Austrálie – Jižní Korea 0:1 (kon.) | Omán – Kuvajt 1:0 (kon.)
Jižní Korea
Sobota 17.01.2015, 10:00 • Suncorp Stadium, Brisbane • Mistrovství Asie

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (12:01:40)

Dnešní utkání sledovalo 48 513 diváků.

Je dobojováno. Jižní Korea poráží 1:0 Austrálii a postupuje z prvního místa ve skupině A! Oba celky ale měly jasný postup, tudíž postupuje i Austrálie. Utkání to bylo vyrovnané, v závěru Austrálie hodně tlačila, Jin-Hyeon byl ale výborný, stejně jako celá obrana Korejců. Jediný gól vsítil v 32. minutě Keun-Ho a skóre se od té doby neměnilo. Austrálie byla krapet aktivnějším týmem v některých částí zápasu, ovšem hraje se na góly a těch dnes vsítila více Korea. Ta porazila ve skupině každého 1:0.

90+7

90+7
    Do přečíslení 2 na 1 se dostala Korea, Min-Woo jej ale nevyřešil nejlépe.

90+6
    Australané se stále drží u vápna Korejců, ke střele se ale nedostali.

90+6
    Cahill nedokázal hlavičkou usměrnit míč do sítě. Toto byla zřejmě poslední šance zápasu.

90+5
    Sledujeme poslední okamžiky tohoto zápasu. Nyní se k výkopu postaví místo zraněného Jin-Hyeona Chang-Soo.

90+4
    Australané se ale nevzdávají a stále srdnatě bojují.

90+3
    Jeho výkop se vznesl až k brance Austrálie. Příznivci Korejců už začínají oslavovat vítězství.

90+2
    Už se pokračuje v zápase, Jin-Hyeon zůstává v brance.

90+1
    Jin-Hyeon stále leží na zemi. Pro Korejce by bylo nemilé, kdyby se s jejich gólmanem něco stalo.

90+1
    Tim Cahill vidí žlutou kartu za faul na Jin-Hyeona.
    Samostatný únik Jung-Hyuba

90+1
    Jung-Hyub v samostatném úniku nepřekonal Ryana! Nastavovat se bude pět minut.

90
    Hra se přesunula k brance Austrálie, míč mají ovšem na kopačkách domácí.

89
    Australanům se nedaří projít přes obranu Korejců.
    Velká šance Kruseho

88
    Jurić uvolnil Kruse, který stál zcela sám před Jin-Hyeonem. Korejský gólman ale předvedl dokonalý zákrok a drží naděje svého týmu.

Karel Janeba

Branky: 32. Keun-Ho (Sung-Yong)

Karty:   30. Burns (AUS), 79. Špiranović (AUS), 90+1. Cahill (AUS) – 58. Gyo-Won (KOR), 61. Chang-Soo (KOR)

Austrálie: Ryan – Franjić, Špiranović, Sainsbury, Behich – Milligan, Burns,Troisi – McKay, Luongo – Jurić
    Náhradníci: Galekovic (Langerak) – Davidson, Wilkinson, Bresciano, Oar, Antonis, Cahill, Kruse, Leckie

Jižní Korea: Jin-Hyeon – Chang-Soo, Joo-Ho, Tae-Hwi, Young-Gwon – Jin-Su, Sung-Yong – Ja-Cheol, Keun-Ho,Gyo-Won – Jung-Hyub
    Náhradníci: Sung-Ryong (Seung-Gyu) – Joo-Young, Heung-Min, Min-Woo, Young-Cheol, Tae-Hee, Kook-Young, Myeong-Ju, Hyun-Soo, Du-Ri

Rozhodčí: Nawaf Shukralla – Yase Tulefat, Ebrahim Saleh, Muhammad Taqi Aljaafari bin Jahari

Diváci: 48 513