Pittsburgh – NY Rangers 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:2
San Jose Sharks
Neděle 17.04.2016, 04:45 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

54:06
    Minimálně ještě jedna přesilová hra pro Los Angeles v tomto zápase. Melker Karlsson (SJS) dostává od hlavního rozhodčího duelu dvě minuty za sekání. Dost možná jedna z posledních šancí pro Kings na změnu výsledku.

51:28
    Domácí už jsou v útočném pásmu, dle očekávání střílel Drew Doughty. Jenže vzápětí rozhodčí přerušuje hru a ukazuje, že počet hráčů na ledě se srovná. Jeff Carter (LAK) míří pykat za sekání. Takže budeme sledovat hru ve čtyřech.
    50:58 Drew Doughty faulován při své finese kolem vlastní osy

50:58
    Drew Doughty prováděl velmi dobru otočku kolem vlastní osy, ale u toho jej fauloval Nick Spaling (SJS), který si tak musí jít sednou za podražení a dává šanci Kings v přesilovce.

38:17
    Také v tomto případě míří na trestnou lavici hokejista San Jose Sharks, konkrétně to je Nick Spaling (SJS), komu hlavní rozhodčí tohoto utkání přiděluje dvě minuty za držení. Další možnost pro domácí výběr.

32:18
    Los Angeles Kings mají šanci něco udělat s výsledkem, protože na trestnou lavici míří hostující hokejista Matt Nieto (SJS), který inkasuje dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Kings.

28:14
    Hra přerušena, u mantinelu se strhla menší šarvátka, po které si míří sednout jen hokejisté Los Angeles, takže je tu přesilovka pro San Jose Sharks pět na tři! Tyler Toffoli (LAK) dostává dvě minuty za hrubost, stejně jako Milan Lucic (LAK).

17:45
    Bude se potřetí v zápase vylučovat a jeden z týmů si na konci první třetiny zahraje přesilovou hru. Trestá se zákrok na českého obránce Romana Poláka, jehož fauloval dle rozhodčího Dwight King (LAK), jenž dostává dvě minuty za hrubost. Nová šance pro San Jose Sharks.

07:55
    Trestá se ovšem také na druhé straně barikády a je to domácí obránce Luke Schenn (LAK), kdo inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění. San Jose Sharks si zahrají přesilovou hru.

04:42
    První přesilovku tohoto utkání si zahrají hokejisté Los Angeles Kings, jelikož to byl Chris Tierney (SJS), kdo fauloval držením a už sedí na trestné lavici a chystá se pykat svůj trest. Šance pro domácí na srovnání.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 55. Lecavalier (Pearson, Muzzin) – 4. Pavelski (Burns, Thornton), 29. Couture (Pavelski, Marleau)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Schenn, Scuderi, McBain – Gáborík, Kopitar, Lucic – Pearson, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Brown, Lecavalier, Versteeg
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski – Donskoi, Couture, Ward – Karlsson, Marleau, Nieto – Spaling, Tierney, Wingels

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Sharrers, Cherrey

Diváci: 18 514