New Jersey – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)

Florida právě vstřelila branku!
    Jokinen poslal puk QUINTONU HOWDENOVI, který se ve středním pásmu rozjel na prázdnou branku a i přes sekání domácího hráče dokázal zavést puk do sítě. Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.

57:48
    Washington to zkouší se šesti bruslaři v poli.
    41:53 André BURAKOVSKY - 2:4

41:53
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to je ale začátek třetí třetiny z pohledu Capitals. Na levém kruhu se dostal ke střele ANDRÉ BURAKOVSKY a po odrazu od Montoyi skončil puk v síti. Během necelých dvou minut tak Washington stáhl náskok Floridy na dva góly. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

41:00
    Capitals mohli vzápětí přidat další gól, protlačit puk za ležícího Montoyu se jim ovšem nepodařilo.
    40:34 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:4

40:34
    Capitals se prosazují hned v úvodní minutě této třetiny. Domácí se usadili v útočném pásmu, střelu Kuzněcova Montoya pouze vyrazil, puk si následně našel NICKLAS BÄCKSTRÖM a poslal jej do hostující sítě. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie.

36:54
    Chimera nahazoval puk před branku, kde trefil bránícího Gudbransona a od jeho brusle zamířil puk do brankové konstrukce.

36:30
    V početní výhodě si zahrají také domácí. MacKenzie vyfasoval dvě minuty za hákování a další dvě za nesportovní chování.
    35:10 Jonathan HUBERDEAU - 0:4

35:10
    Smith poslal puk JONATHANU HUBERDEAU, hostující útočník si nabruslil na vrcholek pravého kruhu, tvrdou ranou překonal Grubauera a zaznamenal tak svůj druhý gól. Další využitá početní výhoda pro Pantery. Asistence: Reilly Smith, Nick Bjugstad.

34:31
    Chimera poslal ve středním pásmu na mantinel Trochecka a od rozhodčích tak domácí útočník vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení.

28:52
    Bjugstad byl sám před brankou, z těsné blízkosti ale Grubauera příliš neohrozil.

26:06
    Proti pravidlům se provinil Shaw, který si tak za podražení odpyká dvě minuty.
    20:21 Vincent TROCHECK - 0:3

20:21
    Povedený vstup Floridy do druhé části, tento gól však jde na vrub domácího gólmana. VINCENT TROCHECK střílel z velkého úhlu, puk však prošel zřejmě mezi betony Grubauera až do sítě. Bez asistence.

19:35
    Shaw byl po přihrávce Huberdeau sám před Grubauerem, potřetí se ovšem domácí gólman překonat nenechal.

17:58
    A další vyloučení. Bjugstad se provinil nedovoleným bráněním a odpyká si tak dvě minuty.
    15:07 Aleksander BARKOV - 0:2

15:07
    A Florida nabídnutou početní výhodu využívá po nádherné kombinaci. Huberdeau našel před brankou Bjugstada, který ještě celou akci vyšperkoval zadovkou na ALEKSANDERA BARKOVA, který už neměl problém trefit. Asistence: Nick Bjugstad, Jonathan Huberdeau.

14:52
    Dobrou práci odvedl Shaw, který přebruslil Orlova a po seknutí domácího obránce si dvojnásobnou početní výhodu zahrají Panteři.

13:51
    A znovu končí dvojnásobná početní výhoda Washingtonu předčasně, potrestaným hráčem je tentokrát Bäckström, který si odpyká dvě minuty za držení.

12:45
    A znovu je tu početní výhoda pět na tři pro Capitals, Kuzněcova zahákoval Kulikov a za tento prohřešek si tak odpyká dvě minuty.

12:10
    Teď se ovšem budou muset hosté znovu bránit, jelikož na trestné lavici sedí za nedovolené bránění Thornton.
    10:43 Jonathan HUBERDEAU - 0:1

10:43
    Panteři ale pokračovali v útočném pásmu, Jaromír Jágr dojel puk za brankou, přihrál jej před ní, odkud se přesně pod horní tyč trefil JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Jaromír Jágr, Alexandr Barkov.

07:28
    Série vyloučení ovšem pokračuje, na trestnou lavici putuje také Oshie, který vyfasoval dvě minuty za hákování.

07:17
    Tohle je ale pro Floridu nepříjemné, na trestnou lavici míří Barkov za nedovolenou výstroj a hosté se tak budou bránit ve třech.

05:51
    Gudbranson se provinil hákováním a na trestné lavici si tak bude muset hostující bek odpykat dvě minuty.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 41. Bäckström (Kuzněcov, Oshie), 42. Burakovsky (Kuzněcov) – 11. Huberdeau (Jágr, Barkov), 16. Barkov (Bjugstad, Huberdeau), 21. Trocheck, 36. Huberdeau (Smith, Bjugstad), 59. Howden (Jokinen, Trocheck)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Galjev, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Wilson – Laich, Sill, Latta
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Howden, Bjugstad, Shaw – Thornton, MacKenzie, Knight

Rozhodčí: St. Pierre, Furlatt – Barton, Nansen

Diváci: 18506