Vítkovice – Třinec 7:0 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:3 (kon.)
Zlín – Chomutov 2:1 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Sparta 2:5 (kon.) | K. Vary – Pardubice 3:2 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
HC VERVA Litvínov
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 13.11.2015, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 18. kolo

I přes střeleckou převahu Litvínova si tři body odváží Plzeň po výhře 1:3.
    Děkuji vám za pozornost a doufám, že se zanedlouho opět potkáme u nějakého z textových přenosů. Přeji pěkný zbytek večera.
    Barbora Wolfová (19:45:49)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
    HC VERVA Litvínov – Rostislav Martynek
    HC Škoda Plzeň – Jaroslav Kracík.

59:00
    V poslední minutě se zápas už spíše dohrává.

58:35
    Zakázané uvolnění Plzně.

57:45
    Šance domácích pomalu uhasínají.

56:49
    Machovský opět puk pod lapačkou. Dnes předvádí skvělý výkon.

56:00
    Po delší době se musel natáhnout Janus po střele Kracíka z levého kruhu.

54:40
    Další co přerušuje hru je ofsajd domácích.

54:14
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

53:28
    Zakázané uvolnění Plzně přesouvá vhazování před Machovského.

53:19
    Ofsajd domácích.

53:07
    Domácí se stále drží na puku přihrávají si a střílí, ale Machovského ne a ne překonat.

51:20
    Opět je v režii domácí tým, který nastřeluje Machovského několika ranami po sobě, ten chytá rukama i nohama, jak jen to jde.

49:56
    David Sklenička a Bližňák jeli dva na jednoho proti Janusovi, poslední přihrávka před bránou přišla moc pozdě a tak se jim nepodařilo zakončit do odkryté brány.

49:05
    Sklenička vystřelil od modré svižnou střel, ale Machovský byl připraven ji zachytit.

48:35
    Obrovskou chuť po gólu jim však Plzeňští kazí skvělým bráněním.

47:44
    Domácí se drží zuby nehty v útočném pásmu.

47:12
    Útočnou akci, kterou zakládal Hanzl překazila nepřesná přihrávka Trávníčka.

46:02
    Hosté v plném počtu. Domácí využít přesilové hry nedokázali.

45:53
    Piroš vystřelil z mezikruží rychlou a nečekanou střelu, ale Machovský stihl sklapnout betony.

Dnešní utkání sleduje 4244 diváků.

44:53
    Několik nebezpečných střel Litvínova Machovský zlikvidoval a hostí vyhazují puk k Janusovi.

44:02
    Za nedovolené bránění se na trestnou lavici posadí na dvě minuty Mário Bližňák (PLZ).

43:32
    Najíždějícího Kubalíka zastavil Pavelka vypíchnutím puku.

42:57

42:42
    Kubát jel 1 na 1, ale střela letěla nad bránu hostí.

42:16
    Puk vyhozen mimo ledovou plochu. Vhazuje se po levici Januse.

40:58
    Přejíždění ze strany na stranu a ani na jedné straně nevidíme šance, tak se dá popsat nynější styl hry.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo hostím zvýšit své vedení na dvoubrankový náskok. Jediný gól se podařilo vsítit Bližňákovi ve 25. minutě. Paradoxem je, že domácí po čtyřiceti minutách přestříleli Plzeň 24:11 a i přes to je skóre v prospěch hostí 1:3.
    Další třetina začne v 19:13.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53

38:56
    Skleničkovu střelu od modré se nikomu nepodařilo dorazit.

37:53
    Na trestnou lavici usedá Karel Kubát (LIT) na dvě minuty za krosček.

37:06
    Přejíždí z jedné strany na druhou podél mantinelů a k žádné střele nedochází.

36:40
    Ihned po vhazování musel Machovský sklapnout betony proti střele Gerháta.

36:36
    Ofsajd hostí. Vhazuje se po pravici Machovského.

35:14
    Lukeš vystřelil z levého kruhu, jeho střela však byla ztečovaná obráncem Plzně.

34:45
    Domácí hrají v plném počtu.

34:05
    Opět se daří domácím vyhodit. Tentokrát prozatím nepovedená přesilovka hostí.

33:37
    Puk sražen do ochranné sítě za Janusem. Vhazuje se po jeho pravici.

33:04
    Domácí vyhazují puk do útočné třetiny a osvobozují se.

32:45
    Chvíli po té co se domácí vrátili všichni na led, na trestnou lavici usedá Pavel Smolka (LIT) na dvě minuty za podražení.

32:33
    Trávníček s pukem přijel až k bráně, Machovský včas zareagoval a puk má pod kontrolou.

32:13
    Po obrovské šanci Hübla, který dostal puk při vyjíždění z trestné lavice se na led vrací i Trávníček. Domácí jsou v plném počtu.

31:23
    Hübl se vrací na led. Domácí ve čtyřech.

31:10
    Hanzl vybojoval puk a prováží jej do bezpečí a to k Machovskému.

30:36
    Po několika přihrávkách vystřelil na hranici pravého kruhu Hossa, ale krásným zákrokem chytil puk Janus do lapačky.

30:13
    Přesilovou hru 5 na 3 si mohou zkusit i hosté. Michal Trávníček se provinil hákováním.

29:55
    Hosté kombinují okolo brány žlutočerných.

29:23
    Na trestnou lavici usedá Viktor Hübl (LIT) nad dvě minuty za podražení.

28:53
    Zakázané uvolnění Litvínova.

28:29
    Jánský neměl před Machovským nikoho tak vystřelil, obětavě však do střely skočil Jeřábek a tím situaci zachránil.

28:13
    Probíhá komerční přestávka.

27:25
    Hosté si oslabení pohlídali a hrají opět v pěti.

27:20
    Za tuto přesilovou hru domácích se zatím neudálo nic zajímavého ani nebezpečného pro hosty.

26:22
    Hostím se daří puk vyhodit a udržovat jej v útočném pásmu.

25:25
    Hosté jdou opět do 4. Za vysokou hůl byl vyloučen Jakub Jeřábek (PLZ).
    24:13 Mário BLIŽŇÁK - 1:3

24:13
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté navyšují své vedení na dvoubrankový rozdíl. MÁRIO BLIŽŇÁK dostal přihrávku zpoza brány, najel si k levé tyčce. Jeho střela propadla až za záda Januse. Asistence: Nicholas Johnson.

22:58
    Smolkovu přihrávku na Jurčika zastavili hostí a tak z útočné akce Litvínova opět nic není.

22:15
    Válkovi jeho šanci překazil obránce hostí těsně před bránou Machovského.

21:08
    Vždy když se domácí usadí v útočném pásmu, hostím se podaří vybojovat puk a vyhodit jej k Janusovi.

20:30
    Hosté hrají v plném počtu.

20:01

Po první dvacetiminutovce jsou ve vedení favoriti dnešního utkání – hosté. Domácí však na začátku třetiny projevovali značně vyšší aktivitu a také se jim podařilo otevřít skóre utkání v sedmé minutě. Jediný domácí gól po dvaceti minutách si připsal Martynek. Po obrovské chybě Litvínovských se však podařilo Kubalíkovi odjet do samostatného úniku, který využil a srovnal na 1:1. Po dalších pěti minutách Plzeňští přidali do sítě Vervy ještě jeden gól a to střelou Indráka. Stav utkání je tak po první třetině 1:2.

18:30
    Vyloučen Jan Schleiss (PLZ) na dvě minuty za nedovolené bránění. Možnost pro domácí vyrovnat.
    16:59 Miroslav INDRÁK - 1:2

16:59
    Hosté se dostávají do vedení! Po soubojích u mantinelu vybojoval puk Jaroslav Kracík, který přihrál na MIROSLAVA INDRÁKA, ten si s pukem najel před Januse, zmátl ho a bekhendovou střelou jej překonal. Asistence: Jaroslav Kracík.

16:13
    Zakázané uvolnění domácích.

15:35
    Aktivita týmů je nyní vyrovnaná stejně tak jak skóre.

14:10
    Trávníčkovu střelu z levého kruhu Machovský vyrazil před sebe , kde byl puk úplně nehlídaný před odkrytou bránou. První jej zachytili hostí a puk vyvážejí do bezpečí.

13:20
    Poletín vystřelil z levého kruhu Janusovi přímo do náruče. Ten pak puk pokrývá lapačkou.

12:49
    Jurčík projel okolo mantinelu až za modrou útočnou čáru a vypálil, jeho střelu Machovský vyrazil do ochranné sítě za bránou.
    11:57 Dominik KUBALÍK - 1:1

11:57
    Hosté vyrovnávají stav utkání na 1:1! Po chybě domácích ve středním pásmu se DOMINIK KUBALÍK dostává do samostatného úniku a bez problému Januse překonává střelou nad vyrážečku. Asistence: Jaroslav Kracík.

11:41
    Machovský pokrývá puk lapačkou a po delší době se přerušuje hra a oba týmy střídají.

10:52
    Už i domácí jsou v plném počtu tudíž se hraje 5 na 5.

10:49

09:31
    Hraje se 4 na 4.

09:19
    Lukeš si objel bránu a chtěl puk dotlačit okolo tyčky ale Machovský puk nepropustil.

09:03
    Při hře 4 na 3 se domácí dopouštějí ofsajdu.

08:52
    Tato přesilovka domácím moc dlouho nevydržela. Vyloučen Viktor Hübl (LIT) na dvě minuty za podražení.

08:49
    Ondřej Kratěna (PLZ) vyloučen an dvě minuty za vysokou hůl. Domácí tak mají možnost přesilovky 5 na 3.

08:44
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

07:31
    Hosté po inkasování gólu budou čelit ještě oslabení. Vyloučen Nicholas Johnson (PLZ) na dvě minuty za podražení.
    06:36 Rostislav MARTYNEK - 1:0

06:36
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí se od začátku projevují jako aktivnější tým a nyní i otevírají skóre! Rozhodčí se ještě ujišťovali podle videozáznamu, ale gól uznali jako platný. Od levého mantinelu vystřelil Piroš, jeho střelu došťouchl za záda Machovského ROSTISLAV MARTYNEK. Asistence: Kamil Piroš.

06:19
    Puk skončil mezi střídačkami a vhazuje se tak ve středním pásmu.

06:14

04:59
    Hostí se až nyní probojovali do útočného pásma a Indrák zkouší z mezikruží pozornost Januse. Ten puk vyrazil.

04:06
    I po dalším icingu hostí se vhazuje před Machovským.

03:49

03:36
    Domácí se i díky přesilové hře zatím drží v útočném pásmu.

02:42
    Hosté přečkali první oslabení a hrají v plném počtu.

02:34
    Po dalším vyhození Plzně si Havlát najel přímo k bráně, kde ale nastřelil pouze betony gólmana.

02:10
    Na mezikruží vystřelil Smolka, avšak střela se mu nepovedla a dorážku si gólman hostí pohlídal.

01:50
    Plzeňští vyhazují a střídají.

01:29
    Po střele Pavlíka od modré ještě následoval závar před bránou Plzně, ale Machovský má puk pod kontrolou

01:09
    Hanzl provezl puk do útočné třetiny a domácí se staví do přesilovkové pozice.

00:42
    První vyloučení ihned po začátku zápasu Jaroslav Kracík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za hákování.

00:11
    První formace Litvínova se jako první vydává do útočného pásma, ale za bránou hostí přichází o puk.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě a za pár chvil může zápas začít.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Rozbruslení je v plném proudu.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička Z., Pavlík, Pavelka, Frolo – Lukeš, Hübl, Smolka – Trávníček, Hanzl, Válek – Jurčík, Piroš, Martynek – Chlapík, Gerhát, Jánský. Trenéři: Rulík, Weissmann

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán, Jeřábek, Sklenička D., Kadlec, Moravčík, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Schleiss. Trenéři: Straka, Čihák

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Zíka.

HC Škoda Plzeň:

Hostující celek z Plzně se naopak od domácího Litvínova pohybuje na horních příčkách tabulky. Nyní zaujímá třetí místo i po posledním prohraném zápase proti Olomouci, která Plzeňským na domácím ledě sebrala tři body po výhře 5:3. Poprvé se Plzeň s Litvínovem letos utkala v pátém kole na ledě Škody. Toto utkání došlo za stavu 3:3 do prodloužení, kde dokázali bonusový bod vybojovat právě domácí. Uvidíme jestli půjde štěstí se Škodou i nadále a podaří se jim oloupit domácí o nějaké body.

Statistiky před 18. kolem:

Postavení v tabulce: 3.
    Bodů: 31 b.
    Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 17 b. (11+6).
    Nejtrestanější hráč: Marcel Hossa– 33 TM.
    Úspěšnost brankářů: Matěj Machovský – 91.11% a Patrik Polívka – 90.74%.
    Góly v přesilovkách: 20 (21.05%).

HC VERVA Litvínov:

Domácí celek se v letošní sezóně trápí na konci tabulky. Oproti loňské sezóně, kdy se stal Litvínov mistrem ELH, za letošních 17 kol stále nenajel na správnou vlnu, a tak stále hledá způsoby, jak se navrátit do loňské formy. V úterý také tým Litvínova opustil Ligu mistrů, kde jej vyřadila v osmifinále Frölunda HC. Tudíž se od teď mohou soustředit a čerpat síly výhradně na Tipsport extraligu a na dnešní duel s Plzní.
    I přes to, že má Plzeň téměř dvojnásobný počet bodů v tabulce, domácí jí nenechají nic "zadarmo".

Postavení v tabulce: 12.
    Bodů: 16 b.
    Nejproduktivnější hráč: Viktor Hübl – 15 b. (12+3).
    Nejtrestanější hráč: Michal Trávníček – 27 TM.
    Úspěšnost brankářů: Jaroslav Janus – 90.87% a Lukáš Horák – 73.68%.
    Góly v přesilovkách: 13 (15.66%).

Dobrý podvečer vážené fanynky a vážení fanoušci ledního hokeje a především nejlepší tuzemské ligy. Tipsport extraliga má svoji reprezentační pauzu za sebou a dnes nám nabídne několik zajímavých utkání v rámci 18. kola. Zde však budete mít příležitost sledovat textový přenos souboje mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Škoda Plzeň. Úvodní buly bude vhozeno dnes v 17:30 na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.
    Tímto zápasem vás bude provázet a příjemnou zábavu vám přeje Barbora Wolfová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš) – 12. Kubalík (Kracík), 17. Indrák (Kracík), 25. Bližňák (Johnson)

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Zíka