NY Islanders – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.)
Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Nashville – Montreal 5:1 (kon.)
Colorado – Toronto 4:7 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Úterý 22.12.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 20. prosinec 2015

Hezké brzké ráno přeji všem hokejovým nadšencům, vítejte u sledování dalšího zápasu kanadskoamerické NHL! Ta má dnes mimo jiné atraktivní derby dvou týmů, mezi nimiž se v posledních zhruba dvou letech zrodila velká rivalita – Pittsburgh Penguins přivítá Columbus Blue Jackets, tak si to nenechte ujít!
    Dubinsky versus Crosby

PITTSBURGH PENGUINS
    Pens stále čekají na první výhru pod novým trenérem Mikem Sullivanem, jenž zatím své svěřence dovedl ke čtyřem porážkám. Celkem Pittsburgh prohrál už pětkrát v řadě a dnes se navíc zřejmě bude muset obejít bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho. To je trochu škoda, poněvadž Crosby schytal v minulém vzájemném utkání krosček zezadu od Brandona Dubinskyho a na Tučňáky se poté snesla velká vlna kritiky, protože se ho nikdo nevydal pomstít.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Jackets se po debaklu 1:5 v Dallasu zvedli a zvítězili dvakrát v řadě, po divoké výhře 7:5 v Arizoně doma udolali Philadelphii 3:2 po samostatných nájezdech. Do tréninku se už zapojil vyléčený gólman Sergej Bobrovskij, jehož start je však ve hvězdách – do Pittsburghu s týmem odcestovali všichni tři brankáři, tedy Bobrovskij, McElhinney a Korpisalo.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
    Obě vzájemná měření sil v probíhajícím ročníku skončily shodně 2:1 ve prospěch Tortorellovy party. Ten poslední zápas se odehrál sedmadvacátého listopadu v Nationwide Areně a vítězný gól Columbusu obstaral v prodloužení Cam Atkinson.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Na soupiskách obou týmů momentálně nenajdeme žádného českého ani slovenského hráče. Dominik Simon válí na farmě Pittsburghu, zatímco Lukáš Sedlák nastupuje za zálohu Jackets v Lake Erie.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Daley, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Warsofsky, Clendening – Sheary, Malkin, Hornqvist – Kessel, Bonino, Kunitz – Wilson, Cullen, Perron – Perter, Ferh, Plotnikov

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray, Tjitin, Prout, Johnson, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen. Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell.

Utkání začne o něco později, což se u NHL naprosto běžné.

Vše je připraveno.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.

00:20
    Byli to však hosté, kteří se jako první dostali do střelecké pozice. M. Murray nebyl v zakončení nejpřesnější.

01:35
    Hornqvist se probojoval do zajímavé pozice, kterou nedokázal využít. Puk zamířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

02:21
    Brankář domácích má více práce, hostující tým ho nešetří a už na něho vyslal dva pokusy, které byly nebezpečné.

03:06
    Saad vypíchl domácím kotouč na obranné modré a pokoušel se o brejk. To se mu nepodařilo, neboť k němu důrazně v neutrální zóně přistoupil soupeř.

04:20
    Falk se dostal do zajímavé pozice, spoluhráči mu připravili šanci, dostal přihrávku na modrou. Rozhodl se pro střelu zápěstím, která mířila do středu branky. Murray připraven.

05:21
    Nepřesnosti jsou na obou stranách.

05:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Rána Fedora Tjutina od modré čáry proletěla malý kousek mimo tyčky. Puk se o zadní mantinel odrazil před branku, kde stál volný ALEXANDER WENNBERG, který poměrně snadno vstřelil svůj třetí gól v letošní sezóně. Asistence: Fedor Tjutin, Brandon Saad
    05:41 Alexander WENNBERG - 0:1

07:10
    Střelecky aktivnější Columbus se ujal vedení i ve skóre a svůj náskok se snaží ještě navýšit. Momentálně se mu však nedaří dostat se přes dobře hrající defenzivní blok Pittsburghu.

08:21
    Přibližně v polovině třetiny následuje komerční přestávka.

09:07
    Pittsburgh Penguins v krátkém časovém sledu vyslal hned dvě střely na branku hostujícího týmu, a tak Columbus vede na střely už jen 4:3.

09:32
    Píská se postavení mimo hru domácích, buly ve středním pásmu.

09:38
    Nyní je hra znovu přerušena, icing Blue Jackets.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině, optickou převahu mají nyní domácí hokejisté, kteří se však nemohou dostat do větší příležitosti k vyrovnání.

11:30
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin) na dvě minuty za hru loktem. Po delší době se přerušuje hra právě tímto faulem. Následuje kromě přesilovky Columbusu také komerční přestávka.

12:06
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Cullen) na dvě minuty za sekání. Pro domácí nic příjemného. Nyní budou čelit dlouhé dvojnásobné přesilové hře soupeře.

12:21
    Johansen nepřihrál přesně před branku, Columbus tak o pásmo přišel.

12:53
    Mnoho přihrávek, žádná střelba. Tak by se dala popsat přesilová hra pět na tři.

13:30
    Domácí ve čtyřech a nutno poznamenat, že se ubránili celkem snadno a bez problémů.

14:06
    Domácí v plném počtu. Columbus Blue Jackets dlouhou dvojnásobnou početní výhodu sehrál bídně.

14:13
    Střely na branku: 5:6.

14:34
    Komerční přestávka, kterou uvítají zejména domácí. Ti čelili dvojnásobnému oslabení, s nímž si dokázali poradit.

15:00
    Dostáváme se do finální části první třetiny, v niž vedou hostující hokejisté o jednu branku.

15:40
    Kunitzovi sjel kotouč z hole, a tak se k přesnějšímu zakončení nedostal. Hostující obranu mu ale dala mnoho prostoru.

16:36
    Korpisalo kryje střelu z mezikruží, buly před jeho brankou.

16:54
    Vypadlo plexisklo, hra je přerušena, bude se čekat na opravu.

17:10
    Lovejoy se dostal ke střele bekhendem, s níž si hostující brankář dokázal poradit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    Bonino se nedostal k tečování kotouče, který byl vystřelen od modré čáry.

18:33
    Hra je přerušena z důvodu přihrávky rukou.

18:48
    Poměr střel na branku 10:9, domácí jsou aktivnější.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této periodě.

19:40
    Pravděpodobně už se toho mnoho nestane.

19:50
    Domácí mají kotouč na holi a dostali se ke dvěma dobrým šancím. Wilson měl k dispozici střelu a následnou dorážku, neuspěl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vedou hosté o jednu branku díky gólu z šesté minuty.

20:01

20:19
    Druhou třetinu začíná icing hostujícího celku.

20:30
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dubinsky).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Fehr). Oba pět minut za bitku.

21:01
    Malkin dobře vybojoval kotouč na útočné modré a dostal se i ke střele. S jeho pokusem si brankář soupeře celkem snadno poradil.

21:43
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Korpisalo) na dvě minuty za zdržování hry..

23:04
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    První větší šanci dokázali domácí v přesilové hře využít. Po dobré Perronově přihrávce se povedenou střelou prosazuje JEVGENIJ MALKIN. Asistence: David Perron, Trevor Daley
    23:04 Jevgenij MALKIN - 1:1

23:04
    Hosté si vyžádali Coach's challenge, která platnost gólu potvrdila.

24:09
    Columbus se ubránil soupeři, a tak se sám pokusil dostat do šance, kterou ovšem nevyužil.

24:24
    Z protiútoku se prosazují domácí. Nick Bonino přihrál Wilsonovi poslal do brejku PHILA KESSELA, který si počínal zkušeně. Počkal si na první pohyb brankáře, a tomu přizpůsobil zakončení. Desátá branka v letošní sezóně pro Kessela. Asistence: Scott Wilson, Nick Bonino.
    24:24 Phil KESSEL - 2:1

25:34
    Calvert mohl na druhé straně kluziště vyrovnat, ale jeho skvělou individuální akci zastavil až zákrok brankáře Murrayho.

26:22
    Hraje se plynulý hokej, zbytečně se nepřerušuje, sudí nechávají hře volný průběh, což zvyšuje celkový prožitek ze hry.

27:03
    Komerční přestávka. Té ale předcházel zákrok na Malkina.

27:03
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jenner) 2+5 minut podražení, bitka.
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Wilson) 5 minut bitka.

29:03
    Hosté v plném počtu. Pittsburgh Penguins si mnoho šancí v přesilové hře nedokázal vytvořit. Brankář Korpisalo mnoho práce neměl. Obránci před ním odvedli dobrý výkon.

30:01
    Postáváme se do druhé poloviny druhé třetiny a zároveň také utkání. Domácí hráči vedou o jednu branku.

30:03
    Icing Blue Jackets.

31:20
    Střelecky aktivnější jsou domácí 16:13. Komerční přestávka.

32:03
    Pittsburgh Penguins byl pod tlakem, což řešil vyhozením přes všechny čáry.

32:28
    Nyní není k vidění mnoho zajímavých šancí či střeleckých pozic. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

33:15
    Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, o které se bojuje. Soupeři si nedají ani metr ledu bez velkého boje.

34:21
    Conor Sheary se dostal ke střele zápěstím, brankář hostujícího mužstva připraven. Následně neuspěl v dobré pozici Hornqvist.

35:31
    Icing domácího týmu. Buly před Murreyem.

36:00
    Druhý gól v tomto zápase pro PHILA KESSELA. Nyní po skvělé přihrávce Nicka Bonina trefil prázdnou branku. Po pohledné akci jde domácí tým do vedení o dva góly. Asistence: Nick Bonino, Olli Määttä.
    36:00 Phil KESSEL - 3:1

36:40
    Druhá třetina se blíží ke svému konci a Tučňáci navýšili své vedení.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Hosté se ne a ne dostat aktivně před domácí branku. Columbus má ve své hře příliš mmnoho nepřesností.

38:00
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Bourque) na dvě minuty za krosček.

38:00
    Komerční přestávka.

38:35
    Přesilovou hru nehrají domácí špatně, ale nemohou se propracovat k dostatečnému množství střel.

39:00
    Poslední minuta hry v přesilovce i třetiny.

39:15
    Gól v přesilové hře. Krásnou ranou od modré čáry se prosazuje DAVID WARSOFSKY, který právě zaznamenal svou první branku v této sezóně. Asistence: Chris Kunitz, David Perron.
    39:15 David WARSOFSKY - 4:1

39:45
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Díky čtyřem vstřeleným brankám ve druhé třetině vedou domácí 4:1.

40:01

40:44
    Dvacet minut mají hostující hráči na to, aby se pokusili alespoň vyrovnat.

41:10
    Murray kryje puk po střele Blue Jackets. Buly v útočném pásmu Columbusu.

42:00
    Střely na branku 23:18 z pohledu domácího týmu.

42:48
    Modrokabátníci se snaží s výsledkem něco udělat, ale přes dobře hrající defenzivní formace to mají těžké.

43:27
    Střelou zápěstím to zkoušel od modré Fehr, s jeho pokusem si brankář Korpisalo poradil s přehledem.

44:18
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostů. Ti po první třetině vedli, ale v té druhé inkasovali hned čtyři góly.

45:00
    Prvních pět minut třetí třetiny pryč. Že by se hosté nějak přiblížili vyrovnání, to se napsat nedá.

45:23
    BOONE JENNER snižuje na rozdíl dvou branek. Hosté jsou rázem ve hře. Hráč Columbusu vstřelil třináctou branku v letošní sezóně. Uspěl střelou mezi ruku a tělo brankáře Murrayho. Asistence: Ryan Johansen, Andrew
    45:23 Boone JENNER - 4:2

46:04
    Columbusu se podařilo snížit na rozdíl dvou branek, a tak se utkání zase o něco dramatičtější.

46:46
    Dubinsky to byl, kdo se dostal k rychlé střele z otočky, ale brankáře soupeře nepřekonal.

47:09

47:41
    Domácí mají puk v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

49:35
    Po delší době došlo k přerušení hry, postavení hostů mimo hru. Žádné gólové šance nyní k vidění nejsou. Oba soupeři se spoléhají na obrannou hru a čekají na chybu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny a zároveň také do poslední desetiminutovky v základní hrací době.

50:16
    Murray kryje snadné nahození. Komerční přestávka v době, kdy do konce základní hrací chyby zbývá něco málo pod deset minut.

50:29
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lovejoy) na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Columbus.

50:40
    Pittsburgh Penguins vyhazuje přes všechny čáry.

50:59
    Půlminuta přesilové hry je pryč a hosté se pořádně nedostali ani do útočného pásma.

51:54
    Početní výhoda se Columbusu vůbec nedaří nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Naopak Tučňáci se velmi dobře brání.

52:29
    Domácí v plném počtu. Penguins celkem v poklidu přečkali oslabení.

53:10
    Čas z pohledu hostujícího celku běží velmi rychle, Columbus nyní hraje málo aktivně, nenapadá.

53:26
    Kotuč má pod kontrolou Pittsburgh Penguins v útočném pásmu, soupeře drží daleko od své branky.

54:15
    Střelecké pokusy v současné době k vidění nejsou, hra se nepřerušuje, čas ubíhá dál.

55:00
    Hra je přerušena, buly v útočném pásmu hostů Ale ještě před tím komerční přestávka.

55:42
    Brankář kryje kotouč ve své výstroji. Korpisalo raději podržel po nahození od modré čáry. Buly před jeho brankou.

56:00
    Čtyři minuty do konce základní hrací části, Malkin byl nyní v další dobré šanci, ale zažízení minul.

56:30
    Domácí rozehrávají další akci od své branky. Následně puk opustil hřiště, hra je přerusena,.

57:00
    Střely na branku 31:24. Domácí tým, střelecky aktivnější, stále drží svůj dvoubrankový náskok.

58:00
    Columbus se dostává do útočného pásma, a tak odvolává brankáře.

58:31
    A je to jasné, domácí vyhrají. Patric Hornqvist na polovině kluziště přenechal puk pro JEVGENIJE MALKINA, který naprosto snadno trefil prázdnou branku soupeře. Asistence: Patric Hornqvist, Matt Cullen.
    58:31 Jevgenij MALKIN - 5:2

59:02
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Prout) 2+2 minuty za krosček..

59:30
    Utkání se v poklidu dohrává.

59:40
    Domácí mají puk v útočném pásmu pod kontrolou.

Po první třetině vedli hosté, nicméně domácí tým v prostředním dějství zabral. Vstřelil čtyři branky, neinkasoval, a tak po čtyřiceti minutách platil stav 4:1. Ve třetí periodě oba týmy přidaly jednu branku.

1. Phil Kessel (PIT) 2+0
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 2+0
    3. Scott Wilson (PIT) 0+1 (03:49:20)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Malkin (Perron, Daley), 25. Kessel (Wilson, Bonino), 36. Kessel (Bonino, Määttä), 40. Warsofsky (Kunitz, Perron), 59. Malkin (Hornqvist, Cullen) – 6. Wennberg (Tjutin, Saad), 46. Jenner (Johansen, Bodnarchuk)

Pittsburgh Penguins: Murray M. (Zatkoff) – Daley, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Warsofsky, Clendening – Sheary, Malkin, Hornqvist – Kessel, Bonino, Kunitz – Wilson, Cullen, Perron – Perter, Ferh, Plotnikov
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Murray R., Tjitin, Prout, Johnson, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen. Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodčí: Jackson, Luxmore – Kovachik, Amell

Diváci: 18 602