Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Jihlava – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 1:4 (kon.)
PZ Kladno – HC Litvínov 3:9 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (kon.) | Pardubice – Tábor 8:2 (kon.)
Havířov – Zlín 3:1 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 2:7 (kon.) | Slavia – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Letňany – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Kladno – Kobra 9:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 18.09.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 5. kolo

Ve třetí třetině Dukla dvakrát snížila. Nejprve domácím vykřesal naději na body Tomáš Chlubna a po třetím gólu hostí z hole Jiřího Hromádky už jen 6,7 vteřiny před koncem upravil stav na konečných 2:3 Tomáš Pigl. Na tento hokej kategorie mladšího dorostu se ale dalo dívat. Oba týmy z Vysočiny nabídly dobrou hokejovou podívanou s lepším koncem pro Žďár nad Sázavou. (14:16:47)

59:59
    Dukla ještě stačila ohrozit hostující branku. Jednak nahozením poté střelou metr nad horní tyčku Růžičky.

59:53
    Dukla právě vstřelila branku!
    6,7 vteřiny před koncem zápasu ještě Dukla dramatizuje zápas, když snižuje na 2:3, ale zdá se, že na body to již stačit nebude. Na vyrovnání mají domácí času jen pramálo. Možná že Adam Růžička nyní již situaci trošku podcenil, když propustil za svá záda nápřah TOMÁŠE PIGLA prakticky od modré. Asistence: Valentýn Smolko.

59:40
    Hostující útočník se ještě pustil do kombinace. Snažil se rozhýbat Chaloupka, což se mu celkově podařilo, ovšem kotouč k jeho pravé tyči již zasunout nestihl.

59:18
    A když už, tak střelu Judy blokuje Žan Primožič.

59:00
    Poslední minutu má Dukla k dispozici. Má sice puk před Růžičkou, ale kombinačně to zatím nevychází.

58:14
    Najmanův pokus zblízka likviduje vyrážečkou Růžička a posílá puk za svojí klec.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Poizl měl poměrně štěstí, že jeho rozehrávku před branku na Boštíka nevypíchl Chlubna. Byl by poté zcela sám před gólmanem.

56:58
    Pytlík v situaci dva na dva předložil puk pro Puczeka, který se k němu sice nedostal, ale i tak hosté stále bojují o kus černé pryže, a to v pravém rohu za vlastní brankou.

56:35
    Útok Dukly Jihlava končí ofsajdem.

55:53
    Adam Růžička po střele Valentýna Smolka doslova zalehl kotouč a nedovolil tak Chlubnovi či Čermákovi dorážet.

55:32
    Piglův pokus od modré nebyl přesný, ale Dukla ještě udržela kotouč na svých holích.

54:24
    Žďárským mladším dorostencům se v nově vyrobených tmavých dresech daří. Zdá se, se v nich ukončí vítěznou sérii Dukly.

53:26
    Žďár právě vstřelil branku!
    Nejenže šetří, ale opět si berou vedení o dvě branky zpět. A zdá se, že tentokrát už je asi rozhodnuto. Po přihrávce Jindry se z bezprostřední blízkosti trefuje JIŘÍ HROMÁDKA a spouští tak obrovskou radost žďárské pětice na ledě. Asistence: Matěj Jindra, Filip Boštík.

53:18
    Hosté kombinují před Chaloupkem, kde se jim to musí líbit. Šetří zde cenný čas.

52:18
    Po zakázaném uvolnění chytá střelu Judy hned z buly Růžička do lapačky.

51:58
    Dratamtizace zápasu je na světě a nyní již Adam Růžička neměl šanci zasáhnout. TOMÁŠ CHLUBNA získal po špatné rozehrávce hostí kotouč a rázem jel sám na brankáře. Naznačil, že půjde doleva, ale vzápětí bleskově změnil směr na druhou stranu, čímž gólmana dokonale oklamal a zakončil do volné části branky. Bez asistence.

50:34
    Po ofsajdu Dukly následuje na útočné modré domácích menší strkanice, kterou ale sudí Pokorný neřeší a hráče zbytečně nevylučuje.

49:54
    Jako tank projel po levé straně do útočného pásma Tomáš Chlubna, jehož pokus z levého kruhu Růžička vyráží a k dorážce se již syn v minulosti nejlepšího střelce finské ligy nedostal.

48:04
    Když už Růžičkovi kotouč po střele Najmana projel kolem levého betonu, na brankové čáře jej zneškodnili obránci hostí.

46:46
    Po velké tlačenici před brankou Chaloupka se kotouč odráží od masy hráčů dál od branky. Ujímají se ho domácí.

46:26
    Mohlo být z pohledu domácích vymalováno, ale Ondřej Chaloupek se v brance výborně roztáhl proti Jaromíru Pytklíkovi, který se zblízka neprosadil.

45:32
    Na střelu Dominika Sapíka z mezikruží si počíhal Adam Růžička schoval jí v lapačce.

45:08
    Malenovského pokus z levého kruhu zablokovala Tomáš Chlubna a Jihlava ihned jde do protiútoku.

44:29
    Žďárští nyní nic nevymýšlejí. Pokud se dostanou v obranném pásmu k puku, bleskově jej vyhodí do středního pásma.

43:05
    Dukla se také po delším čase dostala před branku Růžičky, střelecky ovšem brankáře hostí neprověřila.

41:55
    Ofsajd Jihlavy.

41:41
    Částečné přerušení jejich tlaku přichází až nyní, kdy Daniel Poizl neudržel kotouč na útočné modré.

41:16
    Hosté prakticky od začátku třetiny nepustili soupeře k puku a kombinují před brankou Chaloupka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:25.

Druhé dějství se domácímu celku příliš nevydařilo. Ve čtyřiadvacáté minutě totiž skóroval ve vlastním oslabení Jaromír Pytlík a o šest minut později navýšil vedení Žďáru úspěšnou dorážkou Jiří Puczek. Dukla naopak zatím hledá recept na výborného Adama Růžičku, který doposud chytá i nemožné. Pokud nechce Jihlava poprvé v sezoně prohrát nebo ztratit body, musí s výsledkem v posledních dvaceti minutách něco udělat.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    Jihlava ale přes modrou neprošla, její útočné snažení zastavuje ofsajd.

38:29
    Žďárští mají puk na svých holích, ale vinou nepřesné rozehrávky Jakuba Černohorského jej ztrácí.

37:56
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

36:37
    Dominik Sapík si hledal vhodný prostor ke střele, jenže svým pokusem trefil pouze napadajícího hráče soupeře.

36:22
    Hosté hrají v plném počtu.

36:12
    Stejně tak jako nyní.

35:30
    V dalším průběhu přesilové hry se Dukle nepodaří vytvářet si šance, Žďár se osvobozuje vyhozením.

35:01
    To je neuvěřitelné. Tomáš Chlubna již měl na hokejce branku, když se ujal dorážky a vystřelil, ale Adam Růžička i vsedě dokázal kotouč vytěsnit mimo tři tyče.

34:22
    Druhá přesilová hra pro Duklu. Autor druhé branky hostí Jiří Puczek jde ven za hákování.

Na vyloučení: 2-2.

33:14
    Nepadne to tam Dukle a nepadne. Obrovský závar před brankou zkoušel zakončti Miroslav Juda i Jakub Krajíček, ale zdá se, že nejen proti jejich dorážkám Adam Růžička prakticky zavřel branku.

32:34
    Gólman Dukly nyní raději kryje puk po akci hostí, protože k němu dojížděli dva tři hráči.

31:56
    Střela Filipa Boštíka od modré prošla přes několik hokejek až k brance Chaloupka, konkrétně vedle pravé tyče.

31:20
    Průnik Žana Primožiče neměl dlouhého trvání, přece jen tři hráči Dukly byli hodně velkým soustem.

30:41
    Tomáš Chlubna prakticky sebral puk soupeři před vlastní brankou, špatnou rozehrávku hostí ale nepotrestal, protože mu kotouč smolně sjel z hokejky do pravého rohu.

29:39
    S tímto gólem nemohl dělat Ondřej Chaloupek zhola nic. Střelu Černohorského z pravé strany ještě stihl vyrazit, ale protože byl před brankou zcela volný JIŘÍ PUCZEK, proti jeho dorážce již byl domácí strážce svatyně bezmocný. Tím spíš, že puk šel do horní části branky. Asistence: Jakub Černohorský.

28:55
    Jihlava zastavila útok hostí již při přejetí Žďáru přes modrou a naopak zahájila rychlý protiútok, po kterém se Adam Najman dostal až před Adama Růžičku, jenž zblízka schoval puk ve výstroji.

27:01
    Na druhé straně se po střele Černohorského od modré rozezvučela pravá tyč branky Chaloupka. Je však možné, že touš byl ještě někým tečován.

26:04
    Vítězslav Brož výborně předložil kotouč před branku na Adama Najmana, jenž také bleskově zakončil, ovšem obránce Jan Klodner stačil do puku lehce sáhnout a srazit jej vedle pravé tyčky.

25:53
    Zakázané uvolnění žďárských hokejistů.

24:50
    Dukla se snaží srovnat nepříznivé skóre. Před brankou se k puku dostal Miroslav Juda, ale ani on a vzápětí i Jakub Krajíček nepropálili zblízka Adama Růžičku, který zatím drží svůj tým.

24:09

23:37
    Co cenné vteřinky, nyní se dokonce ve vlastním oslabení prosazují. JAROMÍR PYTLÍK se kousek před modrou ujal kotouče, najel si na pravý kruh a nad rameno Chaloupka se trefil přesně do jeho pravé šibenice. Hosté tak otevírají gólový účet zápasu a gólman Dukly inkasuje po více jak sto minutách hry. Bez asistence.

23:23
    Hosté dvakrát po sobě vyhodili kotouč a sbírají ve středním pásmu cenné vteřinky.

22:31
    Patrik Čermák mohl otevřít gólový účet zápasu. Střelu Smolka od modré totiž vyrazil Růžička před sebe a domácí útočník se z předbrankového prostoru neradoval, dorážku poslal těsně kolem pravé tyče branky.

22:09
    Také domácí tým si zahraje přesilovou hru. Oldřich Matějka totiž ve svém obranném pásmu podrazil soupeře a jde ven.

Na vyloučení: 2-1.

21:56
    Vyloučený Martin Zadražil je na ledě, navíc kombinaci hostí přerušuje ofsajd.

21:37
    Kombinace na modré se hostím nezdařila, proto kotouč sebral Tomáš Pigl a vyhodil jej přes všechny čáry.

20:39
    Žďárští na začátku druhé třetiny dohrávají podstatnou část přesilovky, ale zatím se nemohou dostat k ohrožení branky Chaloupka. Pokud nepočítáme zblokovanou střelu Pytlíka z levého kruhu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:42.

Hodně bojovný hokej v první třetině branku nepřinesl. Nelze říct, který tým měl více ze hry, utkání je hodně vyrovnané. Proto se není čemu divit, že zatím branka nepadla. Více práce ale asi měl domácí gólman Chaloupek, jenž již 97 minut drží čisté konto.

20:00

19:56
    Oním vyloučeným hráčem je opět Martin Zadražil, protože se provinil hákováním. Z jeho trestu v první třetině uplynou jen čtyři vteřiny, hlavní část vyloučení se přenese do druhé třetiny.

Na vyloučení: 2-0.

19:53
    V situaci dva na jednoho předložil Primožič kotouč před branku na Pytlíka, který ale kotouč pod betony Chaloupka zblízka nezasunul. Zaprvé Chaloupek dobře zasáhl, zadruhé budeme svědky vyloučení na jihlavské straně.

19:30
    V probíhající poslední minutě první třetiny domácí bojují o puk za brankou Růžičky.

19:00
    Jihlava je v plném počtu. Při návratu Zadražila na led střílel z levého kruhu Jaromír Pytlík, ale zhruba o dva metry nepřesně.

18:48
    Hromádka dával kotouč z pravého kruhu na levý, kde jej převzal Boštík, ale z první nedokázal vystřelit. Krátce poté si oba dva role vyměnili. Jiří Hromádka pálil z pravého kruhu, ovšem Chaloupek vytěsnil puk levým ramenem do ochranné sítě.

17:54
    Jihlava posílá puk přes všechny čáry a osvobozuje se.

17:44
    Dvakrát pálil od modré obránce Daniel Poizl a dvakrát jeho pokus zastavil Ondřej Chaloupek, který tedy chytá v parádní formě.

17:00
    Přesně tři minuty před koncem první třetiny se domácí budou muset bránit. Martin Zadražil je prvním vyloučeným hráčem, když jde ven na dvě minuty z podržení.

Na vyloučení: 1-0.

14:38
    Z prostoru mezi kruhy napřáhl Jiří Hromádka. Mířil mezi betony Chaloupka, který si tento prostor pokryl svojí hokejkou.

14:01
    Žďárští nyní kombinují před Chaloupkem, ale je to kombinace nepříliš pohledná, hosté spíše honí puk po mantinelu.

12:25
    Hokej vidíme hodně bojovný a bruslivý, šancí příliš nepřichází. Hraje se převážně ve středním pásmu.

11:48
    Hned po buly se prezentoval pohotovou střelou Krajíček, ovšem minul vzdálenější tyčku.

11:35
    Hosté rozehráli jen na zakázané uvolnění, bude následovat buly po pravici Růžičky.

10:00
    Dalších deset minut bez obdrženého gólu si připisuje Ondřej Chaloupek. Celkově tak má na svém kontě již 87 minut, kdy nepustil za svá záda ani jeden puk.

08:55
    Znovu to hosté zkoušeli pasem zpoza branky. Malenovský šikovně posílal touš na Hromádku, k němu se však puk přes dva obránce Dukly nedostal.

08:08
    Za zmínku stojí rovněž i to, že se utkávají dva týmy, kterým se doposud hodně daří. Dukla ještě ve čtyřech zápasech neztratila ani bod. Žďár má z dvanácti možných bodů celkových osm, což také není špatná bilance.

07:38
    První lajna Dukly nyní soupeře uzamkla, a to pořádně. Najman ani Pigl ale puk za záda Růžičky nedostali.

06:09
    Do příležitosti se dostala také Jihlava. Miroslav Juda zkusil zakončit u levé tyče bekhendem, ovšem Růžička byl se svým levým betonem připraven.

04:28
    Tak hosté mají v úvodu zápasu převahu. Jaromír Pytlík předkládal z levé strany puk před branku na Jiřího Puczeka, který netrefil puk. Jinak by měl před sebou polovinu odkryté branky.

03:20
    Další slibná šance Žďáru končí postavením útočícího hráče v brankovišti. Kapitán Daniel Poizl předložil zpoza branky puk před Chaloupka na Michala Trejbala, který sice zakončil, ale i tak by případný gól nebyl uznán. Chaloupek navíc soupeře vychytal.

02:46
    Dělovka Oldřicha Matějky z mezikruží! Tohle byla teda řádná pumelice, proti které se vyznamenal Ondřej Chaloupek a srazil puk do ochranné sítě.

02:18
    Nahození Klodnera ze středního pásma bleskově vyklepal Chaloupek a ještě stihl rozehrát na své spoluhráče.

01:07
    Pytlík zpoza branky nahrál přesně na hůl Jiřího Puczeka, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti branky. Chaloupek prakticky zalehl kotouč.

00:37
    Kapitán domácích Adam Najman se hned v první minutě obtočil kolem branky Růžičky, přesně ale nezakončil.

00:01

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Winkler, Smolko, Sapík, P. Brož – V. Brož, Najman, Pigl – Chlubna, Juda, Krajíček – Svoboda, P. Čermák, Zadražil – Mihulka, Chvátal. Trenér: Petr Svoboda

SKLH Žďár nad Sázavou: Růžička (Nedvěd) – Klodner, Poizl, Černohorský, Matějka, J. Čermák, Pachl, Tomín – Primožič, Pytlík, Puczek – Jindra, Boštík, Trejbal – Malenovský, Hromádka, Tomek – Štola. Trenér: Jaromír Pytlík

Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola ELIOD extraligy mladšího dorostu. Na Horáckém zimním stadionu je od 12 hodin na programu derby Vysočiny, ve kterém se dosud neporažená Jihlava utká se Žďárem nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. Chubna, 60. Pigl (Smolko) – 24. Pytlík, 30. Puczek (Černohorský), 54. Hromádka (Jindra, Boštík)

Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír