Vsetín – Poruba 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Zlín – Olomouc 8:1 (kon.) | Č. Budějovice – K. Vary 3:0 (kon.) | Sparta – Chomutov 3:4 (0:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Letňany 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:5 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:1 (po pr.)
Třinec – Havířov 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 5:1 (kon.) | Liberec – Jihlava 3:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Sparta Praha
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 10.10.2015, 12:30 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Dobré poledne, vážení čtenáři. Vítáme Vás u sledování zápasů NOEN extraligy mezi dorostenskými týmy Sparty a Chomutova. Utkání začne ve 12:30.

Tipsport arenu čeká souboj o první místo!

Sparta má po deseti zápasech na svém kontě 24 bodů a ve skupině Západ NOEN extraligy jí patří 1. místo. Prohrála pouze dvakrát a její celkové skóre činí poměr 45:28. Holešovický tým inkasoval nejméně gólů ze všech týmů, nicméně v posledním zápase podlehl domácí Plzni 2:5. Oba sparťanské góly vsítil Ostap Safin.

Chomutov má na svém kontě jen o bod méně (23) a to znamená, že je v tabulce za Spartou těsně na druhém místě. Na rozdíl od Sparty chomutovští starší dorostenci čtyřikrát za sebou vyhráli, a do Prahy tak přijeli s jistou dávkou sebevědomí. Naposledy se vypořádali doma s Litvínovem 8:4.

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Šmerha, Kropáček, Dubský, Michnáč. Trenér: Richard Žemlička.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bednařík, Bukač, Dvořák, Krejčí, Studený – Köver, Polák, Kulich (C), Lauko, Chlán, Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, Koblížek, Šilar. Trenér: Kamil Koláček.

Rozhodčí: Bejček.

Ještě jednou dobré sobotní poledne! Hráči obou celků právě dokončují své rozbruslení. Sparta dnes nastoupí v bílém, Chomutov v tmavě modré barvě.

00:01

00:29
    Michnáč hned zavezl kotouč do chomutovského pásma, kde si ho několikrát vyměnil se spoluhráči, ale nakonec Pavlát v brance hostů nemusel zasahovat.

01:06
    Piráti právě vstřelili branku!
    To je tedy vstup do utkání! Nejprve Wolf vyrazil kotouč po jedné ze střel před sebe, ale na dorážku JAROSLAVA KULICHA už nestačil, a Piráti jdou do jednobrankového vedení! Bez asistence.

02:15
    Lauko přihrával před branku najetému Svobodovi, ale ten promáchl.

03:19
    Komárek tečuje nahozený kotouč nad branku, hraje se dál.

03:53
    Kulich nahazuje puk ještě za modrou čarou na Wolfa, ten bez problému vyráží.

04:52
    Horský odzbrojil ve středním pásmu Bednaříka a Sparta zakládá útok. Hraje se i na mládežnický hokej ve vysokém tempu.

05:53
    Martin Dubský (SPA) odchází na trestnou lavici za držení hole.

06:06
    Ostap Safin se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu pavlát vyrazil vyrážečkou nad branku!

07:23
    Kulich vystřelil z celkem velkého úhlu z pravé strany, ale puk netrefil branku, a dokonce se vykutálel s útočného pásma.

08:11
    Chomutov špatně střídal a dostává dve minuty za přiliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Petr Chlán.

08:46
    Janda pálí od modré čáry do chumlu před brankou, puk se odráží do rohu kluziště.

09:41
    Michnáč nejdříve také vypálil jen do nohou chomutovských obránců, ale na druhý pokus napálil pravou tyčku!

10:05
    Domácí si v přesilovce vytvářejí dobrý tlak, nicméně teď jsou vykázáni do středního pásma, protože Schwamberger stál v brankovišti.

10:21
    Hra se přesouvá před Wolfa, Piráti už jsou v plném počtu.

10:41
    Je tu další přesilovka pro Spartu! Tom Polák (CHM) dostává 2 minuty za držení hole.

11:58
    Sparťanům se nedaří usadit v útoku.

13:20
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nepodařila. Navíc dostává Tomáš Kropáček (SPA) trest za držení.

14:04
    Švarc využil zaváhání Poláka na modré čáře a osvobozuje svůj tým vyhozením přes všechny čáry.

15:01
    Ani Pirátům se v přesilovce nedaří.

15:31
    Přesilovka Pirátů sice skončila neúspěchem, ale to tým vůbec nemusí mrzet. JAKUB NAVRÁTIL totiž prolétl středním pásmem a z pravého kruhu zpoza obránce poslal puk kolem pravé tyče za Wolfova záda. Bez asistence.

16:01
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je tu rychlá sparťanská odpověď v podání TOMÁŠE ŠMERHY! Ten ujel do přečíslení dva na jednoho se Safinem a po přihrávce od svého spoluhráče poslal puk z první za Pavlátova záda. Chomutovský gólman se nestihl včas přesunout ke své pravé tyčce. Asistence: Ostap Safin.

17:27
    Sparta je povzbuzená a útočí.

18:06
    Jeřábek pálí od modré čáry velmi nepřesně až na zadní mantinel, po něm střílejícího Jandu z levé strany Pavlát vychytal.

19:13
    Šilar skončil po rychlé protiakci Chomutova v brance domácích, kteráý pod jeho náporem vypadla ze svého postavení. Wolf proti puku nemusel zasahovat.

20:00

V první třetině působil nejprve živějším dojmem Chomutov, který si také po právu vybojoval dvoubrankový náskok. Spartě se podařilo na druhý gól rychle odpovědět, ale zatím se nezdá být v dobré pohodě. Domácí hráči ztrácejí puky a chybí jim přesnost při střelbě. Další část začne cca ve 13:20.

20:01

20:26
    Michnáč dnes zatím působí ze sparťanského týmu nejživějším dojmem. Nyní se prodral do útoku, ale puk mu odskočil, takže se nedostal k zakončení.

20:53
    Ladislav Dejmek (CHM) dostává trest za hákování.

21:45
    Domácí se opět nedokážou srovnat v útočném pásmu, takže přesilovku tráví opakovaným zakládáním útoku na své polovině.

22:37
    Tak přece jen to Spartě vyšlo. Sice trochu krkolomně, ale přece. Na konci sparťanské kombinace, které pomohla také série odrazů, stál MARTIN DUBSKÝ. Domácí útočník střílel z pravé strany přesně k pravé tyči. Asistence: Vojtěch Komárek a Albert Michnáč.

24:13
    Vhazuje se po pravici Pavláta, Sparta teď tlačí svého soupeře.

25:15
    Svoboda nestihl jako první dojet nahozený kotouč a píská se zakázané uvolnění Chomutova.

25:30
    Wolf po delší době zasahuje do hry, tentokrát musel musel být pozorný proti střele Svobody.

27:23
    Pavlát chytá do lapačky střelu Safina od levého mantinelu.

27:33
    Další zákroky chomutovského brankáře. Nejprve vyrazil pokus Eliáše a pak si poradil také s dorážkou Safina.

27:54
    Do třetice je středem dění Ostap Safin (SPA), který dostává trest za podražení.

28:41
    Je tu další vyloučení. Jakub Lauko (CHM) dostává dvě minuty za držení. Bude se hrát čtyři na čtyři.

28:56
    Krásná klička Svobody v úniku a ještě povedenější zákrok betonem Wolfa!

29:59
    Navrátil pálí z mezikruží, Wolf opět chytá.

31:01
    Safin uvolnil pěknou kličkou mezi nohama chomutovského obránce svého spoluhráče Dubského, ale jeho střelu Pavlát vyrazil.

31:48
    Dejmek nahrnul kotouč před bránu, Wolf vyráží.

32:33
    Komárek udělal před Pavlátem kličku, ale neustál ji a padá. Chomutovský brankář nezasahuje.

32:40
    Albert Michnáč (SPA) se podle rozhodčích dopustil faulu a jelikož ještě protestoval prodi výroku sudích, dostává kromě dvouminutového trestu ještě osobní desítku.

34:19
    Dělovka Buchtely od modré čáry zaduněla o zadní mantinel a Sparta následně vyhazuje.

34:59
    Domácí už zakládají útok v pěti, ale Michnáč si ještě posedí na trestné lavici.

35:47
    Už jsme dnes viděli obvyklou porci vyloučení, ale nedá se říci, že by se hrálo tvrdě. O žádném dohrávání soupeře u mantinelu nemůže být řeč.

37:07
    Polák vyzval svou přihrávkou ke skórování Svobodu, ale tomu asi není dnes přáno. Ve vyložené šanci minul sparťanskou bránu.

37:19
    Další vyloučení pro Spartu, která hrála v šesti. Trest odpyká Filip Kafka. Trenér Pražanů Richard Žemlička si nechal od rozhodčího celou situaci podrobně vysvětlit, takže se hra poměrně zdržela.

39:25
    Chomutov v přesilovce nic mimořádného nepředvedl.

40:00

Ve druhé části se domácím podařilo vyrovnat zásluhou Martina Dubského na 2:2. Do zápasu zatím s chutí zasahují rozhodčí, kteří pro dnešek zřejmě zvolili velmi jemné měřítko pro udělování trestů. Další část začně cca ve 14:05.

40:01

40:42
    Puk chomutovští odpálili přesně na Wolfa, a protože před něj dojížděl chomutovský útočník, sparťan raději přerušil hru.

41:25
    Safin přebruslil kolem levého mantinelu obránce a vytřelil na bližší, jeho pokus si Pavlát pohlídal.

41:58
    Daniel Bukač (CHM) odchází na trestnou lavici za podražení, Sparta si zahraje přesilovku.

43:33
    Dubský trefuje příklepem z levého mantinelu pravou tyč!

44:01
    Už při plném počtu hráčů posílá Spartu do vedení TOMÁŠ ŠMERHA! Asistence: Ostap Safin a Filip Eliáš.

45:12
    Další přesilovka pro domácí. Ondřej Buchtela (CHM) se podle rozhodčích dopustil podražení.

46:19
    Dubský střílí z pravé strany, Pavlát vyráží.

47:21
    Ani tentokrát se domácím v přesilovce nezadařilo, Chomutov dobře brání.

48:35
    Kropáček z velkého úhlu pálí jen do Pavlátových betonů.

49:28
    Ostap Safin (SPA) dostává dvě minuty za hákování, ideální příležitost pro Chomutov!

49:36
    Buchtela posílá puk o chrániče Schwambergera do ochranné sítě.

50:47
    Eliáš padl na hranici brankoviště do střely a Sparta vyhazuje.

51:28
    A máme vyrovnáno. Kapitán Pirátů JAROSLAV KULICH propálil po přihrávce od Bukače z levé strany Wolfa a puk se došoural za brankovou čáru. Asistence: Daniel Bukač a Ladislav Dejmek.

53:42
    Dejmek pálí příklepem od levého mantinelu po ledě mimo.

54:38
    Safin namazal Dubskému, jehož střelu z mezikruží Pavlát na dvakrát chytá a přerušuje hru!

55:05
    Pavlát byl úspěšný také proti další střele Dubského.

56:42
    Šišolák centroval na Švarce, ten puk tečuje těsně kolem pravé tyče!

57:37
    Další šance Sparty! Michnáč se obtočil kolem branky a málem překonal chomutovského brankáře!

57:59
    Rozhodčí Chomutovu odpískali úmyslný ofsajd, takže se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.

58:29
    Koblížek to zkoušel backhandem z pravé strany, Wolf chytá!

59:03
    Minutu před koncem je tu zakázané uvolnění hostů.

59:18
    Střela komárka končí po teči v ochranné síti.

Konec základní hrací doby zápasu.

Jelikož utkání skončilo v základní hrací době remízou, uvidíme 5minutové prodloužení.

60:00

60:55
    Michnáč byl úplně volný u pravé tyčky, ale nepodařilo se mu zakončit.

62:02
    Wolf likviduje střelu Lauka.

62:37
    Šišolák se nsažil dorážet na hranici brankoviště, ale obránce ho odstavil od puku.

63:53
    Eliáš tečuje střelu Michnáče na Pavláta, který tento zákrok zvládl!

64:42
    Obrovskou příležitost Dejmeka Wolf likviduje rybičkou!

64:53
    Sedm sekund před koncem prodloužení se bude vhazovat po levici sparťanského Wolfa.

Konec prodloužení.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se za Spartu rozjíždí Šmerha, ale jeho kličku do forhandu brankář chytá.