Pittsburgh – NY Rangers 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:2
San Jose Sharks
Neděle 17.04.2016, 04:45 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    54:59 Vincent LECAVALIER - 1:2

54:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ještě nás pravděpodobně čeká velmi napínavý závěr, protože Los Angeles Kings se přeci jen něco málo přes pět minut do konce základní hrací doby prosazují a nakonec se jim daří využít přesilovou hru. Žraloci dlouho zvládali situaci před svou brankou, ale teď Kings předvedli důraz a Martin Jones už na další dorážku nestačil dosáhnout. VINCENT LECAVALIER zasáhl puk těsně před brankovištěm a k radosti fanoušků ve Staples Center jej dostal za brankovou čáru. Králové jsou tedy zpátky v zápase. Asistence: Tanner Pearson, Jake Muzzin.
    28:44 Logan COUTURE - 0:2

28:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Poměrně rychle využitá přesilovka od San Jose Sharks ve druhé třetině a hosté se mohou radovat z vedení ve druhém utkání série o dvě branky. Přesilovou hrou pět na tři hokejisté v bílém trikotu rozhodně nepohrdli, v klidu si rozebrali obranu Los Angeles Kings a počkali si na správnou šanci. Jednu střelu a dorážku dokázal ještě Jonathan Quick zastavit, ale na zametení kotouče po ledě do klece už nestačil. Byl to LOGAN COUTURE, kdo se mohl radovat ze své přesné trefy. Teď to bude pro Los Angeles hodně náročné. Asistence: Joe Pavelski, Patrick Marleau.
    03:37 Joe PAVELSKI - 0:1

03:37
    Netrvalo to ani pět minut a San Jose Sharks se ve druhém zápase prvního kola play-off ujímají vedení! Stejně jako v prvním vzájemném duelu předevčírem, také nyní tedy můžeme sledovat vstřelenou branku jednoho z celků ještě na začátku úvodní periody. Chybu v obraně Los Angeles Kings využil střelec hostujících Sharks JOE PAVELSKI, jenž se mimochodem blýskl dvěma góly i v předchozím utkání a znovu jen potvrzuje svou výbornou formu. Kings tedy budou muset dohánět ztrátu. Asistence: Brent Burns, Joe Thornton.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 55. Lecavalier (Pearson, Muzzin) – 4. Pavelski (Burns, Thornton), 29. Couture (Pavelski, Marleau)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Schenn, Scuderi, McBain – Gáborík, Kopitar, Lucic – Pearson, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Brown, Lecavalier, Versteeg
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski – Donskoi, Couture, Ward – Karlsson, Marleau, Nieto – Spaling, Tierney, Wingels

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Sharrers, Cherrey

Diváci: 18 514