Swansea – Chelsea 2:2 (kon.)
Swansea City
2:2 (0:1)
Chelsea FC
Neděle 11.09.2016, 17:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 4. kolo
    Dramatické utkání na Liberty Stadium nakonec vítěze nepřineslo. Chelsea zachránil krásným způsobem Diego Costa.

Utkání na Liberty Stadium po manchesterském derby nabídlo další fantastický zápas. Diego Costa sice poslal Chelsea do vedení, jenže Swansea po přestávce předvedla fantastický obrat a během tří minut se zásluhou Gylfiho Sigurdssona a Leroye Fera ujala vedení. To ovšem domácí udržet nedokázali a deset minut před koncem o sobě dal vědět opět Diego Costa, který nádhernými bočními nůžkami vymetl levý horní roh brány a druhým gólem rozhodl o dělbě bodů. Konečný výsledek. Swansea 2 Chelsea 2. (18:55:29)

90+5

90+5
    Nastavení vypršelo a nyní už by měl zaznít poslední hvizd! John Terry leží na hřišti a v závěru zápasu se zřejmě po souboji s Leroyem Ferem, který mu nepříjemně šlápl na levou nohu, zranil.

90+4
    Běží poslední minuta dramatického utkání, které zřejmě na Liberty Stadium končí dělbou bodů.

90+4
    Leroy Fer ukradl míč Cescovi Fàbregasovi, jenže vzápětí o něj přišel a ke střele se nedostal.

90+3
    Ki Song-jung na levé straně šestnáctky motal hlavy obráncům Chelsea a poté skončil na zemi, na odpískání penalty to ovšem bylo málo. Drama pokračuje.

90+2
    Žlutou kartu dostává John Terry (Chelsea FC).

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Eden Hazard zatáhl za záchranou brzdu a vysloužil si žlutou kartu. Nebýt jeho taktického faulu, fotbalisté Swansea by se ve dvou řítili sami na bránu.

89
    Žlutou kartu dostává Eden Hazard (Chelsea FC).

89
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Michy Batshuayi.

88
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Ángel Rangel.

87
    Druhý poločas nabízí neskutečný ofenzivní fotbal a míč se zejména v závěru zápasu přelévá ze strany na stranu.

86
    Cesc Fàbregas rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce John Terry, pokus kapitána Chelsea ovšem zamířil nad.

85
    Diego Costa se dostal na pravé straně šestnáctky k míči a střelou do šibenice se pokusil zkompletovat hattrick, jenže Łukasz Fabiański dokázal jeho pokus zneškodnit!

84
    Chelsea se snaží vstřelit vedoucí gól a další možnost bude mít po rohovém kopu.

83
    Branislav Ivanovič se pokusil strhnout vedení na stranu Chelsea, jeho střela po přihrávce Oscara ale byla zablokována.

82
    Chelsea sice rychle inkasovala dva góly, deset minut před koncem se ji ale podařilo vyrovnat a žene se za vstřelením vítězného gólu.

Tomáš Reiner

Branky: 59. G. Sigurdsson (pen.), 62. Fer – 18. D. Costa (Oscar), 81. D. Costa

Karty:   26. Fer (SWN), 42. F. Fernández (SWN), 48. Amat (SWN) – 41. D. Costa (CHE), 59. Courtois (CHE), 89. E. Hazard (CHE), 90+2. Terry (CHE)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:12. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:9.
    Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Amat, Taylor (42. Barrow) – Ki Song-jung, Cork (C), Fer – G. Sigurdsson (88. Rangel), F. Llorente, Kingsley.
    Náhradníci: Nordfeldt – van der Hoorn, Britton, Barrow, Montero, Rangel, Fulton.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Kanté – Willian (77. Moses), Oscar (89. Batshuayi), Matić (76. Fàbregas), E. Hazard – D. Costa.
    Náhradníci: Begović – Alonso, Fàbregas, Pedro, Moses, Batshuayi, Luiz.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Adam Nunn, Andy Garratt