Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:2 (2:0, 2:2, 1:0) Stav série: 2:0
Ak Bars Kazaň
Středa 24.02.2016, 15:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u online přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Přeji pěkné odpoledne při sledování online přenosu z osmifinále hokejové soutěže KHL. Budeme svědky druhého zápasu v sérii mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň.

Domácí se po základní části umístili na čtvrtém místě Východní konference s 101 body na kontě. V základní části odehráli 60 zápasů a zvítězili ve 29 z nich. K tomu navíc dokázali pětkrát vyhrát v prodloužení či samostatných nájezdech a čtyřikrát odešli alespoň s jedním bodem po prohře v prodloužení nebo nájezdech.

Nejlepší střelec – Igor Grigorenko, 20 gólů
    Nejproduktivnější hráč – Linus Omark, 59 bodů (18+41)
    Nejproduktivnější obránce – Alexander Loginov, 33 bodů (10+23)

Ufa – Čerepovec 3:0

Hosté skončili o něco hůře než jejich soupeř. Obsadili konečné páté místo v tabulce a získali 96 bodů. V základní části odešli ze 25 duelů jako vítězové, v šesti zápasech se radovali po prodloužení a v devíti případech odešli v prodloužení poraženi.

Nejlepší střelec – Michail Varnakov a Justin Azevedo, oba 17 gólů
    Nejproduktivnější hráč – Justin Azevedo, 53 bodů (17+36)
    Nejproduktivnější obránce – Jakov Rylov, 19 bodů (3+16)
    Brankář – Stanislav Galimov, 94,5%

Kazaň – Lada 3:1
    Kazaň – Astana 5:2
    Kazaň – Novokuzněck 3:1
    Kazaň – Novosibirsk 2:1

První zápas osmifinále

Diváci na stadionu čekali na první branku až do 15. minuty, kdy se prosadil Grigorenko. Obě mužstva posléze sváděla urputný boj, ani jednomu se však dlouho nepovedlo skórovat. Až v závěru druhé třetiny přidal druhou branku v utkání Grigorenko. V závěrečné dvacetiminutovce se sice hosté snažili ze všech sil o vyrovnání, jejich naděje ale pohřbil v 59. minutě definitivně Hartikainen a tečku přidal ještě o minutu později Chlystov. Čtyřgólové manko už bylo nereálné smazat, i přesto ale Kazaň dokázala vstřelit ještě alespoň čestný gól, když se deset sekund před závěrečnou sirénou prosadil Obuchov a překazil Svedbergovi nulu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko, Omark – Chlystov, Makarov, Lisin – Sojn, Lazarev, Saprykin – Hartikainen, Prochorkin, Majorov.

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Sidorov, Kornějev, Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Tokranov, Rylov – Sjögren, Möller, Azevedo – Chibisov, Tkačjov, Lukojanov – Varnakov, Obuchov, Malychin – Svitov, Ivanov.

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Misjur, Otmachov.

Stadionem zní státní hymna, za malý okamžik zápas začne.

00:00

00:28
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a pustili se hned do útočení. Hosté je však k první střele nepustili.
    Dnes jsou na programu druhé zápasy play-off východní konference. Který z týmů se bude radovat z vítězství?

01:24
    Ostrou střelu Svedberg likviduje a připisuje si první zákrok utkání,

01:48
    Hosté jsou aktivnější, Svedberg předvedl působivý zákrok lapačkou.

02:39
    Kazaň je stále v pásmu a ohrožuje soupeřovu bránu.

02:51
    Až teď hokejisté Ufy dostali hru pod svoji kontrolu a vyvezli puk do středního pásma.

03:18
    Další důležitý zákrok Svedberga po střele Möllera.

03:35
    Po střele Obuchova od mantinelu je kotouč znovu v lapačce Svedberga.

04:14
    Loginov vypálil od modré, ale střela byla zblokovaná do rohu kluziště.

04:40
    Svedberg se musí opravdu ohánět! Zacharčuk se přímo před ním dostal ke kotouči, ale nedokázal se prosadit. Následovala dělovka z kruhu od obránce, ale i s tou si brankář poradil.

05:31
    Hosté stále dominují a nepouští protihráče vůbec k puku.

06:40
    Po komerční přestávce se ke slovu dostali také domácí. Lepistö vypálil od modré, ale Galimov chytá.

07:12
    Prochorkin to zkusil z opravdu ostrého úhlu, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

07:49
    Nebezpečná střela v podání Gončarova, Galimov si však poradil.

08:30
    Chibisov našel před bránou Lukojanova, ale Svedberg výborně zasáhl!

09:10
    Višněvskij přenechal na modré Hartikainenovi, jeho střela ale neprošla přes bránící hráče.

09:54
    Hosté zazmatkovali v obranném pásmu, čehož využil Hartikainen, získal puk a ihned pálil. Galimov ovšem svůj tým podržel!

10:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Varnakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:56
    Engqvist chtěl projít sám přes dva obránce, ale byl odstaven od puku, který následně letěl až za Svedberga.

11:20
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Zacharčuk – 2 min., vysoká hůl).

11:40
    Loginov ostře vypálil od modré, ale Galimov na střelu dobře viděl a bez problému ji chytl.

12:01
    Omark se chtěl obtočit kolem brány a poslat puk do sítě, ale Galimov si tyčku pohlídal.

12:11
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru a jdou do vedení! Omark přihrál na vrchol kruhu na ALEXANDERA LOGINOVA, který vstřelil puk za Galimova záda! Asistence: Linus Omark.
    12:11 LOGINOV - 1:0

13:06
    Ufa pokračuje v přesilové hře a operuje v útočném pásmu.

13:15
    Galimov chytá další střelu od modré, vhazovat se bude po jeho pravici.

13:40

13:50
    A máme tady další branku! Galimov neudržel střelu od modré a odražený puk se dostal DENISU BODROVOVI, který bez váhání poslal kotouč do sítě! Asistence: Linus Omark.
    13:50 BODROV - 2:0

14:30
    Hosté se snaží o branku, která by stáhla náskok soupeře, ale obrana Ufy funguje velice dobře organizovaně.

15:48
    V útoku je Kazaň a Galimov se musí znovu ohánět.

16:30
    Domácí dva vstřelené góly zjevně nakoply a ženou se za dalším.

17:35
    Galimov raději podržel nahození z velké dálky ve své lapačce. Následuje komerční pauza.

17:52
    Tkačjov sice zavezl puk do soupeřova obranného pásma, vzápětí jej však hned ztratil. Do útoku se tak pouští Kazaň.

18:30
    Hartikainen přihrál na modrou na Lepistöho, ale tomu kotouč přeskočil hůl a ke střele se nedostal.

19:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Möller – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Prochorkin – 2 min., krosček).

19:44
    Svedberg musel čelit ostré střele od obránce z kruhu, ale poradil si bez obtíží.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme byli svědky ofenzívně laděného hokeje. Zprvu byli aktivnější hosté, kteří na svého soupeře vletěli. Ve 13. minutě ovšem Ufa proměnila dvojnásobnou přesilovou hru a zásluhou Loginova se dostala do vedení. První branka domácí dostala zjevně na koně. O minutu později přidal další gól Bodrov, Salavat tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky s dvoubrankovým náskokem.

Mužstva budou hrát na začátku druhé třetiny ještě minutu a patnáct sekund čtyři na čtyři.

Střely na bránu – 15:6.

Další třetina začne přibližně v 16:26.

20:01

20:47
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté snižují! ARTJOM LUKOJANOV dostal ve středním pásmu přihrávku, nabruslil do útočné třetiny a ukázkovou střelou překonal Svedberga! Asistence: Vladimir Tkačjov.
    20:47 LUKOJANOV - 2:1

21:50
    Fantastický vstup do druhé třetiny Kazaň nabudil a tlačí se za vyrovnáním.

22:30
    Totožný začátek s první třetinou. Hosté jsou značně aktivnější.

23:20
    Azevedo hledal od mantinelu před bránou spoluhráče, tam však nikdo z nich nestál. Do útoku se tak přesouvá Ufa.

24:13
    Neskutečný zákrok! Před Bodrovem byla odkrytá brána, ale Galimov jeho střelu zázračně chytil!

24:59
    Sledujeme neskutečně ofenzívní hokej! Galimov nyní čelil sprše střel, hosté se však okamžitě přesunuli do protiútoku, který ovšem zastavil rozhodčí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

25:35
    Zacharčuk vyslal skákavou střelu na bránu, Svedberg chytá.

25:53
    Krásná akce! OLEG SAPRYKIN dostal na útočnou modrou fantastickou přihrávku od Bodrova, nabruslil do pásma a vystřelil. Galimov jeho střelu pouze vyrazil zpět k útočníkovi Ufy, který jej následně dorazil do brány! Asistence: Denis Bodrov
    25:53 SAPRYKIN - 3:1

26:11
    Na ledě se strhla pošťuchovačka, vyloučení na obou stranách.

26:11
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Lepistö – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Möller – 2 min., hrubost).

26:30
    Prochorkin se dostal do slibné šance, ale z bezprostřední blízkosti to napálil přímo do Galimova, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.

27:24
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Wilson – 2 min., podražení).

27:30
    Ufa hraje přesilovou hru čtyři na tři, Galimov čelil střele od modré, ale dobře ji viděl, proto s ním neměl problém.

28:03
    Grigorenko byl sám před Galimovem, ale nedokázal dostatečně zvednou kotouč nad jeho beton!

28:11
    Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.

29:00
    Kazaňští ujeli do rychlého protiútoku, ale Chibisov minul bránu.

29:24

29:48
    Lepistö pálil od modré, ale netrefil bránu.

30:08
    Tokranov se najednou objevil s pukem před Svedbergem, ale bekhendem jej nepřekonal.

30:18
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Gončarov – 10 min. osobní trest).

30:49
    Obrovská šance! Tkačjov si to namířil přímo na bránu, ale obránce mu na poslední chvíli skočil po puku a vyrazil jej.

31:14
    Tato akce už ale gólem skončila! RYAN WILSON vystřelil od modré přes skrumáž těl na bránu a trefil přesně horní růžek! Asistence: Stepan Zacharčuk, Vladimir Tkačjov.
    31:14 WILSON - 3:2

32:07
    Hraje se v obranném pásmu hostů, ti se však snaží rozehrát novou akci.

32:41
    Nepřesná rozehrávka, puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Svedbergem.

33:23
    Propuká radost na stadionu, domácí hokejisté jdou znovu do dvoubrankového vedení! Lepistö napálil od modré puk na bránu, trefil ale pouze NIKOLAJE PROCHORKINA, od nějž se však kotouč šťastně odrazil přímo do brány! Asistence: Sami Lepistö, Enver Lisin.
    33:23 PROCHORKIN - 4:2

33:58
    Kazaň se však nepoložila a atakuje Svedbergovu bránu. Začíná se také dost přiostřovat.

34:45
    Hostům se nedaří přejít přes útočnou modrou.

34:56
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Svedbergem.

35:21
    Závar před Svedbergem, chybí však zakončení. Domácí si museli pomoct vyhozením na zakázané uvolnění.

35:51
    Sjögren trefil pouze clonícího hráče, do útoku tak může Ufa.

36:00
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Saprykin – 2 min.).

36:28
    Rozhodčí opět vylučuje, Kazaň bude hrát pět na tři.

36:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Lepistö – 2 min., sekání).
    Mladý ruský reprezentant Ilja Sorokin zasáhl do obou čtvrtfinálových duelů se Slovanem, a v obou případech vychytal výhru!

Илья Сорокин будет защищать ворота сборной России во втором матче с Чехами!

Fotka zveřejněná uživatelem Хоккейный клуб ЦСКА Москва (@hccska),

36:39
    Azevedo nepřesně přihrál, Kazaň však stále drží pásmo.

37:18
    Möller míjí bránu, jeho tým je ale pořád v útočné třetině.

37:28
    Azevedo vypálil dělovku z mezikruží, Svedberg chytá.

37:45
    Ani Bělov netrefil z vrcholu kruhu bránu.

38:00
    Domácí ve čtyřech.

38:28
    Domácí přečkali dvojnásobné oslabení a jsou v plném počtu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Kazaň drtí svého soupeře.

39:35
    Ufa se ještě dostala do protiútoku, Galimov však chytá.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám nabídla hodně zábavný hokej. Viděli jsme hned čtyři branky a hráči hráli opravdu ze všech sil. Hosté se hned ve 21. minutě dostali ke slovu a snížili na 1:2. Ufa však odpověděla též a dostala se znovu do dvoubrankového vedení. To však trvalo pouze do 32. minuty, kdy Kazaň znovu snížili. Klid na hokejky domácích přišel znovu o dvě minuty později, kdy se odskočili soupeři opět o dvě branky.

Střely na bránu ve druhé třetině – 12:15; střely celkem – 27:21.

Doufejme, že obě mužstva předvedou podobnou podívanou i ve třetí třetině. Ta začne přibližně v 17:23.

40:01

40:09
    Azevedo vyzkoušel chvíli po vhazování Svedbergovu pozornost, ale ten se zaskočit nenechal.

40:18
    Puk skončil na střídačce domácích, buly bude vhozeno ve středním pásmu.

40:45
    Hartikainen ujel do přečíslení dva na jednoho, přibrzdil a vystřelil zápěstím, Galimova ale nerozhodil.

41:40
    Sidorov zlomil hůl, Kazaň tak přišla o útočné pásmo.

42:07
    Kotouč končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Svedbergem.

42:17
    A znovu.

42:41
    Grigorenko jen poslal puk směrem ke Galimovovi, tohle ho ohrozit v žádném případě nemohlo.

43:59
    Saprykin signalizuje, že byl podražen, rozhodčí je ale v klidu a hraje se dál.

44:47
    Kazani se nedaří přejít do útočného pásma, domácí se zjevně snaží pouze bránit.

45:00
    Teď vyhazují na zakázané uvolnění, následuje buly před Svedbergem.

45:18
    To snad není pravda! Müller měl před sebou odkrytou více než půlku brány, ale z bezprostřední blízkosti minul! To ho bude hodně mrzet!

45:18
    Než se k němu kotouč dostal, tak se odrazil od tyče. Rozhodčí si šli ještě zkontrolovat na video, zda puk nebyl v bráně, ale nebyl.

45:55
    Tkačjov přišel za bránou k puku, rychle se proto snažil překvapit Svedberga a zasunout mu jej do sítě, ale brankář Ufy se neskutečně rychle přesunul!

47:04
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Bělov – 2 min., nedovolené bránění).

47:40
    Puk je daleko od Galimova, hosté mohou v klidu vystřídat.

48:05
    Střelu od modré tečoval Prochorkin do ochranné sítě.

48:27
    Salavatu se přesilová hra vůbec nedaří, hosté výborně brání.

49:00
    Prochorkin to zkusil z vrcholu kruhu, ale brankář chytá.

49:04

49:44
    V této části zápasu jsme svědky především nepřesných přihrávek a marné snahy obou týmů proniknout do útočného pásma a udržet se v něm.

50:28
    Lukojanov mohl skórovat, když se dostal po teči k puku, ale Svedberg byl rychlejší a přikryl kotouč lapačkou!

51:50
    Makarov bojoval za bránou o puk, ale hosté byli v přesile a vybojovali jej.

52:22
    Domácí střílí pátý gól! Lisin ideálně přenechal kotouč o mantinel na DENISE CHLYSTOVA, který zápěstím vstřelil další branku svého týmu! Asistence: Enver Lisin, Alexander Loginov.
    52:22 CHLYSTOV - 5:2

53:19
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Višnevskij – 2 min., krosček).

53:55
    Salavat vyhazuje a posílá na led čerstvé hráče.

54:29
    Azevedo už měl napřáhnuto, přihrávku však tečoval soupeř do středního pásma.

55:11
    Svedberg je ostřelován, ale odolává.

55:19

56:05
    Kazaň to nevzdává a rozjíždí další útok.

56:15
    Ten však končí na zakázaném uvolnění, následuje komerční přestávka.

56:15
    Bodrov se ošklivě srazil se soupeřem a odchází do kabin.

56:53
    Před Svedbergem se strhla menší bitka, čeká se na verdikt rozhodčích.

56:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Sjögren – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Saprykin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Svedberg – 2 min., sekání). Trest odpyká Lazarev.

56:53
    Bude se hrát čtyři na čtyři.

57:20
    Opět se nehraje, rozhodčí něco řeší u střídačky domácích.

58:08
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Omark.

59:00
    Svedberg odolová drtivému tlaku Kazaně.

59:07
    Další střelu chytá, tentokrát pálil Müller z vrcholu kruhu.

59:41
    Poslední sekundy zápasu, Kazaň stále drtí svého soupeře a ostřeluje brankáře.

Konečný výsledek - 5:2

ПОБЕДААААА!!! "Салават Юлаев" – "Ак Барс" 5:2!!! #HCSalavat #ЗеленоеДерби #ПОБЕЖДАЙилиБРЕЙСЯ

Fotka zveřejněná uživatelem ХК Салават Юлаев (@hcsalavat),

Utkání je u konce, radují se domácí! V uplynulých šedesáti minutách hrací doby jsme viděli velmi vyrovnaný hokej. Obě mužstva hrála hodně ofenzívně, což se také projevilo na konečném skóre. Domácí byli úspěšnější v koncovce, do třetí třetiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem, který očividně chtěli udržet za každou cenu. To se jim také povedlo, navíc přidal v 53. minutě pojistný gól Chlystov a bylo rozhodnuto.

Střely na bránu ve třetí třetině – 4:12; střely celkem – 31:33.

Slovenský obránce Marek Ďaloga zaznamenal jednu střelu na bránu a jeho čas na ledě byl třináct minut a jedna sekunda.

Dnešní utkání sledovalo 8070 diváků.

Stav série: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 2:0!

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (18:11:06)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 13. Loginov (Omark), 14. Bodrov (Omark), 26. Saprykin (Bodrov), 34. Prochorkin (Lepistö, Lisin), 53. Chlystov (Lisin, Loginov) – 21. Lukojanov (Tkačjov), 32. Wilson (Zacharčuk, Tkačjov)

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Misjur, Otmachov