Kladno – Jihlava 4:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Hr. Králové – K. Vary 3:1 (kon.)
Č. Budějovice – Havířov 6:2 (kon.) | PZ Kladno – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Zlín – Slavia 1:2 (kon.)
Vítkovice – Sparta 1:7 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Chomutov 6:2 (kon.)
Letňany – Vsetín 4:5 (0:1 po s.n.) | Písek – Poruba 2011 0:4 (kon.) | Třinec – Liberec 1:5 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 03.01.2015, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu

Skončilo utkání RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém zvítězil domácí tým Hradce Králové. Královští lvi celý zápas kontrolovali hru a výhra je zasloužená. První třetinu se Karlovy Vary téměř vůbec nedostaly do hry a zbytek zápasu si svěřenci trenéra Jiřího Slabého pohlídali. Po snížení se Energie nadechovala k návratu do utkání, ale hradecká obrana i nadále zůstávala pevná a neprostupná. Ode mě je to pro dnešek vše, z hradecké FORTUNA arény se s Vámi loučí Rudolf Bernart. (14:36:06)

60:00

59:18
    Obrovská chyba v domácí obraně znamenala šanci pro Michala Horkého, jehož střelu z první ale lapil domácí brankář. Velice důležitý zákrok Dominika Groha.

59:02

58:09
    Hradec Králové se nesnaží za každou cenu kombinovat, spíše se snaží kontrolovat puk. Vedení o dvě branky necelé dvě minuty před koncem je nadějné pro domácí borce.

57:02
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Tomáš Nguyen.

56:19
    Energie nyní zatlačila Hradec v útočné třetině.

54:38
    Marek Pastyřík nahodil puk do útočné třetiny a sám si ho vybojoval, dobrá individuální práce.

53:44
    Groh vyráží střelu na vyrážečku do rohu kluziště.

53:24
    Jeden z čárových rozhodčí nyní inkasoval nepříjemnou ránu hokejkou od jednoho z hostujících hráčů. Za pomoci lékaře opouští ledovou plochu.

52:26
    Energetici se snaží o založení útoku.

51:00
    Hradec Králové trochu zklidnil hru, snaží se co nejdéle udržet puk v útočném pásmu.

50:41
    Hradecký útočník už za pomoci spoluhráčů opouští ledovou plochu.

50:41
    Patrik Hidveghy nyní zůstal ležet za karlovarskou brankou, kde byl naražen na mantinel. Doufejme, že to nebude nic vážného.

50:08
    Karlovy Vary nyní operují v útočném pásmu.

49:03
    Karlovarská střídačka už zvedala ruce na hlavu! Střela hostujícího útočníka ale orazítkovala tyč a následně se odrazila do zad Dominika Groha, který poté zalehl kotouč nebezpečně poletující kolem brankové čáry!

48:32
    Za menší šarvátku jsou vyloučeni hráči na obou stranách. Na straně Hradce je to Tomáš Hofman a za Karlovy Vary Jiří Janata. Oba za hrubost.

48:32
    Kuchař chytá střelu Hronka.

47:47
    Filip Hronek si vyměnil několik přihrávek na modré se Štěpánem Havránkem, který následně vystřelil z první, ale jeho pumelici Kuchař vyrazil betonem.

Rudolf Bernart

Branky a nahrávky: 4. Hnik (Hofman, Matouš), 9. Havránek (Veselý), 20. Chalupa – 45. Janata (Pajk)

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Havránek, Lier, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Hofman, Malík. J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, F. Moník, Hejna. Trenér: Jiří Slabý.
    HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Gančarov) – Vodička, Vápeník, Hrůša, Kunc, Beer, Pajk, Bernáth – Šála, Nguyen, Svoboda, Čejka (C), Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfurst, Janata. Trenér: Jiří Janata.

Rozhodčí: Úlehla – Vepřovský, Zeman