Vsetín – Poruba 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Zlín – Olomouc 8:1 (kon.) | Č. Budějovice – K. Vary 3:0 (kon.) | Sparta – Chomutov 3:4 (0:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Letňany 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:5 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:1 (po pr.)
Třinec – Havířov 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 5:1 (kon.) | Liberec – Jihlava 3:0 (kon.)
HC Slavia Praha
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 10.10.2015, 13:30Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Slávisté se po 11 odehraných kolech drží na třetím místě se ztrátou tří bodů na vedoucí Spartu. Slávistům se podařilo v posledních třech zápasech vyjít pouze z jednoho jako vítězové. Tím zápasem byl však včerejší zápas, kdy udolali Vary 4:2. Dvěma góly se blýskl bývalý karlovarský útočník Tomáš Vildumetz.

Plzni schází na dnešního soupeře pouhé tři body. Také však mají o jeden odehraný zápas méně. Ta si ve včerejším zápase poradila s lídrem skupiny – Spartou. Té nadělila neskutečných 5 gólů. V posledním vzájemném zápase se Slavii se ale Plzni nedařilo. Na domácím ledě ji byl uštědřen debakl 2:9. Uvidíme, zda oplatí slávistům vysokou porážku nebo slávisté potvrdí výhru z plzeňského ledu.

HC Slavia Praha: Patera (Kodad) – Krásný, Steinocher, Vobořil, Török, Duda, Šmíd, Šantrůček – Matějka, Fiala, Vildumetz, Kern, Netolický, Marek, Šergl, Patočka, Kohút, Šilhan

HC Plzeň 1929: Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechurka, Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek,M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

00:01

00:30
    O puk se bojuje za Paterovou brankou.

00:57
    Vildumetz dorážel puk za Krasanovského, ten však vytěsnil puk betonem.

01:34
    Patočka bekhendem nahazoval na Krasanovského. Nikomu se nepodařilo jeho střelu dorazit do branky.

02:27
    Kohút střílel z levého kruhu pouze do připravené lapačky.

03:00
    Ofsajd Plzně.

03:20
    Slávisté se drží v útočném pásmu.

04:30
    Šergl se nikým nehlídaný objevil před Krasanovským. Bekhendovou střelou trefil pouze tyčku!

04:45
    Fiala několikrát dorážel puk do branky, ale nedokázal Krasanovského překonat!

05:29
    Krásný (SLA) je potrestán za hrubost.

05:40
    Plzeňští kombinují v útočném pásmu, ke střela se ještě ale nedostali.

06:20
    První střelu přesilové hry chytá Patera do lapačky.

06:52
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň přesilovku využívá. MAREK RUBNER dostal perfektní přihrávku na modrou čáru. Střelou překonává Pateru mezi betony. Asistence: Michael Čechura.
    06:52 Marek RUBNER - 0:1

07:25
    Zakázané uvolnění domácích.

08:15
    Patočka to zkoušel od modré čáry. Gólman vyráží betonem do rohu kluziště.

09:00
    Plzeň zamkla domácí v obranném pásmu.

09:34
    Hanzlíkovu přihrávku před branku nedokázal zpracovat žádný jeho spoluhráč.

09:50
    Čada (PLM) je vyloučen za hákování. Slávisté mají příležitost vyrovnat..

10:10
    Vildumetzova tvrdá střela od modré končí těsně nad plzeňskou svatyní!

12:30
    Kern se ocitl nikým nehlídaný před brankářem. Krasanovského se mu ale překonat nepodařilo!

12:55

13:16
    Kovařík dostal puk ve středním pásmu a od modré zkouší Pateru. ten je však připraven a kotouč chytá.

13:51
    M. Červenka se objevil sám před Paterou. Střela mu ale vůbec nesedla a tak se vhazuje po pravici Pater.

14:05
    Patočka přihrával Netolickému před prázdnou branku. Ten byl však faulován, a tak se u nepodařilo usměrnit kotouč do prázdné branky!

14:07
    Za držení protihráče je vyloučen plzeňský obránce.

14:42
    Slavii se nedaří dostat se přes střední pásmo.

15:19
    Síly na ledě se vyrovnávají. Krásný (SLA) je vyloučen za faul loktem.

15:42
    Vildumetz střelou trefil pouze plzeňského obránce.

16:07

16:54
    Plzeňský obránce nezachytil na modré přihrávku, a tak se hra přesouvá do středního pásma.

17:19

17:21
    Odpískán ofsajd domácích.

18:03
    Patočka v mezikruží obehrál jednoho obránce a následně střílel bekhendem. Krasanovský však kotouč chytá do lapačky.

18:28
    D. Roubal (PLM) je vyloučen vysokou hůl.

18:40
    Během vlastního oslabení se dostali dva plzeňští útočníci do úniku. Jednu z přihrávek se jim však nepodařilo zpracovat, a tak kotouč končí v rohu kluziště.

19:47
    Slavia právě vstřelila branku!
    Patočka obkroužil branku a přihrával lépe postavenému TOMÁŠI VILDUMETZOVI, který z pravého kruhu zakončil do prázdné branky. Asistence: Matouš Patočka.
    19:47 Tomáš VILDUMETZ - 1:1

20:00

V první třetině byl k vidění velice svižný hokej. Do vedení se jako první dostala Plzeň díky střele Rubnera od modré čáry. Dlouho to vypadalo, že tato střela bude jediná v první třetině, ale třináct vteřin před koncem se během přesilové hry prosadil Tomáš Vildumetz a do šaten se jde za nerozhodného stavu.

20:01

20:01
    Tým HC Slavia Praha je potrestán za pozdní příchod na ledovou plochu. Trest si odsedí Šilhan.

21:03
    Plzni se nedaří dostat se do útočného pásma.

22:01

22:51
    Netolický to zkoušel z nulového úhlu. Krasanovský si však však levou tyčku pohlídal.

23:14
    Steinochrovu přihrávku vystihl Penc a mohl nikým nehlídaný střílet z mezikruží. Patera bez problému chytá!

24:20
    Oběma týmům dělá problém přechod přes střední pásmo.

25:00
    Střelu Steinochera zablokoval hostují obránce.

26:03
    O kotouč se bojuje v rohu kluziště.

26:21
    Patočka střílel z bezprostřední blízkosti. Krasanovského ale překonat nedokázal.

26:30

27:40
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou.

28:05
    Marek (SLA) je vyloučen za napadení.

28:25
    Patera kryje střelu Kolaříka.

28:39
    Další Paterův zásah. Vhazuje se po jeho levici.

29:00
    Patočka ve vlastním oslabení zahrozil, když se za soupeřovou brankou dostal ke kotouči. Krasanovský si ale jeho střeli pohlídal!

29:30
    Plzeňskému obránci střela vůbec nesedla a Patera bez problému chytá.

30:05

31:15
    Kern přihrával z rohu kluziště Patočkovi. Ten střílel do levého horního růžku. Krasanovský na poslední chvíli vyráží ramenem!

33:08
    Matějka (SLA) je vyloučen za faul loktem.

33:26
    Domácí se osvobozují.

33:55
    J. Roubal to zkoušel od modré. Patera chytá nahozený kotouč do lapačky.