5:4 (0:2, 3:2, 2:0)
HC SLOVAN Bratislava
Neděle 04.01.2015, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

To je z mé strany již vše. Přeji hezký zbytek večera! (20:28:44)

Po závěrečné siréně vypukla v Dom Sportova obrovská radost! Hokejisté Medveščaku totiž dokázali málo vídanou věc, když zvítězili, přestože na začátku 30. minuty prohrávali 0:4!

Slovan vyhrál první třetinu 0:2 góly Žigy Jegliče a Andreje Šťastného a po přestávce přidal další dva zásahy Matt Murley. Ve 30. minutě však Janus propustil lehkou střelu Billa Thomase a tím odstartoval domácí ofenzivní smršť. O 23 sekund později se trefil také Mike Glumac a ještě do druhé přestávky snížil na rozdíl jediné branky Andrew Murray. V závěrečné dvacetiminutovce pak chorvatský celek velký obrat dokonal. Ve 46. minutě vyrovnal Edwin Hedberg a deset minut před koncem zařídil vítěznou trefu Pascal Pelletier.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:11, celkem – 36:29

60:00

59:32
    Icing Slovanu, Janus musí zpět do své svatyně.

59:18
    Janus je na střídačce, Belasí to zkouší v šesti v poli!

59:09
    Hosté se konečně dostali do pásma.

58:34
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. 86 sekund do konce třetiny.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Přečíslení 2 na 1 zakončoval bekhendem Perkovich. Hostující branku těsně minul.

56:34
    Domácí chybovali na modré a těžit z toho mohl Tomáš Netík. Proti jeho střele však Heeter vytáhl efektní semafor!

55:55
    Střelu Surového pokryl Calvin Heeter, který má puk v klíně.

55:10
    Janus za brankou namazal kotouč Thomasovi, který mohl rozhodnout, ale v rozhodující chvíli podklouzl.

54:43
    Hosté v postavení mimo hru.

54:13
    Ve středním pásmu sice vybojoval puk Netík, ale následně neuspěl proti dvojici obránců Záhřebu.

53:12
    Glumac s Murrayem rozpoutali závar před brankou Januse. Ten odolal a Belasí tak ještě žijí.

52:32
    Murley to zkoušel bekhendem z těžkého úhlu, Heeter si pohlídal svou tyčku.

Dnešní utkání sleduje 5754 diváků.

51:08
    Medveščak má v těchto chvílích bruslařsky jasně navrch. Hosté jsou psychicky dole.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Thomas (Björkstrand), 30. Glumac (Perkovich, Carle), 37. Murray (Glumac), 46. Hedberg (Thomas, Björkstrand), 51. Pelletier (Pierre) – 14. Jeglič (Tičar), 16. Šťastný (Surový), 24. Murley (Vondrka, Barker), 26. Murley (Štajnoch, Barker)

Medveščak Záhřeb: Owuya (od 26. min. Heeter) – Flood, Morrisonn, Carle, Martinović, Hutchinson, Popović, Kinrade – Leino, Pelletier, St. Pierre – Murray, Glumac, Perkovich – Thomas, Hedberg, Björkstrand – Segal, Beaudoin, McLean.
    HC SLOVAN Bratislava: Janus (LeNeveu) – Sersen, Luža, Barker, Štajnoch, Kozák, Starosta – Jeglič, Tičar, Netík – Nagy, Nedorost, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Šťastný, Surový, Ölvecký – Kudrna.

Rozhodčí: Bulanov, Safiullov – Parfjonov, Sysujev