Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:12 (kon.) | Opava – Havířov 1:6 (kon.)
Kladno – HC Plzeň 3:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:2 (kon.)
Sparta – Slavia 8:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.) | Poruba – Olomouc 0:7 (kon.) | Třinec – Zlín 4:3 (kon.)
Letňany – Pardubice 5:4 (kon.)
HK Opava
1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
AZ Havířov
Sobota 05.09.2015, 12:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Opavy, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná ve 12:00 hod.

Stadion: Zimní stadion města Opavy;
    kapacita: 5 400 míst.

Příjemné sobotní poledne z Opavy, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 2. kola Extraligy staršího dorostu. Starší dorostenci HC Slezan Opava vyzvou starší dorost AZ Havířov.

Z technických důvodů budeme přinášet jen změny stavu.

Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů (1. kolo):

HC Oceláři Třinec – HC Slezan Opava
    11:0 (5:0, 2:0, 4:0)
    Branky a nahrávky: 1. Przybyla (Mach, Lacka), 8. Stuchlík, 10. Marguš (Mach), 11. Hrehorčák (Stuchlík), 17. Stuchlík (Imrich), 22. Stuchlík (Imrich), 30. Kvasnica (Hrehorčák), 47. Vochozka (Radzienciak, Hladoník), 53. Plitko (Lacka, Najsar), 54. Hrehorčák (Kvasnica), 57. Hrachovský (Radzienciak, Hladoník).
    Rozhodčí: Trombík – Bojda, Konvička.
    Vyloučení: 2:3.
    Využití: 1:0
    Diváci: 54.
    Střely na branku: 48:5 (17:5, 15:0, 16:0).
    Průběh utkání: 11:0.

HC Olomouc – AZ Havířov
    1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 51. Skopal (Galvas, Machálek) – 35. Kurovský (Cihlář), 48. Kurovský.
    Rozhodčí: Cik – Novotný, Šimčík.
    Vyloučení: 4:4.
    Bez využití.
    Diváci: 55.
    Střely na branku: 27:32 (6:15, 7:8, 14:9).
    Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Rudolf Klapetek;
    Čároví rozhodčí: Lukáš Ševčík, Pavel Rychlý.

HC Slezan Opava: Mocher (Lamla) – Kupka, Kunc, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Döhner, Kadula, Adamczyk, Bitomský. Trenéři: Josef Doboš, Radim Černý, Karel Suchánek.

Sestava není z technických důvodů podle pětek.

AZ Havířov: Matoušek (Sonnek) – Chujac, Frojda, Hudeček, Szturc, Srníček, Mrowiec – Borowiak, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Lenomár, Kurovský, Raček, Pawliczek, Cihlář. Trenéři: Martin Janeček, Robin Pavlas.

Rozhodčí: Klapetek – Ševčík, Rychlý.

00:01

04:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ADAM STRAKOŠ. Asistence: Patrik Srníček.

14:12
    Patrik Raček (HAV) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

14:45
    Gól v oslabení! Autorem branky je DOMINIK CIHLÁŘ.

15:38
    Opava právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka! Autorem branky je MARCEL KUNC. Asistence: Alex Hladoník.

20:00

V první třetině zvítězili hosté. Havířov se jednou prosadil gólem v oslabení, konkrétně Dominik Cihlář v patnácté minutě. Následně Opava snížila vedení Havířova v minutě šestnácté díky Marcelu Kuncovi.

20:01

23:29
    Autorem branky je ADAM STRAKOŠ. Asistence: Tadeáš Aulehla a Patrik Raček.

31:59
    Jiří Matoušek (HAV) je vyloučen na dvě minuty za nedovolenou nebo nebezpečnou výstroj.

33:59

34:28
    Šimon Pělucha (OPA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

34:45
    Využitá přesilovka! Autorem branky je JAROSLAV MROWIEC. Asistence: Dominik Cihlář a Daniel Kurovský.

35:46
    Tadeáš Aulehla (HAV) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

35:46
    Střídání v brankovišti Opavy. Kryštof Lamla nahradí Paula Mochera.

37:46

39:19
    Emil Adamczyk (OPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

40:00

Ve druhé třetině se prosadili pouze havířovští hokejisté. Nejprve se prosadil Adam Strakoš v čase 23:29 min. Dalším úspěšným střelcem byl Jaroslav Mrowiec ve třicáté páté minutě.

40:01

41:19

52:48
    Autorem branky je DOMINIK CIHLÁŘ. Asistence: Daniel Kurovský a Jaroslav Mrowiec.

54:35
    Daniel Szturc (HAV) je vyloučen na dvě minuty na trestnou lavici. Odpyká trest pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě.

56:26
    Jakub Döhner (OPA) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

56:35

Dnešní utkání sleduje 108 diváků.

58:26

59:09
    Autorem branky je ADAM STRAKOŠ. Asistence: Tadeáš Aulehla a Matyáš Frojda.

Zápas druhého kola na ledě Opavy je u konce. Havířov si z ledové plochy soupeře odváží tři body za vítězství 6:1. Třemi góly se prosadil Adam Strakoš, který prostřelil brankáře Slezanu v páté, dvacáté čtvrté a v šedesáté minutě.

Pro dnešek je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. Tereza Košťálová (14:07:48)

Tereza Košťálová

Branky a nahrávky: 16. Kunc (Hladoník) – 5. Strakoš (Srníček), 15. Cihlář, 24. Strakoš (Aulehla, Raček), 35. Mrowiec (Cihlář, Kurovský), 53. Cihlář (Kurovský, Mrowiec), 60. Strakoš (Aulehla, Frojda)

HK Opava: Mocher (od 36. Lamla) – Kupka, Kunc, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Döhner, Kadula, Adamczyk, Bitomský. Trenéři: Josef Doboš, Radim Černý, Karel Suchánek.

Rozhodčí: Klapetek – Ševčík, Rychlý