Arnhem – Heracles 1:1 (kon.) | Feyenoord – Groningen 1:1 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 5:1 (kon.)
Kerkrade – Eindhoven 0:3 (kon.)
AZ Alkmaar
5:1 (2:0)
PEC Zwolle
Sobota 16.04.2016, 19:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie • 31. kolo

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit někdy příště u nizozemské nejvyšší soutěže, na počtenou. (21:42:22)

Utkání je u konce. Druhá půle byla o mnoho zajímavější než první poločas. Hostům se nejprve podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když v 63. minutě skóroval Ehizibue. Domácí na obdrženou brankou zareagovali okamžitě a ihned v 64. minutě vstřelil krásnou branku Souza. V 66. byl vyloučen brankář van der Hart, jelikož hosté využili všechny možnosti střídání, musel do branky útočník Veldwijk. Následnou penaltu proměnil Janssen. Stejný hráč se prosadil ještě v 83. minutě a přidal svojí čtvrtou branku v utkání.
    Domácí se díky výhře dostali na 4. příčku, ale pátý Utrecht své utkání ještě bude hrát, Zwolle zůstává osmé.

90+2

90
    Hra je přerušena, na zemi zůstává jeden z hostujících hráčů.

89
    Utkání už se spíše dohrává, hosté se zatáhli ke svému vápnu a domácí kombinují na polovině soupeře.

88
    Ehizibue se dostal až do vápna domácích, kde narazil na Vlaara, který ho o míč připravil.

86
    Střelu Tankoviće zablokoval Brama.

85
    Janssena dnešní 4 branky dostaly do čela tabulky střelců nizozemské nejvyšší soutěže.
    83. Vincent JANSSEN - 5:1

83
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Svojí čtvrtou branku přidává VINCENT JANSSEN, který se ve vápně zbavil obránce a překonal Veldwijka – 5:1!

82
    Jahanbakhsh vyslal na bránu dobrou střelu, která mířila jen o centimetry nad branku.

81
    Kapitánskou pásku po Henriksenovi převzal Vlaar.

80
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Markus Henriksen, přichází Thom Haye.
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Muamer Tanković.

78
    Dlouhý míč Veldwijka na spoluhráče přeletěl všechny hráče a doletěl až k Rochetovi.

77
    Veldwijk v bráně předvádí dobré zákroky! Nejprve vychytal Henriksena, nyní ještě lepším zákrokem překazil oslavy Souzovi.

76
    Domácí obránci si posouvají míč na své polovině a nikam nechvátají.

75
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Mattias Johansson, přichází Derrick Luckassen.

72
    Vlaar udržel na zádech Beckera a nechal míč dojet do zámezí.

71
    Veldwijk v bráně předvedl výborný zákrok, vytěsnil střelu Henriksena!

Patrik Freith

Branky: 20. V. Janssen (pen.), 25. V. Janssen, 64. Souza, 69. V. Janssen (pen.), 83. V. Janssen – 63. Ehizibue

Karty:   19. Schenkeveld (ZWO), 40. Brama (ZWO)   66. van der Hart (ZWO)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 18:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.
    AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson (75. Luckassen), Vlaar, S. Wuytens, Haps – van Overeem, Henriksen (C) (80. T. Haye), B. Rienstra – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza (80. Tanković).
    Náhradníci: Coutinho – Ortiz, Tanković, T. Haye, Mühren, Luckassen, Garcia.

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld (25. Ehizibue), Marcellis, Lam (46. Becker), van Hintum (C) – Dekker, Brama, Bouy – Marinus (60. El Hasnaoui), Veldwijk, Mennig.
    Náhradníci: Begois – Becker, Ehizibue, El Hasnaoui, Rasevic, Gustavo, Evre.

Rozhodčí: Manschot – Balder, Honig