranu. Red Wings zatím marně dotírají na branku Leafs.

50:14
    Nyní je v rozletu zastavuje ofsajd.

50:30
    Na trestnou nyní odchází Kessel za hrubost, jelikož se nechal vyprovokovat seknutí od Franzéna, ten rovněž sedí na trestné. Hraje se 4 na 4.

51:09
    Holland se pěkně uvolnil a z vrcholu kruhu vyslal střelu, kterou Mrázek likviduje ramenem.

52:02
    Van Riemsdyk se natlačil až na kruh, ale odtud mu střela nějak nesedla a končí mimo.

52:38
    Zetterberg v dobré příležitosti. Byl sám mezi kruhy, ale Bernier skvělým zákrokem lapačkou drží Leafs.

53:49
    Kronwall objel hráče na modré a vyslal jedovatou střelu, kterou však Bernier vyráží za branku.

54:30
    Hraje se dlouho bez přerušení a na obě strany je hra taková neučesaná, to víc vyhovuje Red Wings.

55:27
    Hru přerušuje ofsajd domácích a oba týmy se tak mohou zkoncentrovat na závěrečných čtyři a půl minuty třetí třetiny.

55:47
    Puk letí přes všechny čáry až za branku Mrázka, takže je pískáno zakázané uvolnění a hra se přesune před branku Toronta.

55:58
    Detroit je bez brankáře!

56:21
    Nyní hosté se štěstím odolali a uchránili prázdnou klec.

56:46
    Red Wings ztratili u mantinelu puk, Winnik ho poslal do střední třetiny a tam se ho zmocnil NAZEM KADRI. Nikým neobtěžován si najel na modrou a poslal puk do prázdné klece. Asistence: Daniel Winnik, MikeSantorelli.
    Nazem KADRI - 4:1

57:19
    Máme tady bitku. Pánik hitoval Smitha, pak se srazili znova a to už to obránce Detroitu nevydržel. Krosčekem zlomil o Pánika hůl a bitka byla na světě. Z té lépe vyšel Pánik, ale na trestnou putují oba. Ovšem Smith dostal navrch dvě minuty za sekání.

58:42
    Lupul byl před Mrázkem a dorážel puk ve skrumáži těl. Domácí už zvedali ruce, ale kotouč zůstal někde pod Mrázkem a šel ven.

59:45
    Hala začíná bouřit a oslavovat výhru domácího týmu.

60:00

První třetina byla vyrovnaná, ale v té druhé převzali otěže zápasů do rukou Leafs a jen díky Mrázkovi se hosté dlouho drželi. Pak však nechali ujet Pánika, který vstřelil rozdílovou branku. Na začátku třetí části navíc přidal další branku Rielly a domácí si zbytek utkání pohlídali. Do prázdné se ještě prosadil Kadri a Leafs tak svého rivala poráží 4:1.

Tomáš Jurčo 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:08

Z mé strany je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a mějte pěkný zbytek noci/rána. (03:58:14)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 17. van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 38. Pánik (Holzer), 42. Rielly (Santorelli), 57. Kadri (Winnik, Santorelli) – 16. Kronwall (Franzén, Nyquist)