Jekatěrinburg – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Magnitogorsk – Toljatti 2:0 (kon.) | Jokerit – Minsk 5:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 03.01.2015, 16:00 • Hartwall arena, Helsinky • KHL

Dnešní utkání je minulostí. Jokerit Helsinky v něm poráží HC Dinamo Minsk 5:2!

První třetina nabídla velmi rychlý a dynamický hokej. Už v 6. minutě prosadil v přesilovce po krásné kombinaci Juhamatti Aaltonen. Další přesilovku využil Jokerit o čtyři minuty později, kdy se od modré prosadil Ryan Gunderson. Na 3:0 dával Tommi Huhtala. Hosté byli na ručník a po třetí brance si raději hostující kouč vzal oddechový čas. Hra se poté vyrovnala a Dinamu se dokonce podařilo snížit. Střelu Krajíčka tečoval Alexej Kaljužnyj!

Druhá třetina nabídla úplně jiný obrázek hry. V prostřední periodě bylo jasně lepší hostující Dinamo, který na soupeře vlétlo a už dvě minuty po začátku se mohlo radovat. Ryan Vesce se prosadil po přihrávce Ellisona.

Ve třetí třetině se očekával tlak Dinama, ten ale nepřišel. Místo toho se ke konci zápasu prosadil Niko Kapanen a v samém závěru přidal pátý gól do prázdné branky Tomi Mäki!

Jokerit tak potvrzuje výbornou formu a posouvá se už na druhé místo Západní konference hned za vedoucí CSKA!

Lukáš Krajíček (MIN) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 22:17

To je z mé strany vše a u dalších přenosů z hokejové KHL se těším brzy nashledanou! (18:24:32)

60:00

59:53
    Omark je zpět a Jokerit v plném počtu!

59:27
    Sallinen puk vyhazuje přes všechny čáry.

58:52
    Střela Kaljužného z pravé strany proletěla mimo.
    Tomi MÄKI - 5:2

58:10
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hráčům Dinama se nepodařila kombinace a puku se zmocnil TOMI MÄKI, který se trefuje do odkryté branky! Asistence: Petteri Wirtanen

58:04
    Hosté to zkoušejí v šesti!

57:50
    Linus Omark jde ještě na trestnou lavici za vysokou hůl.

57:16
    Moses se teď dostal k puku mezi kruhy po dobré práci Koukala s Omarkem. Mířil ovšem o kousek mimo.

56:36
    Mäki poslal před branku pas na Ritu, který puk lehce tečoval, Taylor ale stihl zareagovat.
    Niko KAPANEN - 4:2

56:10
    A je pravděpodobně rozhodnuto! NIKO KAPANEN dostal krásnou přihrávku od Hagmana a dává na 4:2! Asistence: Niklas Hagman, Niko Peltola.

55:50
    Hagman dobře zavezl puk do pásma a první lajna Jokeritu se usazuje v pásmu.

55:11
    Z vlastního pásma nahodil puk na Taylora Peltola, gólman hostí puk lapil a rovnou i rozehrál.

54:49
    Puk teď vylétl mimo hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:30
    Třetí lajna Jokeirtu teď zamkla Dinamo v jeho pásmu.

53:27
    Z velkého úhlu pálil Ellison, Karlsson si ale prostor u levé tyče pohlídal.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 6. Aaltonen (Kapanen), 10. Gunderson (Kapanen), 13. Huhtala (Jaakola, Kapanen), 57. Kapanen (Hagmna, Peltola), 59. Mäki (Wirtanen) – 16. Kaljužnyj (Krajíček, Szczechura), 22. Vesce (Ellison, Linglet)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Väänänen (A), Gunderson, Jaakola, Peltola, Ohtamaa, Lajunen, Saari – Huhtala, Kapanen (C), Hagman – Sallinen, Wirtanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Rita, Mäki, Ben-Amor
    HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Bailen, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec, Badun – Kaljužnyj (C), Szczechura, Cheechoo (A) – Linglet, Ellison, Vesce – Meleško, Kitarov, Matěruchin – Stěpanov, Drozd, Razvadovskij

Rozhodčí: Karabanov, Kulakov – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 13496