New Jersey – Arizona 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Columbus – NY Islanders 0:4 (kon.)
Montreal – St. Louis 3:0 (kon.) | Philadelphia – Dallas 1:2 (kon.) | Nashville – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.)
Calgary – Washington 2:6 (kon.)
Montreal Canadiens
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
St. Louis Blues
Středa 21.10.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Dnes jsme sledovali zápas dvou nejlepších týmů NHL, ze kterého vyšli vítězně domácí Montreal Canadiens. První polovinu zápasu sice byli lepší hosté ze St. Louis, ale výborný Carey Price položil základ ke zdánlivě jasné výhře 3:0, o kterou se trefami postarali Pacioretty, Sjomin a Mitchell. S konstatováním, že Montreal zůstává jako jediný tým v této sezoně NHL neporažen, se s Vámi loučím a děkuji za přízeň. (04:32:06)

59:57
    Plekanec ale vyhrál buly, což znamená čisté konto pro Careyho Price.

59:52
    Alexej Jemelin dostává dvě minuty za sevření puku v obranném pásmu, hosté mají ještě poslední šanci vstřelit alespoň branku.

59:30
    Aktivní Desharnais ještě zkoušel překonat Allena z těžkého úhlu, brankář St. Louis si ale tento pokus pohlídal.

58:35
    Domácí přesilovou hru nevyužili, ale to už je příliš trápit nemusí. Jen něco přes minutu je totiž dělí od sedmé výhry v sedmém zápase sezony, čímž opět prodlouží klubový rekord.

58:25
    Brodziak v oslabení zkoušel zakončit, jeho pokus byl ale zblokován.

57:24
    Po přihrávce Subbana pálil z pravé strany z první Eller jen těsně mimo.

56:29
    Habs si ještě zahrají přesilovku. Na dvě minuty za vysokou hůl si jde odpočinout Dmitrij Jaškin.

56:16
    Krásná akce v podání dua Fleischmann-Desharnais nekončí gólem, český útočník totiž ve finální fázi nedokázal přehodit Allenův beton.

55:20
    Menší zámek Bluesmanů končí střelou do náruče domácího gólmana.

54:30
    Zdá se, že hosté už rezignovali. Allen musel vyřešit další ošemetnou situaci, tentokrát ránu Gilberta.

53:52
    Čtvrtý gól mohl přidat Pacioretty, ale Allen vytasil skvělý zákrok lapačkou.
    MITCHELL - 3:0

51:53
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí vedou už o tři branky. Střelu Subbana od modré vyrazil Allen jen před sebe, kde stál volný TORREY MITCHELL a bez problémů dorazil kotouč do odkryté klece.
    Asistence: P.K. Subban, Devante Smith-Pelly

51:19
    Série tvrdých střetů teď probrala domácí fanoušky z letargie, do které je uvrhla nepříliš pohledná hra posledních minut. Zakázané uvolnění hostů pošle hru zpátky před Allena.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 19. Pacioretty (Plekanec, Gallagher), 25. Sjomin (Galchenyuk, Eller), 52. Mitchell (Subban, Smith-Pelly)

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Markov, Subban – Jemelin, Petry – Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Eller, Galchenyuk, Sjomin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly. Trenér: Michel Therrien
    St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo – Gunnarsson, Parayko – Edmundson, Bortuzzo – Steen, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Backes, Brouwer – Jaškin, Gomez, Upshall – Ott, Brodziak, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: Pochmara, Rooney – Brisebois, Cameron