Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)

Ottawa právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Hosté odvolali gólmana, čehož využil KYLE TURRIS a přidal střelou přes celé hřiště třetí gól. Poté se jel omluvit Karlssonovi, že nepřenechal zakončení na něm a neumožnil mu tak vstřelit první hattrick v kariéře.
    Asistence: Erik Karlsson.

58:20
    Mark Stone nastřelil tyčku, následnou dorážku Zibanejada fantasticky vytáhl betonem Curtis McElhinney!

57:58
    Milan Michálek krásně přihrál Lazarovi, který ve stoprocentní šanci nepřekonal McElhinneyho!

55:46
    David Savard trefil Ryana v rohu hřiště a ten se velmi dlouho nezvedá. Střet nevypadal nijak zákeřně ani příliš tvrdě, obránce hostů ale dostává trest a domácí útočník se dlouho nezvedá z ledu, vypadá to na poraněné rameno domácí hvězdy se šestkou na zádech. David Savard nakonec dostává pětiminutový trest! To je velká rána pro naděje Columbusu na zvrat v dnešním zápase. Nutno dodat, že tento pětiminutový trest je spíše za následky, než za samotný zákrok.

55:03
    Erik Karlsson nádhernou přihrávkou vyslal do dalšího úniku rychlého Hoffmana, který ale ani tentokrát McElhinneyho nepřekonal.

54:03
    Nakonec jsou z toho menší tresty pro Neila i Hartnella, bude se tedy opět hrát ve čtyřech.

52:23
    Obránce David Savard se dostal do úniku, byl ale vytlačen do bekhendové strany, ze které nedokázal překonat Craiga Andersona.

45:57
    A jsou z toho další tresty, které dostávají Calvert a Stone. Přesilovka Sens tedy pokračuje.

45:57
    Velká šance Ryana, kterého ale vychytal McElhinney. Po jeho zákroku se strhla další šarvátka.

44:28
    Dvě minuty to nakonec nebudou, protože na trestnou lavici míří i Brandon Saad. Ottawa si tedy zahraje přesilovku čtyři na tři.

44:05
    Po další potyčce dostávají menší tresty Borowiecki a Atkinson, bude se hrát dvě minuty ve čtyřech na obou stranách.
    Neuznaná branka domácího týmu!

42:47
    Domácí vstřelili branku, která byla uznána, trenér hostů si ale bere challenge a žádá o přezkoumání nedovoleného bránění brankáři.
    A challenge Johna Tortorelly je úspěšný! Podle rozhodčích nemohl McElhinney zasáhnout kvůli souboji před brankou, přestože šlo o souboj mimo brankoviště. Gól Miky Zibanejada tedy neplatí a stav zůstává 2:0!

39:26
    Třetí přesilovka pro Columbus po vyloučení Matta Puempela.

38:15
    Domácí přidávají rychlý druhý gól, který byl z kategorie velice šťastných. ERIK KARLSSON nahodil puk před branku, kde se puk po sérii odrazů dostal až za záda netušícího McElhinneyho. Původně označený střelec branky Ryan se puku nakonec pravděpodobně nedotkl, a tak se podle všeho jedná o druhý gól domácího kapitána v zápase.
    Asistence: Erik Karlsson, Kyle Turris.
    38:15 Erik KARLSSON - 2:0
    36:24 Erik KARLSSON - 1:0

36:24
    Po levé straně ujel Pageau, který dobrou střelou orazítkoval tyč, puk se ale odrazil na hůl ERIKA KARLSSONA, který dorážkou do prázdné branky otevírá skóre dnešního zápasu, švédskému obránci se opět vyplatila jeho chuť útočit.
    Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Milan Michálek.

32:44
    Ottawa si zvýšenou aktivitou vybojovala přesilovku, na dvě minuty odchází na trestnou lavici Brandon Saad.

24:27
    Matt Calvert dostal přihrávku do skvělé pozice mezi kruhy, zamířil ale pouze do tyče!

21:08
    Mark Borowiecki vyhodil puk ze hřiště a hosté si zahrají 16 vteřin v pěti proti třem. Nic na tom nezmění ani hlasité protesty domácího trenéra Camerona.

19:24
    První přesilovku si na závěr první třetiny zahraje i Columbus, dvě minuty pro Patricka Wiercioche.

14:37
    Po sérii potyček za brankou Blue Jackets se do bitky pustili Lazar a Connauton, domácí mladík v ní byl k radosti fanoušků velice aktivní.

14:09
    Curtis McElhinney Hoffmanův pokus kryje betonem!

14:09
    Hoffman dostal skvělou přihrávku do jízdy, přebruslil Goloubefa a řítil se sám na McElhinneyho. Zadák Columbusu mu ale zakončit nedovolil a po faulu je nařízeno trestné střílení!

07:16
    První přesilovku v zápase si zahrají Senators, dvě minuty pro Boonea Jennera za sekání.

00:52
    Po velké chybě Karlssona ujížděli Johansen se Saadem sami na Andersona, Brandon Saad ale netrefil kotouč po nahrávce od spoluhráče ideálně.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 37. Karlsson (Pageau, Michálek), 39. Karlsson (Ryan, Turris), 60. Turris (Karlsson)

Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Puempel, Zibanejad, Stone – Michálek, Pageau, Chiasson – Neil, Smith, Lazar. Trenér: Dave Cameron.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard – Goloubef, Murray – Connauton, Ťjutin – Jenner, Johansen, Saad – Calvert, Foligno, Atkinson – Hartnell, Karlsson, Bourque – Rychel, Campbell, Anderson. Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: St. Pierre, Pollock – Racicot, Cormier.