Magnitogorsk – Riga 2:1 (kon.) | Ufa – Jokerit 2:3 (kon.) | Toljatti – Jaroslavl 2:3 (0:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Kazaň – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)

Roman Horák (CEC): 0+0, 6 střel na bránu
    Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 1 střela na bránu (21:10:26)

Dan Sexton jako jediný proměnil svůj nájezd a zařídil tak Neftěchemiku bonusový bod z tohoto velmi vyrovnaného zápasu.

Dan SEXTON - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení zápasu a rozhodovat budou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Puk drží hosté. Horák našel Afinogenova, jehož zakončení ale minulo bránu.

64:08
    Oba týmy v plném počtu.

63:29
    Málo vídaná hra tři proti třem vyhovuje spíše Nižněkamsku. Polygalov poslal puk jen pár centimetrů vedle brány.

62:30
    Sexton vystřelil po buly přímo do hrudi gólmana.

62:22
    Prudkou střelu od mantinelu lapil brankář Saprykin.

62:08
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Makarov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Roman Horák – 2 min., hákování).

61:35
    Ščitov trefil jen náruč gólmana.

61:08
    Rjasenskij z dobré pozice nevystřelil, akce domácích ale trvá.

60:25
    Zakázané uvolnění domácích.

60:13

60:01

Šedesát minut nerozhodlo o vítězi zápasu a tak bude následovat prodloužení, případně i nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Další vyhození pozorných hráčů Neftěchemiku.

59:25
    Viťazu se nedaří vyzrát na bránícího soupeře.

59:07
    Další vyhození Neftěchemiku.

58:35
    Kopějkinova střela z úhlu se neujala a domácí následně vyhazují.

58:13
    Oddechový čas pro domácí.

58:13
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dan Sexton.

58:03
    Dmitrij Makarov mohl skórovat! Po obkroužení brány zakončil bekhendem jen betonu gólmana!

57:30
    I přes snahu týmů se zatím gól nekoná a zápas pomalými krůčky směřuje do prodloužení.

56:59
    Kulikov v útoku našel Rjasenskijho, který ale minul bránu.

56:08
    Kempe hledal zpoza brány útočníka, který ale nezpracoval puk a ten nyní drží domácí.

55:17
    Střela Afinogenova končí až v ochranné síti a následuje vhazování ve střední třetině.

54:42
    Další icing Viťazu a situace se opakuje.

54:30
    Zakázané uvolnění teď vrátí hru před Saprykina.

54:06
    Gynge vystřelil přes obránce po ledě. Puk zamířil metr vedle brány.

53:34
    Polygalov vystřelil v leže ale gólman hostů zvládl puk vykopnout betonem.

53:10
    Průnik Kempeho do pásma zastavuje signalizovaný ofsajd.

52:36
    Sextonova nadějná střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje vhazování před Saprykinem.

51:48
    Aaltonen zkusil propašovat kotouč okolo obránce do pásma. Domácí hráč byl ale pozorný a odpálil puk do střední třetiny.

51:19
    Ofsajd zastavuje nadějný protiútok hostů.

50:45
    Aktivnější Neftěchemik obléhá bránu soupeře. Bryncevovo střela projel brankovištěm ale zařízení netrefila.

50:16
    Další nebezpečná střela od modré čáry minula branku Viťazu o centimetry.

49:10
    Sexton našel Ljamina, který jen slabou střelou od modré trefil betony brankáře.

48:39
    Kopějkinův útok končí po přesném zákroku domácího gólmana.

48:04
    Horák vyslal nebezpečnou dělovku na bránu a Kolpannen měl co dělat, aby puk zkrotil!

47:43
    Nahození domácích se mění v icing.

47:11
    Jakimov donutil zakončením z těsné blízkosti Saprykina k zákroku a následuje vhazování před bránou Viťazu.

47:02
    Semjonov prostřelil vše před sebou a poslal kotouč do náruče gólmana.

46:31
    Dmitrij Makarov zkusil propálit hradbu těl před sebou a trefil pouze beton připraveného Saprykina.

45:43
    Sallinen jen lehce přizvedl puk a poslal ho těsně vedle brány.

45:09
    Ščitov svou střelu od modré namířil jen do brusle obránce.

44:20
    Puk skončil po zásahu obránce v ochranné síti a vhazuje se před Kolpannenem.

44:02
    Makarov trefil odražený puk mířící od zadního mantinelu. Poslal ho ale pouze do rohu kluziště.

43:25
    Další pokus Afinogenova tečoval Horák a kotouč končí jen v náručí brankáře.

43:06
    Afinogenov nedojel nahození a odpískán je icing.

42:17
    Stas poslal puk na bránu z otočky velmi nepřesně. Jeho tým ale nadále obléhá bránu soupeře.

41:41
    Gimajevova tvrdá střela od modré minula cíl.

41:27
    Nahozený kotouč propadl až ke Kolppanenovi. Ten ho raději podržel v lapačce.

40:40
    Pomalu a s rozmyslem rozehrál Semjonov zpoza své brány. Jeho spoluhráči ale nedokázali přejít přes modrou čáru.

40:10
    Po vyhraném buly nahodili domácí puk. Ten ale získali hráči hostů.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo vsítit branku oběma týmům. první zařídil Kempe, který poslal do vedení Viťaz. O dvě minuty později ale během přesilové hry vyrovnal Gynge.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Alexander Salák nastupuje v této sezoně v nové výstroji!

Alexandr Salák v akci! ✌ #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bude z toho gól?

39:50
    Kopějkinovo teč zamířila k tyči, kam se stihl přesunout gólman a přerušit hru.

39:15
    Kolpannen dobře zasáhl proti střele Cyganova.
    38:38 Richard GYNGE - 1:1

38:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Sexton našel před bránou připraveného RICHARDA GYNGEHO, který jen lehce ťukl do kotouče a poslal ho branky. Asistence: Dan Sexton a Jevgenij Rjasenskij.

38:30
    Domácí obléhají bránu a snaží se o vyrovnání.

37:38
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (German Rubcov – 2 min., podražení).

37:12
    Nižněkmsku se nedaří odpovědět na gól. Jejich pokusy o útok hosté snadno odrážejí.
    36:37 Mario KEMPE - 0:1

36:37
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Nakonec je to MARIO KEMPE, kdo rozsekl bezgólový stav! Po jeho průniku do pásma vyslal pořádně tvrdou střelu k tyči a ta rozvlněla síť za zády brankáře. Asistence: Alexej Kopějkin a Miro Aaaltonen.

35:41
    Saprykin nyní zlikvidoval ramenem nepříjemnou střelu Gyngeho.

35:15
    Horák šel za nahozeným pukem ale předběhl ho domácí obránce.

34:13
    I přes snahu obou týmů o skórování, hře zatím dominují gólmani a přesné obrany na obou stranách.

33:21
    Kopějkin byl v příliš ostrém úhlu. Zakončení trefilo jen boční síť.

32:54
    Jakimovova střela byla sražena obráncem.

32:17
    Individuální průnik Koroljova nevyšel. Útočník obdržel bodyček a byl poslán k ledu.

31:29
    Sexton zakončil bekhendem těsně před bránou a poslal puk těsně vedle brány!

31:14
    Kabanov vystřelil od mantinelu. Saprykin podržel puk na hrudi.

30:36
    Polygalov mohl z dobré pozice na hranici kruhu pálit. Zaváhal však a obránce mu následně odebral kotouč.

30:00
    Přesně v polovině základní hrací doby máme stále bezgólové skóre. To mohl změnit Afinogenov, jenž sám před bránou vyslal kotouč nad horní tyč brány.

29:05
    Koroljov jen nahodil kotouč, ale nikdo z jeho kolegů pro něj nedokázal dobruslit.

28:15
    Gynge z dobré pozice pálil přes obránce. Kotouč těsně minul vzdálenější tyč.

27:54
    Soloduchin obešel obránce a zakončil z ostrého úhlu jen do náruče gólmana.

27:45

27:24
    Domácím se opět povedlo osvobodit.

27:03
    Kempeho střela z ostrého úhlu zamířila nad bránu Neftěchemiku.

26:28
    Další pokus o průnik do pásma zastavují domácí sebráním puku a vyhozením.

26:02
    Neftěchemiku se krátce po buly povedlo vyhodit puk přes celé kluziště.

25:45
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Berezin – 2 min., držení protihráče).

25:39
    Střela od modré přišla z hokejky Cyganova. Tečovaný puk našel cestu jen do náruče brankáře.

25:35
    Přečíslení Nižněkamsku zastavuje icing.

25:06
    Neftěchemik teď obléhá bránu Viťazu. Kulikovova střela jen těsně minula odkrytou bránu.

24:26
    Jakimov sám v mezikruží zakončil jen do ramene gólmana.

24:08
    Další průnik domácích do útoku zastavil připravený gólman Viťazu zalehnutím kotouče.

23:18
    Jeřábek zkusil bekhendem prostřelit gólmana, ale ten skvěle zasáhl vyrážečkou.

23:05
    Saprykin raději podržel nahozený puk na své hrudi a hraje přerušena.

22:52
    Chajrulin po svém průniku obranou trefil jen boční síť.

22:15
    Tvrdá rána Konstantina Makarova byla zastavena tělem obránce.

21:49
    Kokšarov vystřelil přes obránce a Kolppanen s problémy zkrotil skákavý kotouč.

21:19
    Průnik Koňkova skončil bodyčekem a pádem útočníka Nižněkamsku.

20:40
    Kempe nehodil puk bekhendem. Trefil jen zadní mantinel. Odražený puk následně podržel gólman na ledě a hra je přerušena.

20:10
    Do útoku se hrnuli hosté. Afinogenova za modrou čárou zastavili domácí.

20:01

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej a snahu obou stran o získání převahy. Viťaz měl k dispozici i přesilovou hru, ale branky jsme v úvodních dvaceti minutách nedočkali.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:12
    Ofsajd zastavuje Horákův útok.

18:42
    Kotouč drží domácí tým a bude snažit před první sirénou zahrát nějakou zajímavou útočnou akci.

17:45
    Koroljov se dostal odraženému puku a chtěl střílet. V poslední chvíli mu hokejku zablokoval obránce Nižněkamsku.

16:55
    Jakimov poslal vzduchem pas na Koňkova. Saprykin přihrávku přerušil svou lapačkou.

16:25
    Sexton se snažil projít do pásma individuálně. Zastavil ho ofsajd.

15:48
    Nahození domácích je posouzeno jako zakázané uvolnění a hra se vrací před jejich bránu.

15:19
    Ščitovova střela od modré trefila jen brusli bránícího hráče.

14:42
    Saprykin raději podržel nahození v lapačce.

14:25
    Horákovo zakončení za jízdy skončilo jen v rohu kluziště.

13:42
    Sexton dostal přihrávku do jízdy a tvrdou ranou poslal puk na bránu. Saprykin vyrazil puk do ochranné sítě.

13:23
    Afnogenov našel Jeřábka, který tvrdou střelou minul zamýšlený cíl.

12:41
    Polygalov pronikl do útočné třetiny. Ztratil ale puk a na druhou stranu spěchal Koroljov, jenž přesně zakončil do hrudi Kolppanena.

12:25
    Aaltonen dostal přihrávku z rohu kluziště a vyslal tvrdou střelu jen do výstroje brankáře. Hra je následně přerušena.

11:42
    Puk nyní často mění majitele a oba týmy se snaží dostat do útoku pomocí nahazování.

10:55
    Hosté se pomalu a trpělivě probíjí k bráně soupeře.

10:26
    Další nahození Viťazu je posouzeno jako zakázané uvolnění a hra se vrátí před Saprykina.

09:50
    Saprykin včas vykopl betonem přízemní střelu Makarova.

09:10

08:59
    Ofsajd nyní zastavil příliš horlivého Cyganova.

08:37
    Kopějkinovi přeskočil kotouč hůl v okamžiku, kdy se snažil vystřelit!

07:51
    Po obléhání brány se Nižněkamsku podařilo sebrat a vyhodit kotouč.

07:26
    Jeřábek se opřel do střely a našel jen připravenou lapačku Kolppanena.

07:10
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., sekání).

06:53
    Nahození Aaltonena minulo bránu a puk převzali domácí.

06:05
    Syprykin podržel nahození v lapačce a následuje vhazování po jeho levé straně.

05:39
    Forčekující hosté neuspěli se svým napadáním a Neftěchemiku se povedlo přejít do útoku.

05:10
    Horák vlétl do pásma a střelou přes obránce trefil beton připraveného Kolppanena.

04:30
    Nižněkamsk nyní zatlačil na soupeře a obléhá bránu. Chajrullinova střela byla zablokována Cyganovem.

03:21
    Po bodyčeku ztratil Kopějkin puk a kupředu šel Koňkov, který našel Polygalova a ten svou střelou ohrozil bránu.

02:15
    Ofsajdu se nyní dopustili domácí hráči a následuje tedy vhazování ve střední třetině.

01:53
    Vyglazov zůstal s bolestivou grimasou na ledě po srážce s jedním z hostů. Rozhodčí raději přerušil hru a nechal útočníka hostů postavit se na své nohy.

01:23
    Dlouhé nahození Golovkova bylo posouzeno jako icing a následuje tedy vhazování před Saprykinem

00:48
    Hosté nyní kontrolují kotouč ve svém pásmu a snaží se rozehrát směrem kupředu.

00:10
    Po vyhraném buly se úvodní formace Viťazu vrhla do útoku. Afinogenov se dostal k zakončení. Puk ovšem poslal pouze za bránu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě a nyní zazní hymny Ruské federace a Tatarstánu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ljamin, Ščitov, Fazylzjanov, Lekomcev – Gynge, Sallinen, Sexton – Jakimov, Polygalov, Koňkov – P. Kulikov, K. Makarov, D. Makarov – Kabanov, Stas, Chajrullin.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov, Golovkov, Gimajev, Voronkov, Davidov, P. Lukin – Horák, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Soloduchin, Vyglazov, Kokšarov – Cyganov, Koroljov, Rubcov.

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Litvinov, Tomilov..

HC Viťaz odehrál v aktuálním ročníku pět utkání a v současné chvíli se drží na deváté příčce Západní konference KHL. První zápas sezony prohrál Viťaz s Admiralem 4:5. Následovala výhra nad Chabarovskem a prohra s Omskem. Hráči z Podolsku poté zvítězili nad Novokuzněckem 2:1 a v posledním zápase vyhráli v nájezdech nad Čerepovcem.

Neftěchemik Nižněkamsk má za sebou již šest zápasů a ve Východní konferenci KHL se drží na deváté příčce. V posledních pěti zápasech nejprve prohrál tým z Tatarstánu s Ladou a následně s CSKA. Následovala výhra 2:0 nad Čerepovcem. Zápas s petrohradským SKA skončil prohrou 1:5 a poslední střetnutí se Záhřebem vyhrál Nižněkamsk po nájezdech.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Neftěchemik Nižněkamsk a HC Viťaz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 39. Gynge (Sexton, Rjasenskij), rozh. náj. Sexton – 37. Kempe (Kopejkin, M. Aaltonen)