Poprad – Žilina 3:2 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 2:1 (1:0 po s.n.) | Piešťany – Nitra 1:4 (kon.)
Trenčín – Skalica 7:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:2 (kon.)
HK Poprad
3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
MsHK Žilina
sk Pátek 18.09.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

V poslednej časti hry sme boli svedkami troch gólov, najprv Róbert Huna v 45. minúte znížil, Bartečkovi sa následne v poslednej minúte podarilo skórovať do prázdnej bránky, ale to ešte nebolo všetko. Pätnásť sekúnd do konca Stupka zaskočil domácich a záver tohto zápasu bol pre Kamzíkov mimoriadne hektický. Popradčania ho však zvládli a dnešný večer budú prežívať s úsmevom na tvári.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (19:21:10)

59:55
    Tomek je opäť na striedačke, vhadzuje sa po ľavej ruke brankára Kostúra.
    59:45. STUPKA - 3:2

59:45
    Žilina dala gól!
    Hostia predsa len ešte menia stav skóre a za 15 sekúnd sa ešte gól streliť dá! VÁCLAV STUPKA v podstate z ničoho nič v rohu klziska získal puk, dostal sa bekhendom na ľavý kruh a vystrelil, svojím zakončením do ľavého horného rohu prekvapil Kostúra!
    Bez asistencie.

59:31
    Konečný pálil z medzikružia, jeho tvrdé zakončenie smerovalo mimo brány.
    59:14. BARTEČKO - 3:1

59:14
    Poprad dal gól!
    Kamzíci už teda definitívne rozhodujú o osude tohto stretnutia! Paukovček obetavo vyhodil puk z obranného pásma, v rohu klziska ho po zrušenom icingu zachytil ĽUBOŠ BARTEČKO, obkorčuľoval bránku a forhendom zakončil!
    Asistencia: Lukáš Paukovček.

58:57
    Suchý sa snažil ihneď vystreliť, z obranného pásma puk však vyhodil iba na icing. Bude sa vhadzovať po Kostúrovej ľavici.

58:47
    Brankár Tomek korčuľuje na striedačku!

58:43
    Tresty sú nakoniec na oboch stranách, Kroták dostáva dve minúty za hrubosť a Aleš Ježek rovnaký trest.

58:43
    Po Kostúrovom prikrytí puku sa v okolí popradskej bránky odohrala potáčka, ktorý si chcel Malina s Ježekom rozdať pästne, čiaroví rozhodcovia to však skazili. Následne si Milan Jančuška berie oddychový čas.

58:32
    Z medzikružia tvrdo pálil Valášek, jeho delovku Kostúr dokázal likvidovať.

58:10
    Žilina sa trápi v útočnom pásme, brankár Tomek zatiaľ ostáva vo svojej bránke.

57:51
    Hvila vyhodil puk z obrannej tretiny, Bartečko ho už následne nestihol dokorčuľovať, čo znamená zakázané uvoľnenie.

57:25
    Hlavný tréner Popradu Pavol Paukovček si berie oddychový čas!
    57:08.

57:08
    Kostúr tentokrát mierne pochybil v rozohrávke, do šance z medzikružia sa dostal Grman, no popradský brankár sa stihol v poslednej možnej chvíli vrátiť späť do svojej svätyne!

Lukáš Rastislav Ovšonka

Milan Gončár

Branky a nahrávky: 13. Kasík (Huna, Rusnák), 18. Bartečko (Paukovček), 60. Bartečko (Paukovček) – 48. Róbert Huna, 60. Stupka

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Ťavoda, Dinda, Fabian,Malina, Kasík, Pitka, Gaborčík – Bartečko, Paukovček, Hvila – Kroták, Rusnák, Rudolf Huna – T. Török, Síkela, Rapáč – Bajaruns, Toma, Števuliak.
    MsHK Žilina: Tomek – Grman, Kurali, Makovský, Bajaník, Leško, Brejčák, Mendrej, Schroner – Richard Huna, Róbert Huna, Rehák – Stupka, Bulík, Konečný – Drevenák, Ježek, Valášek – Kubiš, Švec, Lipovský.

Rozhodčí: Novák – Bogdaň, Korba