Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)
Ottawa Senators
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 20.11.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

55:46
    David Savard trefil Ryana v rohu hřiště a ten se velmi dlouho nezvedá. Střet nevypadal nijak zákeřně ani příliš tvrdě, obránce hostů ale dostává trest a domácí útočník se dlouho nezvedá z ledu, vypadá to na poraněné rameno domácí hvězdy se šestkou na zádech. David Savard nakonec dostává pětiminutový trest! To je velká rána pro naděje Columbusu na zvrat v dnešním zápase. Nutno dodat, že tento pětiminutový trest je spíše za následky, než za samotný zákrok.

54:03
    Nakonec jsou z toho menší tresty pro Neila i Hartnella, bude se tedy opět hrát ve čtyřech.

45:57
    A jsou z toho další tresty, které dostávají Calvert a Stone. Přesilovka Sens tedy pokračuje.

44:28
    Dvě minuty to nakonec nebudou, protože na trestnou lavici míří i Brandon Saad. Ottawa si tedy zahraje přesilovku čtyři na tři.

44:05
    Po další potyčce dostávají menší tresty Borowiecki a Atkinson, bude se hrát dvě minuty ve čtyřech na obou stranách.

39:26
    Třetí přesilovka pro Columbus po vyloučení Matta Puempela.

32:44
    Ottawa si zvýšenou aktivitou vybojovala přesilovku, na dvě minuty odchází na trestnou lavici Brandon Saad.

21:08
    Mark Borowiecki vyhodil puk ze hřiště a hosté si zahrají 16 vteřin v pěti proti třem. Nic na tom nezmění ani hlasité protesty domácího trenéra Camerona.

19:24
    První přesilovku si na závěr první třetiny zahraje i Columbus, dvě minuty pro Patricka Wiercioche.

14:37
    Po sérii potyček za brankou Blue Jackets se do bitky pustili Lazar a Connauton, domácí mladík v ní byl k radosti fanoušků velice aktivní.

07:16
    První přesilovku v zápase si zahrají Senators, dvě minuty pro Boonea Jennera za sekání.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 37. Karlsson (Pageau, Michálek), 39. Karlsson (Ryan, Turris), 60. Turris (Karlsson)

Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Puempel, Zibanejad, Stone – Michálek, Pageau, Chiasson – Neil, Smith, Lazar. Trenér: Dave Cameron.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard – Goloubef, Murray – Connauton, Ťjutin – Jenner, Johansen, Saad – Calvert, Foligno, Atkinson – Hartnell, Karlsson, Bourque – Rychel, Campbell, Anderson. Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: St. Pierre, Pollock – Racicot, Cormier.