Kometa Brno – Slavia 2:5 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Hr. Králové – Chomutov 7:2 (kon.)
PZ Kladno – Jihlava 0:9 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 5:0 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:4 (2:1 po s.n.)
Letňany – Olomouc 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 8:1 (kon.) | Písek – Havířov 2:3 (kon.)
Třinec – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
AZ Havířov
Neděle 04.01.2015, 13:50 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Hosté z Havířova předvedli ve třetí části obrat, který jim v konečném součtu vynesl tříbodový zisk. Nejprve po odehrané minuty třetí třetiny důrazně vyrovnal Richard Polak. A když už se zdálo, že utkání směřuje do prodloužení, zasadil havířovský AZ rozhodující úder. Půl minuty před koncem se přesně k pravé tyči trefil Kamil Wróbel. (16:03:27)

60:00

59:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí šok. Z ničeho nic se mezi kruhy dostal k puku KAMIL WRÓBEL a dělovkou se trefil nechytatelně k pravé tyčce. Asistence: Filip Kiss.

59:10
    Pokorného střelu Sonnek vyráží do rohu.

58:40

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Písečtí ztratili puk ve vlastním pásmu.

57:08
    Nepovedená rozehrávka Písku. Zakázané uvolnění.

56:57
    ... znovu.

56:45
    Hosté vyhazují...

56:40
    Jeden z havířovských hráčů vyhodil puk na střídačku. Písek si zahraje přesilovku.

56:27
    Bendařík po hluché pasáži hry zamířil k pravé tyčce, ovšem přes chrániče beka se kotouč svezel mimo branku.

53:50
    Vostarek minul sám před Sonnkem! Písecký útočník mezi bruslemi bránících hráčů vyšťoural puk a měl na hokejce vedoucí branku. Ke štěstí Havířova nedal.

52:49
    Nepovedená střela Peterky domácímu brankáři sice vypadla, ale napodruhé ji schoval pod rukavici.

52:05
    Otěže hry přebrali hosté. Hauser drží v lapačce střelu Cihláře.

50:05

49:52

49:36
    Macuhova pěkná střela od levého mantinelu končí v Hauserově lapačce.

48:30
    Turek si sjel na křížnou přihrávku Pokorného. Branku těsně minul.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 2. Pixa (Bednařík), 39. Polanský (Pixa, Turek) – 9. Kurovský (Wróbel, Hendrych), 42. Polak (Mrowiec), 60. Wróbel (Kiss)

IHC Králové Písek: Hauser – Stodolovský, Klochko, Turek, Novotný, Kozák, Radoš, Brabec, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Polanský, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa
    AZ Havířov: Sonnek – Trombik, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec, Moravčík, Polák, Wróbel, Stružík, Peterka, Hendrych, Pacoň, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

Rozhodčí: Souček – Šperl, Karda