Jekatěrinburg – Barys 3:2 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 4:2 (kon.)
Nižněkamsk – Jaroslavl 2:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Admiral Vladivostok
Středa 14.09.2016, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Do utkání nenastoupil ani jeden z českých hráčů. (18:10:04)

Salavat Julajev Ufa vyhrává tento zápas po výborně sehrané druhé třetině, kterou domácí vyhráli poměrem 3:0. V poslední dvacetiminutovce hosté dvakrát skórovali a pokusili se zdramatizování zápasu. Aktivněji hrající Ufa získává body do tabulky.

59:56
    Dmitrij Lugin ve vyložené pozici kotouč netrefit, puk míří do středního pásma.

59:24
    Hosté hrají v šesti, zkouší zdramatizovat zápas.

58:25
    Hostující kouč vyhlíží moment, kdy bude moci odvolat brankáře. Zatím mu k tomu aktivní domácí hra nedává prostor.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

57:50
    Sledujeme finální část třetí třetině. Domácí vedou o dvě branky a míří za výhrou. Vladivostok se to pokusí ještě zvrátit, ale pravděpodobně nestihne.

56:45
    Admiral hraje v plném počtu, domácí nedokázali přesilovou hru proměnit.

56:15
    Skvěle dokázal jeden z hráčů Vladivostoku zblokovat střelu domácícho Konstantina Kornějeva.

55:39
    Přesilovou hru nehrají domácí podle svých představ. Hosté se brání velmi zodpovědně a nedávají soupeři prostor pro zakončení.

55:10
    Domácí hokejisté mohou dohrát závěr zápasu poměrně v klidu. Nyní mají k dispozic přesilovou hru.

54:45
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Sajustov – 2 min., podražení).

53:30
    K vidění nyní není mnoho zajímavých momentů na hrací ploše.

52:46
    Ufa zastavila tlak soupeře a už je zase dominantním týmem na ledové ploše.

52:10
    Obrovskou chybu v obraně hostů nedokázal domácí útočník proměnit. Mohlo být definitivně rozhodnuto. Ale hráč Ufy minul branku.

51:35
    Hostující celek nyní vycítil šanci se zápasem něco udělat. Hraje aktivně, Admiral je momentálně lepším týmem.

50:59
    Sledujeme atraktivní a rychlý hokej. V dosavadním průběhu zápasu jsme viděli šest branek. Čtyři vstřelili domácí a dvě hosté.
    50:33 Sergej BARBAŠEV - 4:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Engqvist (Kornějev), 26. Omark (Kuljaš), 33. J. Bodrov (Lisin, Loginov), 39. Lisin (Gončarov) (TS) – 47. Lugin (Tkačjov, Sabolič) (TS), 51. Barbašev (Gorškov, Bartulis)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Hartikainen, Engqvist, Omark – I. Makarov, Lisin, J. Bodrov – Něstěrov, A. Lazarev, Chripunov – I. Grigorenko, Kaprizov, M. Vorobjov.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Koněv, Mnacjan, Gavrilenko, Volčenkov – Sigarjov, Sabolič, Tkačjov – Sajustov, Lugin, Wright – Gorškov, Barbašev, Mamin – Krasnoslobodcev, J. Jakovlev, Kazakov – Makarenko.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Rming, Šikanov