Žilina – Martin 2:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC Košice
6:0 (0:0, 5:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 18.09.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Košičania zdolali Trenčín jednoznačne 6:0 a do tabuľky si tak pripísali ďalšie tri body. (19:19:37)

59:35
    Zdá sa ale, že už sa nič podstatné neudeje. Košice tak Trenčín porazia jednodznačne 6:0, čo znamená, že Habal si v 5. kole pripíše na svoje konto druhú vychytanú nulu.

58:20
    Beží posledných 100 sekúnd zápasu.

57:46
    Prihrávka od mantinelu hosťom nevyšla, puku sa tak opätovne zmocnili domáce Košice. Tie už vedeli čo robiť a v obrannom pásme nazbierali niekoľko cenných sekúnd.

57:00
    Vlastislav Habal hru radšej prerušil, puk totiž z obrannej tretiny vojakov smeroval priamo do stredu jeho svätyne.

56:39
    Trenčín v zúfalej snahe o strelenie aspoň čestného gólu, Košičania ale puk pred Habalovu bránku nenechali.

56:00
    Nasleduje komerčná prestávka.

56:00
    Puk bol zašliapnutý pri pravom mantineli, hra sa ale prerušila azda až po 20 sekundách. Dovtedy mala rozhodcovská trojica hrací predmet pod kontrolou.

55:39
    Suja pri mantineli stratil hokejku, to ale pre Košice podstatný detail nebol. Domáci celok odišiel v pokoji striedať.

55:00
    Do konca tretej tretiny ostáva ešte 5 minút. Zdá sa, že na ľade sa už neudeje nič podstatné. O víťazovi je rozhodnuté, uvidíme, či si Habal udrží čisté konto.

54:40
    Košičania už v pätici.

54:10
    Trenčínu hra v presilovej hre absolútne nevychádza, Košičania puk pomerne často vyvážajú až pred Kuteja.

53:20
    Košice budú hrať v oslabení. Hričina si pôjde oddýchnuť na tresnú lavicu.

53:00
    Trenčín hrá v pätici, zápas sa už bude len dohrávať.
    51:01 Radek DEYL - 6:0

51:01
    Košice dali gól!
    Gólový poltucet uzavretý. Košičania definitívne potvrdzujú svoje víťazstvo, počkáme si už len na konečný stav. Strelou od modrej sa presadil RADEK DEYL. Asistencie: Jakub Suja, Ladislav Nagy.