Třebíč – Benátky n/J 1:2 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Slavia 4:2 (kon.) | Kadaň – Prostějov 3:2 (2:0 po s.n.)
Šumperk – Havířov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 2:6 (kon.) | Most – Kladno 0:3 (kon.)
Jihlava – Přerov 3:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Sportovní klub Kadaň
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 05.12.2015, 17:00 • Zimní stadion města Kadaně • Chance liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu z WSM ligy. V tomto zápase přivítám domácí SK Kadaň tým LHK Jestřábi Prostějov.

SK Kadaň
    Sportovní klub Kadaň se usadil po 29. kolech na pátém místě, když má na svém kontě 45 bodů. Největší strach budí Kadaň hlavně doma, když v tabulce v rámci domácích zápasů je na druhém místě, ale jen díky horšímu skóre než má Jihlava. K poslednímu zápasu zajížděla Kadaň do Benátek na Jizerou, která udolala 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Marek Račuk, jenž má na svém kontě třicet kadanských bodů za třináct branek a sedmnáct asistencí.

Prostěj je aktuálně jedenáctým týmem WSM ligy, když doposud nasbíral 39 bodů za deset výher, dvě výhry v prodloužení a pět proher v prodloužení. V posledním utkání si Jestřábi vyšlápli na pražskou Slavii, kterou porazili v domácím prostřední 3:2. Nejproduktivším hráčem je Michal Dragoun, jenž má na svém kontě devatenáct bodů za čtyři branky a patnáct asistencí. Do Prostějova nedávno přišel útočník Jiřího Cetkovského a nyní tým z Moravy talentového mladíka Matějem Zadražilem, jenž dosud působil mezi tuzemskou elitou v dresu Karlových Varů.

Sportovní klub Kadaň: Čech (Dlouhý) – Drtina J, Charousek, Szathmáry, Trefný, Mrázek, Tejnor, Rohan, Rýgl – Sloboda, Kaše, Račuk – Hlava, Hejcman, Kadlec – Chrpa, Kverka, Veselý – Müller, Šťovíček

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina M, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Špaček – Cetkovský, Dragoun, Venkrblec – Novák, Moskal, Luňák – Šlahař, Zadražil, Krejčík – Kajaba, Illéš, Augustin.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu. V barvách Prostějova dnes k prvnímu zápasu nastoupí talentovaný Zadražil, posila z Karlových Varů.

00:01

00:23
    Úvodní vhazování vyhrál Prostějov a okamžitě zamířil na Kadaňskou branku.

00:43
    Moskal zachytil rozehrávku domácích, ale z dobré pozice přestřelil branku.

01:29
    Domácí tým drží puk ve vlastním pásmu. Prostějov aktivně napadá rozehrávku.

02:19
    Čtvrtý útok domácích teď napadá rozehrávku Prostějova.

02:39
    Po úmyslném ofsajdu hostí se bude vhazovat před Horčičkou.

02:50
    První vyloučení dnešního zápasu. Za hákování si dvě minuty odsedí Mojžíš(PRO).

03:20
    Charousek nezachytil puk a hosté vyhazují.

03:47
    Kaše vyslal na Horčičku tvrdou střelu, ta ale proletěla vedle pravé tyče.

04:28
    Mrázkova střela od modré čáry skončila nad brankou.

04:45
    Hosté vyhazují puk.

04:50

05:30
    Po Novákově samostatné akci zakončoval Krejčík, ale netrefil branku.

06:00
    Špačkovu střelu od modré čáry zastavil Müller.

06:09
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    LUKÁŠ KREJČÍK dostal puk na modré čáře a rozjel se sám na Čecha. Forward hostí se sice nedostal k zakončení, ale natlačil puk za čáru i s domácím brankářem. Asistence: Patrik Husák, Jakub Šlahař.

06:46
    Kverka zachytil nepřesnou přihrávku hostí ale byl okamžitě odstaven od puku.

07:58
    Prostějov drží puk za kadaňskou brankou.

08:07
    Na druhé straně se ke střele dostal Hlava, ale Horčička včas sklapl betony.

08:16
    Ofsajd domácích.

08:26
    Ofsajd také na druhé straně.

09:01
    Kadaňský tým kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat ke střele.

09:26
    Moskal přihrával před branku na volného Krejčíka, ten na puk nedosáhl.

10:11
    Za držení si dvě minuty odsedí Marek Drtina(PRO).

10:23
    Szathmáryho střela nadělala Horčičkovi velké problémy.

10:37
    Na ledě zůstává ležet Hlava. Rozhodčí přerušuje hru.

11:05
    Prostějov se dostal k puku a drží jej za domácí brankou.

11:25
    Kadaňští opět v útočném pásmu.

11:47
    Moskal zachytil puk na modré čáře a rozjel se na domácí branku- Čech však jeho střelecký pokus vychytal.

11:51
    Prostějov jde do tří! Novák obdržel menší trest za podražení.

12:14
    Po Mrázkově střele zazněla tyč Horčičkovy branky!

12:21
    Prostějov ve čtyřech.

13:04
    Hosté vyhazují. Domácím se v přesilové hře příliš nedaří.

13:33
    Hlava zavezl puk do útočného pásma, jeho střelu zablokoval jeden z obránců.

13:52

14:26
    Hosté vyhazují puk do středního pásma a jdou střídat.

14:34
    Račuk využil střídání hostí a zamířil na branku Prostějova. Jeho střelu mezi betony však Horčička vychytal.

15:10
    Račukova střela skončila v lapačce brankáře hostí.

15:18
    Mojžíšovo nahození raději domácí brankář ukryl do lapačky.

15:29
    Mojžíš zachytil nepřesnou rozehrávku domácích, jeho prudká střela skončila na hrudi domácího brankáře.

15:40
    Kadlec vyšťoural puk z obránce Prostějova, ten mu však zabránil v dalším pohybu směrem na branku.

16:30
    Ofsajd Jestřábů.

16:54
    Po Račukově střele se puk odrazil před branku, kde během souboje o puk byla posunuta branka. Vhazovat se bude po Horčičkově pravici.

17:22
    Luňák dostal přihrávku před branku, ale nedokázal zakončit

18:03
    Po Husákově střele skončil puk pod betonem domácího brankáře.

18:45
    Cetkovský nahazoval puk před branku, tam ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

19:25
    Protiútok Prostějova hasil nedovoleným zákrokem Trefný a odsedí si dvě minuty za hákování.

19:40
    Novák dostal přihrávku přes celé pásmo, ale puk mu přeskočil hůl.

19:48
    Přesilová hra hostí netrvala dlouho. Moskal si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

20:00

První třetina přinesla pěkný hokej s šancemi na obou stranách. O jedinou branku se postaral v 7. minutě Krejčík který dotlačil puk za brankovou čárou i s domácím brankářem. Při Jestřábech stálo štěstí ve 13. minutě, když Mrázek nastřelil pouze tyč. Domácí tým je sice aktivnější, hosté se však spoléhají na brejky. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

Oba celky již nastupují na ledovou plochu. Druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:19
    Cetkovského střelu vyrazil Čech před sebe. Kotouč vzápětí uklidil do bezpečí jeden z obránců.

21:08
    Ofsajd hostí.

21:25
    Veselý se dostal k puku, ale Horčičkova vyrážečka byla na svém místě.

21:53
    Oba celky hrají v plném počtu hráčů.

22:10
    Szathmáryho střelu vyrazil Horčička ramenem do rohu kluziště.

22:42
    Dragoun zůstal osamocený ve středním pásmu a podařilo se mu zavést kotouč za branku domácích.

23:27
    Hlava zkusil překvapit brankáře hostí objetím branky, ale Horčička se včas přesunul.

24:20
    Oba celky bojují o puk ve středním pásmu.

24:55
    Veselý využil střídání hostí a namířil si to přímo na Horčičku, ten však jeho střelu doprostřed branky ukryl do lapačky.

25:27
    Na domácí branku ujížděl třetí útok hostí, ale Tejnorovi se podařilo zachytit puk a odehrát jej mimo dosah Jestřábů.

25:43
    Dragoun(PRO) si odsedí dvě minuty za sekání.

26:10
    Hosté vyhazují puk z pásma.

26:27
    A znovu.

26:57
    Další vyhození kotouče. Domácímu týmu dnes přesilové hry příliš nejdou.

27:31
    Před Horčičkovou brankou se rozpoutalo peklo, ale brankář hostí udržel svůj tým ve vedení.

27:43

28:20
    Veselý zavezl puk do útočného pásma, jeho střela z mezikruží skončila na Horčíčkově lapačce.

28:57
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe udeřil druhý kadaňský útok. Hejcman vybojoval puk a přihrál NICOLASU HLAVOVI, který z ostrého úhlu prostřelil Horčičku. Asistence: Darek Hejcman.

29:28
    Hosté se neradi vzdávají vedení a okamžitě míří před domácí branku.

30:02
    Drtinova střela skončila v Čechově náručí.

30:25
    Kadaňští přečkali nápor Jestřábů a znovu operují před Horčičkou.

30:31
    Trefného prudká střela skončila pouze na plexiskle za brankou hostí.

30:50
    Čech raději ukryl puk do lapačky. Poté následovala menší strkanice, kterou rozhodčí včas přerušili.

31:40
    Kaše ujel podél pravého mantinelu, s jeho střelou si Horčička poradil.

32:12
    Jestřábi drželi puk ve vlastním pásmu, místo kombinace pouze nahodili puk a míří střídat.

32:39

33:00
    Hejcman si to namířil na branku hostí, ale nedokázal zakončit.

33:56
    Charousek nezpracoval vysokou přihrávku a hosté mohou vyhodit puk.

34:16
    Icing hostů.

34:19
    Prostějov vyhrál vhazování a vyhazuje puk do pásma domácích.

34:40
    Veselého přihrávka se odrazila od brusle jednoho z bránících hráčů, ale Horčička včas sklapl betony

35:43
    Sovova střela od modré čáry skončila vedle domácí branky.

36:05
    Illéš ujel domácí obraně a mířil sám na Čecha, jeho střelu k tyči zlikvidoval domácí brankář betonem.

36:47
    Icing Kadaně.

36:59
    Vokurka nadvakrát střílel od modré čáry, ale domácí obránci obě střely zablokovali.

37:44
    Chrpa ujel podél mantinelu, jeho střela skončila pouze na Horčičkově hrudi.

38:14
    Mrázek(KAD) si odsedí dvě minuty za podražení.

38:54
    Dragounovo nahození od modré čáry nebezpečně poskakovalo mezi hráči.

39:38
    Domácí vyhazují puk.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Tentokrát byli šťastnější domácí, když Hlava vypálil z ostrého úhlu a překvapil Horčičku. Zvrátit skóre na svou stranu mohli jak domácí, když Veselý nastřelil brusle jednoho z obránců a Horčička jen tak tak zareagoval, tak hosté, kdy Illéšův únik vychytal Čech. Rozuzlení přinese až třetí třetina, která začne přibližně v 18:40.

Oba celky se rozbruslují na ledové ploše. Třetí třetina za malou chvíli začne.

40:01

40:08
    Domácí tým sice vyhrál vhazování, ale rychle přišel o kotouč.

40:18
    Venkrbec střílel do odkryté branky, ale Čech se natáhl na čáře a vytlačil jeho pokus mimo tři tyče!

40:20

41:46
    Charousek drží puk za kadaňskou brankou.

42:21
    Drtina nezachytil puk a umožnil Šlahařovi jít do samostatného úniku. Vzápětí však svou chybu napravil, když elegantní rybičkou vypíchl kotouč.

43:06
    Hosté se dopustili přihrávky rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:34
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry – icing.

43:45
    Ke Kverkovi se odrazil puk, ale domácímu útočníkovi přeskočil hůl.

44:02
    Kaše vypálil z mezikruží, jeho střela skončila na pravém betonu hostujícího brankáře.

44:47
    Zadražilovu střelu tečoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

45:57
    Oba celky střídavě útočí, ale žádný z týmů se nedostal k ohrožení branky.

46:48
    Domácí drží puk, ale nikam se neženou.

47:14
    Mojžíšovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

47:59
    Hlavova střela skončila v Horčičkově lapačce.

48:14
    Pokažená rozehrávka domácího týmu končí zakázaným uvolněním.

48:56
    Hosté ujeli do přečíslení 3 na 2, Cetkovský sice puk nezpracoval, kotouč se však odrazil na hůl MATOUŠE VENKRBECE, který přesnou střelou k tyči překonal Čecha. Asistence: Jiří Cetkovský, Michal Dragoun.

50:06
    Szathmáryho střelu vyrazil Horčička ramenem do ochranné sítě.

50:21
    Před Horčičkou se strhla mela, rozhodčí bude vylučovat.

50:21
    Za hrubost si menší trest odsedí Špaček(PRO).

51:10
    Domácí kombinují, ale zatím se nedostali ke střele.

51:28
    Venkrbec získal puk a okamžitě ho poslal za domácí branku.

51:55
    A další vyhození.

52:07
    Kadlec tečoval puk těsně před Horčičkou, ale trefil pouze beton brankáře.

52:21

53:27
    Illéš zavezl puk až před branku, ale tam se o něj postarala domácí obrana.

54:17
    Kaše objel branku a nahodil puk, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

54:29
    Čárový rozhodčí stál blízko souboje Kadlece s Markem Drtinou a upozornil rozhodčího na nedovolený zákrok. Obránce hostí si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

54:47
    Hosté vyhazují.

54:59
    Domácí tým stále nemůže najít cestu do útočného pásma.

55:22
    Když už se kadaňští dostali do útočného pásma podařilo se jim vyrovnat. Hejcman našel volného NICOLASE HLAVU, který zakončil do odkryté branky. Asistence: Darek Hejcman, Šimon Szathmáry.

56:14
    Mrázek projel až do útočného pásma, ale střela mu vůbec nesedla.

56:43
    Závar před kadaňskou brankou, ale Čech podržel domácí tým!

57:29
    Domácí hráč zahrál vysokou holí. Vhazovat se bude před Čechem.

57:48
    Mojžíš zachytil vyhození domácích a poslal puk za branku. Tam se jej zmocnili domácí.

58:30
    Oba celky se střídají v držení kotouče a nahazují puky do pásma.

59:12
    Kaše vystřelil pouze do bruslí bránícího hráče.

59:32
    Charousek(KAD) obdržel menší trest za nedovolené bránění.

59:32
    Oddechový čas pro hosty.

59:39
    Hosté vyhráli vhazování a kombinují podél mantinelu.

60:00

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla. Hosté sice šli do vedení v polovině třetiny zásluhou Venkrbce, domácí odpověděli čtyři minuty před koncem zásluhou Hlavy. V prodloužení budou mít hosté výhodu hráče v poli. Vyloučení se nelíbí domácímu kapitánovi, který i teď diskutuje s rozhodčím.

Zazněla siréna a hosté už jsou připraveni. Domácí hráči zatím zůstávají u střídačky.

60:01

60:14
    Drtina nahodil puk do pásma, kde se ho zmocnili domácí.

60:50
    Hosté přivážejí puk do pásma a snaží se najít skulinu v domácí obraně.

61:30
    Domácí v plném počtu. Jestřábi během přesilové hry neohrozili Čecha.

61:59
    Prostějov drží puk ve vlastním pásmu.

62:18
    Špaček(PRO) si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

62:25
    Domácí vyhráli vhazování a Hlava se snažil o střelu, ale v tom mu zabránil jeden z obránců.

63:00
    Kaše hledal Szathmáryho, ale domácí obránce nestihl puk.

63:24
    Cetkovský vyváží puk z pásma.

63:54
    Kaše zkusil překvapit Horčičku střelou z ostrého úhlu, ale minul.

64:18

64:45
    Veselý zkoušel střelu z velkého úhlu, ale trefil pouze Horčičku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani v prodloužení jsme branku neviděli, i když se dvakrát hrálo 4 na 3. Rozuzlení tak přinesou až samostatné nájezdy.

Na straně hostí se rozcvičují oba brankáři, za domácí bude chytat Čech.

Rolba odjíždí z ledu a hrací plocha je připravena. Jako první pojedou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Venkrbec.

1. série
    0:0
    A Venkrbcova střela šla doprostřed branky, kde si s ní Čech poradil.

1. série
    1:0
    Kadlec se rychle rozjel a jeho střela nad vyrážečku skončila v síti.

2. série
    1:0
    Dragoun zvolil podobné zakončení jako jeho spoluhráč a i tentokrát byl Čech úspěšný.

Do branky hostí nastupuje Neužil.

2. série
    2:0
    Kaše vycukal Neužila a zakončil do prázdné branky.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Sportovní klub Kadaň.
    Autorem vítězné branky je KADLEC.

V nájezdech byl úspěšnější domácí tým. Zatímco za hosty neproměnil ani Venkrbec, ani Dragoun, oba domácí útočníci proměnili. Hostům nepomohlo ani prostřídání brankářů. To je ode mě pro dnešní večer vše děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:31:09)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 29. Hlava (Hejcman), 56. Hlava (Hejcman, Szathmáry), rozh. náj. Kadlec – 7. Krejčík (Husák, Šlahař), 49. Venkrbec (Cetkovský, Dragoun)