Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 0:2 (kon.)
Kazaň – CSKA Moskva 6:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:0 (kon.)
Soči – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
CSKA Moskva
Pátek 18.09.2015, 18:00 • TatNeft Arena • KHL

Viděli jsme utkání, kterému nescházelo vůbec nic! Góly, emoce, krásné akce, to vše si dnes diváci v TatNeft Areně užili. Úspěšnější nakonec byla domácí Kazaň, která přehrála silné CSKA 6:3. To nastupovalo do závěrečné periody pouze s jednobrankovým mankem, ovšem obrat se armádnímu klubu nezdařil. Naopak, hned po 53 sekundách třetí části zvýšil na 4:2 Fjodor Malychin a ve 46. minutě přidal pátý gól Tatarů Justin Azevedo. V čase 56:52 ještě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Alexander Radulov, ovšem pečeť na výsledek dodal ranou do prázdné branky Albert Jarullin. Kazaň se tak raduje z vůbec prvního domácího vítězství v letošní sezóně.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 17:30. (20:37:15)

59:57
    Jarullin odpálil puk na icing. Ještě jedno buly před brankou Kazaně.

59:40
    Stephane Da Costa se dostal až na pravý kruh, ale proti jeho střele se vyznamenal Garipov.
    Albert JARULLIN - 6:3

58:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosty za hru bez gólmana vytrestal střelou do opuštěné svatyně ALBERT JARULLIN. Je rozhodnuto!

58:15
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Zásah Radulova dal CSKA ještě naději, hosté se nyní rvou o kontaktní branku.
    Alexander RADULOV - 5:3

56:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Když jsem chtěl konstatovat, že hostující snaze schází střelba, přišla výstavní rána ALEXANDERA RADULOVA, který z pravého kruhu vymetl šibenici nad lapačkou brankáře Garipova – 5:3. Asistence: Simon Hjalmarsson.

55:39
    Dopředu vyrazil Oscar Möller, který z levého kruhu pálil do ramene Galimova.

55:26
    Alexander Radulov donutil k faulu Mattiase Sjögrena. Jasné držení.

54:54
    Garipov dobře zasáhl proti střele Hjalmarssona.

54:30
    Kotouč končí v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

53:59
    Šest minut před koncem třetí třetiny Kazaň stále vede o tři góly. S tím už budou hosté těžko něco dělat.

53:09
    Domácí se v oslabení bez větších problémů ubránili. Už jsou kompletní.

51:56
    Kutuzov poslal od mantinelu před branku takový fotbalový centr, který srazil tělem do bezpečí jeden z obránců Ak Bars.

51:08
    Emoce planou! Stepan Zacharčuk dostává dvě minuty za krosček. Přesilovku bude hrát CSKA.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Lukojanov (Azevedo), 24. Mirnov (Tkačjov), 38. Möller (Sjögren, Azevedo), 41. Malychin (Rylov, Azevedo), 46. Azevedo (Möller), 59. Jarullin – 24. Radulov (Panin), 31. Muršak (Kugryšev, Hjalmarsson), 57. Radulov (Hjalmarsson)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Zacharčuk, Musin, Rylov, Jarullin, V. Denisov, Ďaloga, Tokranov – Obuchov, Malychin, Archipov – Sjögren, Azevedo, Möller – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov (C) – Michejev, Goluběv, Protapovič.
    CSKA Moskva: Galimov (Fasth) – D. Denisov (C), Zaicev, Kutuzov, Kiselevič, Ožiganov, Blažijevskij, Panin – Platt, Da Costa, Radulov – Kugryšev, Muršak, Hjalmarsson – Makarov, Andronov, Ljubimov – Košelev, Mamin, Stoljarov – Korotkov.

Rozhodčí: Olenin, Boman – Šichanov, Golovjov