Heracles – Feyenoord 2:0 (kon.) | Excelsior – Groningen 1:1 (kon.) | Arnhem – Willem II 2:0 (kon.)
Den Haag – Breda 3:2 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
2:0 (2:0)
Willem II Tilburg
Sobota 14.02.2015, 19:45 • GelreDome (Kapacita: 34 000) • Nizozemská Eredivisie

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (21:40:14)

Ve druhém poločase už branka nepadla a tak stav utkání zůstal 2:0. Domácí ve druhém poločase pokračovali ve svém tlaku a hosty příliš nepouštěli k balonu. Jediný dvě branky tak padli v prvním poločase, když se trefil ve 28.minutě Labyad a ve 44.minutě Traoré.

Držení míče: 56% – 44%
    Střely celkem: 24 – 3
    Střely na branku: 9 – 0

90+3

90+2
    Domácí už pouze drží míč na svých kopačkách a vyčkávají než rozhodčí ukončí dnešní zápas.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Domácí střídají. Hřiště opouští Traoré a místo něj nastupuje Dauda.

90
    Hraje se poslední minuta zápasu.

89
    Cabral pálil z hranice vápna, míč však končí daleko vedle levé tyče.

88
    Hosté se stále ještě snaží, domácí obrana však dnes pracuje velmi dobře.

87
    Žlutou kartu vyfasoval od rozhodčího Diks.

86
    Domácí střídají. Hřiště opouští Olijňuk a místo něj nastupuje Djurdjevič.
    Další nebezpečná střela domácích.

86
    Traoré vyslal z hranice vápna skvělou střelu a míč míjí jen o kousíček pravou tyč branky.

85
    Domácí už nikam nepospíchají a spíše drží míč na svých kopačkách.

83
    Mič drží na kopačkách hosté a snaží se ještě vymyslet něco směrem dopředu.

82
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích a míč končí na kopačkách hostujících hráčů.

80
    Cabral poslal míč z pravé strany pouze na nohu Achenteha a ten následně míč odkopává do bezpečí.

79
    Vejinovič našel ve vápně van der Heijdena, ten však míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

78
    Traoré dostal skvělý pas za obranu a jeho následnou střelu vyráží Lamprou do zámezí. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
    Nebezpečná rána Wallace.

77
    Wallace vypálil z hranice vápna a míč poslal jen těsně nad břevno! Stadionem to jen zahučelo.

76
    Achenteh hledal ve vápně z levé strany Wallace, ten však byl uhlídán jedním z obránců a k míči se tak nedostal.

74
    Cabral se dokázal uvolnit přes dva hráče, poté se ale vrátil Traoré a míč mu od nohy odkopává do zámezí.

74
    Olijňuk poslal příliš nepřesnou přihrávku na Kazajšviliho a k míči se tak dostávají hosté.

73
    Domácí střídají. Hřiště opouští Labyad a místo něj nastupuje Wallace.

72
    Hosté střídají. Hřiště opouští Sahar a místo něj nastupuje Cabral.

71
    Nyní si zahraje také Room, který posílá pas až na Traorého, který se dokázal uvolnit přes obránce, jeho následná střela však míří vysoko nad branku.

70
    A vzápětí další bomba z nohy Pröppera a opět pozorný Lamprou.

70
    Pröpper to zkoušel opět z velké dálky a Lamprou byl opět připraven a střelu mířící k pravé tyči chytá.

70
    Ondaan hledal z pravé strany na přední tyči Armenterose, tomu však chyběl pouze krok k tomu aby se dostal k vytoužené hlavičce.

69
    Wuytens však poslal míč z tohoto přímého kopu vysoko nad branku.

68
    Kazajšvili sestřelil blízko hranice vápna Pluima a hosté budou zahrávat standartku ze slibné pozice.

67
    Pröpper pálil zhruba z třiceti metrů, střelu však namířil přímo doprostřed branky kde byl připraven Lamprou.

67
    Dijks však nesmyslně ztratil míč na levé straně a domácí zakládají protiútok.

66
    Labyad se provinil útočným faulem a hrát budou hosté.

65
    Vejinovič vyzkoušel své štěstí z obrovské dálky a míč míří vysoko nad branku.

64
    Messaoud neměl vepředu nikoho volného a tak musel volit přihrávku zpět na své obránce.

63
    Traoré dostal pas do ofsajdu a tak se k míči dostanou hosté.

62
    Hosté rozehrávali roh, míč však končí pouze na hlavě Dikse a ten následně míč odkopává daleko od své branky.

61
    Van der Struijk poslal míč z pravé strany do vápna a Armenteros jen o kousíček míjí míč ve vzduchu.

60
    Hosté střídají. Hřiště opouští Braber a místo něj nastupuje Pluim.

59
    Braber dostal míč přímo na nohu uvnitř vápna, poté mu míč odskakuje od nohy a zmocňují se ho domácí.

57
    Traoré dostal skvělou přihrávku za obranu, poté ještě hledal přízemním centrem z levé strany ve vápně Vejinoviče, před ním však skvěle zasáhl Wuytens.

56
    Braber poslal míč z přímého kopu vysoko nad branku.

56
    Sahar byl nyní faulován blízko vápna domácích a hosté budou mít zajímavou šanci z přímého kopu.

55
    Žlutou kartu nyní vyfasoval Traoré.

55
    Messaoud už nestihl míč na hrací ploše a domácí budou vhazovat zhruba z poloviny hřiště.

54
    Hosté střídají. Hřiště opouští Haemhouts a místo něj nastupuje Messaoud.

53
    Haemhouts už zřejmě pokračovat ve hře nebude a za malou chvíli bude vystřídán.

52
    Haemhouts má nějaké zdravotní problémy a musí být ošetřen.

52
    Traoré byl nyní přistižen v ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

51
    Braber nyní poslal příliš dlouhou přihrávku za obranu na Sahara a míč se dostává až k Roomovi.

50
    Wuytens poslal míč z pravé strany do vápna, tam se k němu dostal pouze Kašia a ten míč odkopává daleko od své branky.

49
    Wuytens nyní riskantně přihrál svému brankáři, ten naštěstí míč dokázal včas odkopnout.

49
    Traoré se skvěle uvolnil na hranici vápna přes Peterse, poté ale vyslal příliš slabou střelu se kterou si Lamprou v pohodě poradil.

48
    Hosté nyní kombinují s míčem na své polovině a domácí se snaží napadat jejich rozehrávku.

47
    Tak to nebylo zřejmě vážné a Armenteros bude dále pokračovat ve hře.

47
    Armenteros má zřejmě nějaké problémy s nohou a hra musí být přerušena.

46
    Domáci rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

46

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a svého soupeře nepustili ke střele. Hosté poprvé inkasovali ve 28. minutě, když po střele Pröppera ještě míč orazítkoval tyč, poté se ale odrazil k Labyadovi a ten už neměl problém vstřelit branku. Druhou branku vstřelil na samém konci poločasu Traoré, když dokázala skvělou střelou na zadní tyč překonat brankáře.

Držení míče: 68% – 32%
    Střely celkem: 12 – 0
    Střely na branku: 5 – 0

Druhý poločas začne zhruba ve 20:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    Bertrand TRAORÉ - 2:0

44
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Domácí už vedou o dvě branky! BERTRAND TRAORÉ se dostal k míči na hranici vápna a skvělou technickou střelou na zadní tyč překonává bezmocného Lamproua.

44
    Achenteh hledal ve vápně Traorého, před ním však míč hlavičkuje daleko od branky jeden z obránců.

42
    Diks poslal příliš dlouhý pas na Labyada a ten neměl šanci míč dostihnout.

41
    Vejinovič poslal míč z přímého kopu vysoko nad branku.

40
    Kazajšvili byl faulován blízko vápna a domácí budou mít slibnou šanci ohrozit branku z přímého kopu.

38
    Van der Heijden nyní poslal příliš nepřesný pas na Labyada a míč tak končí u hostujících hráčů.

37
    Labyad se skvěle uvolnil na hranici vápna, poté se k němu stáhli další dva obránci a ti mu už míč dokázali sebrat.

35
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině.

34
    Labyad poslal míč z pravé strany přímo na hlavu Traorému a ten míč posílá daleko vedle pravé tyče.

33
    Ondaan se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však vůbec nepovedlo a o míč přichází.

32
    Pröpper se dopustil útočného faulu a tak se k míči dostanou opět hosté.

31
    Domácí se nyní osvobozují ze své půlky dlouhými odkopy.

30
    Hosté se nyní zapojili více do hry, míč však ztrácejí nepřesnými přihrávkami.
    Zakaria LABYAD - 1:0

28
    Domácí se dostávají zaslouženě do vedení! Pröpperovu střelu ještě zastavila tyč, míč se však odrazil přímo na nohu ZAKARIU LABYADOVI a ten už neměl problém zakončit do prázdné branky.

26
    Traoré dostal skvělý pas za obranu, poté ho ale dokázal doběhnout jeden z obránců a míč mu uvnitř vápna čistě bere.

25
    Labyad poslal míč do vápna, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a Peters měl snadnou práci míč poslat pryč z vápna.

24
    Ondaan dostal míč do úniku pro levé straně, poté se míč snažil navést do vápna, to mu však nedovolil Achenteh a skvělým obranným zákrokem mu míč bere.

23
    Labyad se nedokázal uvolnit přes Dijkse, nakonec ale pro svůj tým vybojoval alespoň autové vhazování.

22
    Vejinovič nyní raději nic nevymýšlel a poslal míč až ke svému brankáři.

21
    Pröpper vypálil z velké dálky a Lamprou míč pouze vyrazil před sebe, tam se už už dostával k míči Olijňuk, Lamprou byl však u míče rychleji.

20
    Kazajšvili se dostal nyní ke střele uvnitř vápna, trefil však pouze před sebou stojícího obránce.

19
    Labyad si nyní našel míč ve vápně, poté mu ho ale přímo z nohy odkopl Dijks.

17
    Žlutou kartu nyní vyfasoval od rozhodčího jak Achenteh, tak Ondaan.

16
    Kazajšvili se skvěle uvolnil na levé straně přes van der Strujka, poté se s míčem dostal až do vápna, jeho střela se však odrazila od jednoho z obránců na nohu Olijňuka a ten následnou střelou nedokázal prostřelit Lamproua.

15
    Traoré opět poslal centr z levé strany, tentokrát míč našel Labyada, ten však zaváhal se zpracováním a míč mu utíká od nohy.

14
    Domácí jsou zatím lepším týmem a hosté se jaksi nemohou dostat k míči.

13
    Traoré poslal z levé strany přízemní centr do vápna a Vejinovičovi chyběl jen krok k tomu aby míč zasunul do odkryté branky.

12
    Traoré pálí z obrovského úhlu a míč končí vysoko nad brankou.

12
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

11
    Olijňuk tak dlouho s míčem kličkoval až o něj přišel a hosté tak zakládají protiútok.

10
    Kazajšvili vypálil z hranice vápna, Lamprou však neměl s tímto pokusem větší problémy.

9
    Wuytens poslal centr z levé strany, Armenteros se však k hlavičce nedostal.

8
    Pröpper se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč přichází.

7
    Vejinovič poslal střelu přímo na bránu, míč však míjí levou tyč zhruba o metr.

6
    Pröpper byl faulován blízko vápna a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

5
    Olijňuk byl sražen zhruba na polovině hřiště, rozhodčí však nechává dále pokračovat ve hře.

4
    Traoré si nerozuměl se svým spoluhráčem a o míč přichází.

3
    Wuytens poslal míč na hranici vápna kde ještě posouval míč do vápna Peters, míč však míří pouze do zámezí.

3
    Armenteros byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se dostanou hosté.

2
    Dijks nyní musel odehrát míč zpět ke svému brankáři, neboť byl napadán dvěma hráči.

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se snaží založit útok, jeden z obránců však poslal příliš nepřesný pas na Armenterose a míč tak získávají domácí.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních žluto-černých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední 3 vzájemná utkání

Willem II – Vitesse 1:4
    Vitesse – Willem II 3:1
    Willem II – Vitesse 0:2

Nejlepší střelci obou mužstev

SBV Vitesse Arnhem – Na domácí straně to je Nizozemský záložník Marko Vejinovič, který má na svém kontě 8 branek.

Willem II Tilburg – Na druhé straně to je Švédský útočník Samuel Armenteros, který má na svém kontě 9 branek.

Willem se nachází jen příčku pod jeho dnešním soupeřem, tedy na deváté pozici s třiceti body. Po dvaadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 9 výher, 3 remízy a 10 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli 11 zápasů ze kterých 3x vyhráli, 1x remizovali a 7x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Willem II – Heracles 3:0
    Willem II – Utrecht 1:0
    PSV – Willem II 2:1
    Breda – Willem II 0:0
    Willem II – G. A. Eagles 1:0

Vitesse se nachází v tabulce na na osmé příčce s jednatřiceti body. Po dvaadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 8 výher, 7 remíz a 7 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli 11 zápasů ze kterých 4x vyhráli, 6x remizovali a pouze 1x prohráli.

Breda – Vitesse 0:1
    Cambuur – Vitesse 0:2
    Vitesse – Ajax 1:0
    Groningen – Vitesse 4:0 (KNVB Beker)
    Heerenveen – Vitesse 4:1

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu 23. kola nizozemské Eredivisie mezi SBV Vitesse Arnhem a Willem II Tilburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.