Waregem – Genk 1:2 (kon.) | Lokeren – Sint-Truiden 1:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Kortrijk 2:3 (kon.)
Mechelen – Charleroi 2:3 (kon.)
Sporting Lokeren
1:0 (0:0)
Sint-Truiden VV
Sobota 16.04.2016, 20:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu - sk. B

Fotbalisté Lokerenu nakonec potvrdili roli favorita, na vítězství se ovšem pořádně nadřeli. Dlouho to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovým stavem, obzvlášť, když Sint-Truiden dvě minuty před koncem zachránilo břevno. Jenže hned vzápětí přišla v poslední minutě utkání rozhodujíc trefa, o kterou se postaral nádhernou hlavičkou střídající Mario Tičinović. Konečný výsledek. Lokeren 1 Sint-Truiden 0. (21:59:41)

90+3

90+3
    Kotysch dostal hodně přísnou červenou kartu a následná střela domácího týmu z volného přímého kopu zamířila mimo. Lokeren nakonec potvrdil roli favorita a zaznamenává důležité vítězství.

90+2
    Červenou kartu dostává Kotysch (Sint-Truiden VV).

90+1
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.
    90. Mario TIČINOVIĆ - 1:0

90
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Střídající MARIO TIČINOVIĆ prolamuje bezbrankové skóre a za pět minut dvanáct s největší pravděpodobností rozhoduje o výhře Lokerenu!! Mario Tičinovič si skvěle počkal uprostřed šestnáctky na centr z levé strany pokutového území a po výskoku na místě razantní hlavičkou zamířil přesně k levé tyči. Dutoît si sice na míč sáhl, vytáhnout ho mimo tři tyče ale nedokázal.
    89. Lokeren spálil obrovskou šanci, míč skončil na břevnu!

89
    Rassoui rozehrál volný přímý kop a jeho střela mířila přesně do levého horního rohu brány, jenže Dutoît předvedl nádherný reflexivní zákrok a následná dorážka střídající Patosiho skončila na břevnu, od kterého se míč odrazil zpět do hry!

88
    Lokeren vybojoval v blízkosti šestnáctky volný přímý kop a má ideální možnost strhnout vedení na svou stranu.

86
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Mirić, přichází Tičinović.

86
    Žlutou kartu dostává Allan (Sint-Truiden VV).

86
    Allan se dopustil ostrého zákroku a vypadá to, že dostane žlutou kartu, rozhodčí se ovšem možná obejde s domluvou.

85
    Domácí hráči nyní dvakrát rozjeli útočnou akci po pravém křídle, ono je to ale ve finále jedno, zda po levé nebo pravé, protože všechny akce končí stejně, tedy nezdarem.

84
    Hráči Lokerenu už jsou určitě frustrováni, protože během posledních minut jejich útočná snaha výrazně opadla. Jako by už se smířili s tím, že prolomit hostující obranu není možné.

83
    Oba týmy potřebují zvítězit, ve druhém poločase jim ale schází směrem vpřed agresivita a touha vstřelit rozhodující gól.

82
    Čas neúprosně běží a vypadá to vypadá, že dnešní utkání skončí bezbrankovou remízou, která nehraje do karet ani jednomu z dnešních soupeřů.

81
    Allan vypálil zpoza šestnáctky Pánu bohu do oken, což potěšilo domácí fanoušky Lokerenu a dali to hlasitě najevo.

80
    Vzápětí se ocitl na trávníku útočník Proschwitz a stadionem se rozezněl hlasitý pískot.

Tomáš Reiner

Branky: 90. Tičinović

Karty:   39. Galitsios (LOK), 58. Harbaoui (LOK) – 18. Erichot (SIT), 33. Bagayoko (SIT), 59. Mirić (SIT), 86. Allan (SIT)   90+2. Kotysch (SIT)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:2.
    Sporting Lokeren: Verhulst – Galitsios, Ingason, Ňinaj, Odoi – Mirić (86. Tičinović), Rassoul, Overmeire, Bolbat (58. Patosi) – Jajá (75. Enoh) – Harbaoui. (rozestavení 4-4-1-1)
    Náhradníci: Barry, Terki, Dessers, Gyselinck. Trenér: Georges Leekens.

Sint-Truiden VV: Dutoît – Cuevas, Kotysch, Erichot, Bagayoko – Hendrickx, Gerkens (71. Tchité), De Sart (58. De Norre), Swers (78. Ono) – Allan – Proschwitz. (rozestavení 4-4-1-1)
    Náhradníci: De Winter, Nirisarike, Fernandes, Angban. Trenér: Chris O'Loughlin.

Rozhodčí: Bram Van Driessche. Asistenti: Jimmy Cremers, Karel De Rocker. Čtvrtý rozhodčí: Anthony Hambrouck