Žilina – Martin 2:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC Košice
6:0 (0:0, 5:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 18.09.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Košičania zdolali Trenčín jednoznačne 6:0 a do tabuľky si tak pripísali ďalšie tri body. (19:19:37)

59:35
    Zdá sa ale, že už sa nič podstatné neudeje. Košice tak Trenčín porazia jednodznačne 6:0, čo znamená, že Habal si v 5. kole pripíše na svoje konto druhú vychytanú nulu.

58:20
    Beží posledných 100 sekúnd zápasu.

57:46
    Prihrávka od mantinelu hosťom nevyšla, puku sa tak opätovne zmocnili domáce Košice. Tie už vedeli čo robiť a v obrannom pásme nazbierali niekoľko cenných sekúnd.

57:00
    Vlastislav Habal hru radšej prerušil, puk totiž z obrannej tretiny vojakov smeroval priamo do stredu jeho svätyne.

56:39
    Trenčín v zúfalej snahe o strelenie aspoň čestného gólu, Košičania ale puk pred Habalovu bránku nenechali.

56:00
    Nasleduje komerčná prestávka.

56:00
    Puk bol zašliapnutý pri pravom mantineli, hra sa ale prerušila azda až po 20 sekundách. Dovtedy mala rozhodcovská trojica hrací predmet pod kontrolou.

55:39
    Suja pri mantineli stratil hokejku, to ale pre Košice podstatný detail nebol. Domáci celok odišiel v pokoji striedať.

55:00
    Do konca tretej tretiny ostáva ešte 5 minút. Zdá sa, že na ľade sa už neudeje nič podstatné. O víťazovi je rozhodnuté, uvidíme, či si Habal udrží čisté konto.

54:40
    Košičania už v pätici.

54:10
    Trenčínu hra v presilovej hre absolútne nevychádza, Košičania puk pomerne často vyvážajú až pred Kuteja.

53:20
    Košice budú hrať v oslabení. Hričina si pôjde oddýchnuť na tresnú lavicu.

53:00
    Trenčín hrá v pätici, zápas sa už bude len dohrávať.
    51:01 Radek DEYL - 6:0

51:01
    Košice dali gól!
    Gólový poltucet uzavretý. Košičania definitívne potvrdzujú svoje víťazstvo, počkáme si už len na konečný stav. Strelou od modrej sa presadil RADEK DEYL. Asistencie: Jakub Suja, Ladislav Nagy.

50:30
    Puk je v tejto chvíli pri Habalovi, to ale Košiciam rozhodne neprekáža.

50:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte 10 minút. Nič pritom nenasvedčuje tomu, že by sa dnes malo predlžovať.

49:37
    Trenčín – 2 minúty – príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

49:20
    Spilar mal dostať prihrávku pred bránkovisko, puk bol ale zrazený. Ak by sa tak nestalo, Košičania by pravdepodobne pridali aj 6. gól.

48:55
    Košičania sa rozhodli striedať počas hry, napokon sa ale dopustili zakázeného uvoľnenia. Vhadzovať sa tak bude pri ich bránke.

48:10
    Hostia sa dostali do samostatného úniku, ktorý riešili strelou švihom. Ani tento puk sa ale za chrbát Habala nedostal.

47:30
    Zápas poriadne stratil na tempe, Trenčínu sa v prechode stredným pásmom absolútne nedarí.

47:08
    Nasleduje komerčná prestávka. Sledovali sme strelu od ľavého mantinelu, ktorá ale pomedzi betóny Habala do siete neprepadla.

46:40
    Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

46:10
    Trenčín v tejto chvíli prežil hotové peklo, Košičania mali na hokejkách azda ďalšie tri góly.

45:40
    Prihrávka Bartánusa sa od Dudáša odrazila k Boltunovi, ten vo veľkej šanci chcel nachytať Kuteja na hruškách. Napokon sa mu to nepodarilo.

44:48
    Tvrdá strela od modrej v podaní Šedivého smerovala len do stredu bránky, tu si dal Kutej pozor a puk pomedzi betóny do siete prejsť nenechal.

44:27
    Pardavý (TRE) – 2 minúty – hákovanie.

44:27
    Krásna individuálna akcia Milého, puk zrejme skončil na konštrukcii trenčianskej bránky!

43:40
    Domáci celok je na ľade v plnom počte, Dukla Trenčín nevyužíva ani takmer dvojminútovú presilovku o dvoch mužov. Hostia by sa už najradšej videli v sprche.

43:30
    Kutej je nútený hrať svojou hokejkou, Košice so štyrmi hráčmi.

43:05
    Košičania sa bránia mimoriadne obetavo, puk teraz vytlačili aspoň k modrej čiare.

42:45
    Stále ale platí, že hostia počas tejto presilovky lepšie nevypálili.

42:30
    Trenčín opäť v pásme, pokračujeme v rýchlom priamočiarom hokeji.

42:10
    Košičania puk odpálili a v útočnej tretine teraz budú zbierať cenné sekundy.

42:00
    Podarilo sa mu to až v tejto chvíli, kedy Vlastislav Habal puk ukryl vo výstroji.

41:55
    Trenčín je usadený pred Habalom, zatiaľ presnejšie nevystrelil.

41:27
    Presilovka Dukly o dvoch mužov bude teraz trvať takmer dve minúty!

41:26
    Deyl (KOS) – 2 minúty – podrazenie.

41:15
    Boltun (KOS) – 2 minúty – podrazenie.

41:10
    Košičania v náznaku prečíslenia troch proti dvom. Bicek puk zaviezol za bránku, kde ale v osobnom súboji nestačil na Veilleuxa.

40:30
    Aj úvodné buly tretej tretiny vyznelo lepšie v prospech domácich Košíc. Budeme zvedaví na to, či sa ešte počas záverečných 20 minút riadnej hracej doby bude skóre výraznejším spôsobom meniť, alebo už pôjde len o prípadné kozmetické úpravy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Siréna nám oznámila koniec druhej tretiny, zo zápasu ubehlo už rovných 40 minút. Pred prestávkou pritom platí stav 5:0, ktorý môže o ďalšom vývoji stretnutia značne napovedať.

Pomer striel po 2. tretine: 30:14

Tretia tretina sa začne približne o 18:46.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.
    39:14 Marek BARTÁNUS - 5:0

39:14
    Inkasuje aj Kutej, ktorý si dnes čisté konto neudrží. Košičania zvyšujú necelú minút pred koncom druhej tretiny už na 5:0, v prostrednej časti zápasu tak strelili 5 gólov! Presadil sa MAREK BARTÁNUS. Asistencia: Peter Boltun.

39:00
    Navyše sa hostia dopustili zakázaného uvoľnenia.

38:55
    Košičania puk niekoľkokrát vytlačili do obrannej tretiny Dukly, za takéhoto stavu sa jednu minútu pred koncom druhej tretiny nemá domáci celok kam ponáhľať.

38:20
    Prebiehajú posledné 2 minúty druhej tretiny.

37:55
    Šedivého ďalšie odpálenie puku, Trenčín nevyžije ani presilovku 5 proti 4.

37:30
    Puk je v strednom pásme, Košičania so štvoricou korčuliarov.

37:00
    Vlastislav Habal privádza Trenčín do zúfalstva! Veilleux sa po krátkej prihrávke s pukom preštrikoval obranou a zoči-voči Habalovi neuspel!

36:42
    Ďalší skvelý zákrok Habala, tentokrát po rane Dlouhého, ktorý to skúšal od modrej čiary.

36:35
    Tentokrát sa už Dukla dobre usadila pred bránkou súpera, Habal v dôležitom zákroku pravým ramenom uspel a puk vytlačil na ochrannú sieť.

36:20
    Trojica Košičanov sa prakticky vôbec nezapotila a puk poslala do bezpečnej vzdialenosti od Habalovej bránky.

36:02
    Puk je ale v strednom pásme.

35:55
    Trenčín má teraz k dispozícii skrátenú presilovú hru o dvoch mužov!

35:49
    Deyl (KOS) – 2 minúty – seknutie.

35:40
    Hra sa opäť presúva do stredného pásma, Košičania si držia svojho súpera na dištanc.

35:20
    Puk je pri Kutejovi, kam ho Košice prakticky okamžite zaviezli. Dobrý vstup do hry v početnej nevýhode.

34:59
    Šedivý (KOS) – 2 minúty – hra so zdvihnutou hokejkou.

34:55
    Košičania sa držia v útočnej tretine, naopak, trenčianska Dukla sa evidentne trápi a čaká na koniec druhej tretiny.

34:01
    Píska sa postavenie mimo hry v podaní Košíc.

33:35
    Bartošov individuálny prienik sa skončil len nepresnou prihrávkou, skúsený útočník už nemal za bránkou súpera dostatok síl.

33:05
    Podarilo sa jej to až teraz, to bol ale Habal na strelu z pravej strany pripravený. Puk skončil v lapačke gólmana, vhadzovať sa tak bude po jeho pravici.

32:45
    Hra stratila na tempe, podstatné ale je, že hosťujúca Dukla sa s pukom stále nedokáže presunúť za stredový kruh.

31:55
    Ölvecký sa pokúšal Šedivého pritlačiť o mantinel, košický obranca sa hitu zo strany súpera pekne vyhol. Krásny hokejový moment.

31:19
    Šmach puk podržal pri Habalovi, Košičania sa tak mohli na ľade rozostaviť. Domáci celok sa teraz rozhodne nemá kam ponáhľať.

30:45

30:45
    Košičania v ďalších príležitostiach na skórovanie, Kutej ale nezaváhal a Trenčín niekoľkokrát podržal.

29:19
    Chábera v dnešnom zápase končí. V bránke ho nahradí Kutej.

29:19
    Oddychový čas hostí.
    29:19 Juraj MILÝ - 4:0

29:19
    Dámy a páni, tak toto sa už začína podobať na slušný debakel! Priznám sa, že zúfalému Cháberovi túto situáciu absolútne nezávidím, napokon, dostať po dobrom výkone 4 góly nie je po psychickej stránke vôbec jednoduché. Do listiny strelcov sa zapísal JURAJ MILÝ. Asistencie: Tomáš Hričina, Tibor Varga.
    28:41 Ladislav NAGY - 3:0

28:41
    Tak napokon to Košiciam predsa len vyšlo. Domáci celok sa usadil v pásme súpera a využil výhodu presilovej hry. Puk poslal do siete LADISLAV NAGY. Asistencia: Radek Deyl.

28:13
    Nagy v dvoch veľkých príležitostiach na skórovanie. Pálil prakticky z totožnej pozície, ani jeden puk si ale cestu za pozorného Cháberu nenašiel.

27:50
    Hra sa opäť presunula pred Cháberu, zatiaľ je to bez strely.

27:25
    Trenčín puk vytlačil pred Habala, odkiaľ sa budú chcieť Košičania rýchlo dostať.

27:17
    Michal Novák (TRE) – 2 minúty – hra so zdvihnutou hokejkou.

26:35
    Medzičasom sa skončil osobný trest Gabriela Spilara, ktorý sa pri najbližšom prerušení bude môcť vrátiť na ľadovú plochu.

26:05
    Hra opätovne stráca na svojom tempe, Košice puk niekoľkokrát nahodili na zadný mantinel, avšak v tomto priestore ho už nezachytili.

25:18

25:10
    Habal v dôležitom zákroku, Trenčín mohol znížiť, vďaka skvelému gólmanovi sa mu to ale nepodarilo!
    24:45 Tibor VARGA - 2:0

24:45
    Košičania vedú už o dva góly! Pre doposiaľ v obrane pozornú Duklu ide možno o trochu tvrdý trest, každopádne, o poznanie aktívnejšie Košice sa právom tešia. Gólom sa prezentoval TIBOR VARGA. Asistencia: Juraj Milý.

23:50
    Košičania zvolili strelu, puk bol zrazený až na tribúnu. Pekná spomienka pre jedného z divákov.

23:40
    Michal Novák puk na modrej čiare nezachytil, opätovne sa tak k nemu dostávajú domáce Košice. Budeme zvedaví na to, čo sa im podarí vymyslieť.

23:27
    Hra stratila na svojom tempe, puk sa niekoľkokrát voľne presunul zo strany na stranu. Po prerušení budeme pokračovať buly po pravici Habala.

22:30
    Vráťme sa ale k dianiu na klzisku. Tam sa totiž Veilleux ocitol v obrovskej šanci, keď spálil spred bránkoviska. Puk do bránky napriek tomu neprepadol!

22:06
    Dobrou správou je, že Eduard Šedivý je už opäť na ľade. Našťastie tak nejde o žiadne vážne zranenie, aj keď sa to na prvý pohľad mohlo zdať.

21:20
    Dukla v snahe o rýchlu odpoveď, strela príklepom ale priestor troch žrdí nezasiahla.
    20:30 Tomáš HRIČINA - 1:0

20:30
    Tak toto je vstup do tretiny ako hrom! Košičania úplne zaskočili svojho súpera a po zdanlivo stratenom puku sa ešte dostali k strele. Konkrétne to bol TOMÁŠ HRIČINA, ktorý teraz rozjasal domácu striedačku.

20:13
    Úvodné buly druhej tretiny bolo vhodené. Košičania potvrdili svoju dominanciu v tomto ukazovateli a a do svojej moci získali ďalší puk, opäť sa tak Oceliari pokúsia o rýchly prechod stredom poľa až pred Jana Cháberu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Košicami a Trenčínom, po 20 minútach hry platí stav 0:0. Kvalitatívne spĺňa toto stretnutie všetky predpoklady na to, aby sme ho s čistým svedomím mohli označiť za šláger kola.

Pomer striel po 1. tretine: 16:4

Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:49
    Bartánus vykreslil na ľadovej ploche krásny oblúk a spoza ľavého kruhu na vhadzovanie napokon aj sám zakončil. Túto ranu dokázal Chábera skrotiť.

19:19
    Bežia posledné sekundy prvej tretiny, puk je v strednom pásme.

19:00
    Bartánus puk posunul na modrú čiaru, odkiaľ pálil bez prípravy Radek Deyl. Hráči ale boli pred Cháberom rozostúpení dostatočne na to, aby dokázal gólman hostí zakročiť.

18:30
    Košičania s piatimi korčuliarmi, tentokrát sa tak začína skrátená presilovka domácich v pomere 5 proti 4.

18:15
    Vhadzovať sa bude po pravici Cháberu.

18:00
    Suja teraz nevyslal vôbec ideálnu prihrávku na modrú čiaru a puk tak letí až k Habalovi. Košičania krátku presilovku 4 proti 3 nevyužijú.

17:44
    Albers (TRE) – 2 minúty – seknutie.

17:10
    Boltun puk spoza bránky nahadzoval do priestoru pred Janom Cháberom, tu ale nestál nik z Košičanov, kto by mohol zakončiť.

16:45
    Tresty teraz lietajú na oboch stranách, Milan Novák drobné fauly tolerovať nebude.

16:30
    Bartánus (KOS) – 2 minúty – hákovanie.

16:20
    Presilová hra teraz pre Košice, ktoré sú na ľade v pätici.

16:01

15:58
    Trenčín je v pätici, prebieha skrátená presilová hra hostí.

15:20
    Novák ostáva pokojný, vylučovať sa nebude. Šedivý medzičasom za pomoci spoluhráčov a lekárov odkorčuľoval na striedačku, snáď to teda nebude nič vážne.

15:12
    Tak toto je veľmi nepríjemný moment, po strete ostáva na ľadovej ploche ležať Šedivý. Celá situácia pripomína zranenie Matejku spred niekoľkých dní.

14:55
    Albers teraz v rohu klziska o puk bojoval s Vargom. Košičania sa ešte dožadovali vylúčenia, všetko ale prebehlo v rámci pravidiel.

14:11
    Spilar (KOS) – 2 minúty – seknutie + 10 minút osobného trestu.

14:00
    Košičania prišli o pásmo, Trenčín bude môcť rýchlo prestriedať.

13:17
    Gašparovič (TRE) – 2 minúty – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

13:17
    Skvelá šanca Košíc! Bartánus našiel Biceka, jeho tvrdá rana Cháberovi vypadla. Puk ešte dopadol práve pred Bartánusa, ten v pohybe nezakončil.

12:39

12:39
    Nagy sa teraz pohral s obranou Dukly a poslal prihrávku na modrú čiaru. Odtiaľ zasa pas smeroval do ľavého kruhu, odkiaľ si vykorčuľoval Spilar, niekoľkými pohybmi tela sa dostal do medzikružia a skúsil to prízemnou strelou. Chábera v tejto situácii nezaváhal.

11:20
    Hruška sa zmocnil voľného puku pri pravom mantineli a dostal sa s ním do zakončenia, avšak ranu švihom Jan Chábera vyrazil do bezpečnej zóny.

11:00
    Striedajú aj Košice, dlhší čas sa neprerušovalo.

10:20
    Hra v tejto chvíli mierne stratila na svojom tempe, Kozák puk nahodil do útočnej tretiny a odišiel striedať. Podobne učinili aj jeho spoluhráči.

10:00
    Z prvej tretiny ubehlo už 10 minút, diváci prítomní v Steel aréne zatiaľ gól nevideli. Oveľa bližšie k nemu mali domáce Košice, Chábera ale Duklu drží nad vodou.

09:18
    Píska sa hybridné zakázané uvoľnenie, ktorého sa teraz dopustili domáce Košice. Puk sa tak do hry vhodí po ľavici Vlastislava Habala.

09:10
    Nagy sa ešte v útočnom pásme snažil napádať rozohrávku Cháberu, skúsený gólman si dal ale dostatočný pozor na to, aby puk nestratil.

08:20
    Ďalšia šanca domácich, tentokrát sa v zaujímavej pozícii ocitol Bartoš. Nuž, tak táto pasáž hry Trenčínu absolútne nevychádza.

08:06
    Šedivý teraz predviedol ukážkové zrýchlenie s pukom a dostal sa z obrannej tretiny až do útočného pásma, kde to skúšal výbornou strelou švihom, avšak tú Chábera vyrazil.

07:51

07:20
    Vojaci z Trenčína medzičasom v pätici. Sily na klzisku sú tak opäť vyrovnané.

06:50
    Puk je zašliapnutý pri mantineli, hra ale pokračuje.

06:05
    Skvelá šanca Košíc, ani toto sa ale gólom nekončí. Puk prešiel celou šírkou klziska, aby napokon našiel na pozícii pravého krídla Ladislava Nagya. Ten to skúšal strelou k bližšej žrdi, Chábera vyrazil hruďou.

05:55
    Košičania sa držia v pásme súpera a roztáčajú presilovkový kolotoč.

05:06
    Borovská šanca Košíc sa takmer skončila gólom! Nahodenie od modrej čiary ešte zrejme tečoval Šmach, sklepnutý puk pritom Chábera vyrazil s obrovským kusiskom šťastia!

04:56
    Veilleux (TRE) – 2 minúty – hákovanie.

04:45
    Varga v útočnom pásme naháňal Hossu, ktorý puk síce získal do svojej moci, následne ho ale vyhodiť nedokázal.

03:25
    Duo Spilar – Suja to teraz nemyslelo vôbec zle a vyriešilo to finálnou prihrávkou medzi kruhy, odkiaľ malo prísť okamžité zakončenie. Strela ale bola včas zastavená.

02:46
    Podobne, ako to teraz vymysleli Košice. Tie sa zásluhou Bartoša presunuli spred Habala až pred Cháberu, ktorý čelil neľahkej úlohe. Nahodený puk totiž nemal pod kontrolou a musel sa tak spoľahnúť na defenzívu hostí.

02:39
    Sledujeme opatrný úvod z oboch strán, ani jeden z celkov nechce v prvých minútach zápasu inkasovať. Aj preto sa tímy sústredia na pozornú defenzívu, ktorú budú chcieť vyšperkovať gólovými šancami.

01:55
    Trenčín sa usadil v pásme súpera, jeho prihrávky ale smerovali len popri mantineli. Domáci celok tak Duklu do zakončenia nepustil.

01:25
    Po puku sa teraz naťahoval Bartánus, ktorý chcel zachytiť prihrávku odrazenú od bočného mantinelu. Výrazne ale pred ním zapracoval Albers, ktorý razantne odpálil.
    Predzápasová štátna hymna Slovenskej republiky

00:55
    Gabriel Spilar naberal rýchlosť v strede klziska, kde si puk prilepil o svoju čepeľ, aktívne napádanie zo strany Marcela Hossu ale technického útočníka prinútilo spomaliť.

00:29
    Puk ale napokon na svoju hokejku získal Hossa, ktorý to skúšal okamžitou krížnou prihrávkou. Na tento puk však nik z hráčov Dukly zareagovať nedokázal.

00:12
    Úvodné buly prvej tretiny bolo vhodené. Z rúk hlavného arbitra Nováka poputoval puk na čepele domácich, ktorí sa z hĺbky vlastnej defenzívy pokúsia o založenie prvej útočnej akcie zápasu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hymna doznela, hlavný arbiter berie puk do rúk a hráčov zvoláva k stredovému kruhu. Zápas sa o niekoľko sekúnd začne. Dámy a páni, prajeme vám krásny športový zážitok!

Hráči oboch celkov už stoja nastúpení na modrých čiarach, domáci tím do zápasu vkročí v bielych dresoch, celok z Trenčína zasa v tradičnej červenej sade dresov so žltými prvkami. My si ešte počkáme na hymnu Slovenskej republiky, po ktorej už začiatku stretnutia nebude nič brániť.
    V Košiciach sledujeme predzápasové rozkorčuľovanie

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC Košice: Habal (Riečický) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Šedivý, Michalčin – Nagy, Suja, Spilar – Bartánus, Boltun, Bicek – Varga, Milý, Hričina – Bartoš, Hruška, Klíma – Šoltés

Dukla Trenčín: Chábera – Drgoň, Michal Novák, Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Holenda, Ryzák – Marcel Hossa, Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Hlinka, Ölvecký – Sojčík, Veilleux, Pardavý – Briestenský, Švec, D. Novák

Rozhodca: Milan Novák – Kollár, Jobbágy.

Vážení priaznivci slovenského hokeja, srdečne vás vítam pri priamom prenose z 5. kola najvyššej hokejovej súťaže Slovenska, Tipsport ligy, v rámci ktorého vyzve HC Košice na domácom ľade Duklu Trenčín.

HC Košice prežíva relatívne vydarený úvod sezóny. Bronzový celok zo sezóny 2015/2016 totiž postupne zdolal rivala z Popradu, Banskú Bystricu aj Liptovský Mikuláš, aby napokon v 4. kole podľahol Novým Zámkom po predĺžení. Aj preto patrí Košiciam priebežná druhá priečka v tabuľke Tipsport ligy, pričom zaostáva jedine za svojím jediným premožiteľom – nováčikom z juhu Slovenska. V prospech Košičanov ale hrá aj fakt, že v utorok budú mať k dispozícii k dobru zápas so slovenskou „dvadsiatkou“, ktorý im môže v tabuľkovom postavení pomôcť. Súčasné skóre Košíc so ziskom 9 bodov predstavuje pomer 11:7.

Posledné 3 zápasy Košíc:
    HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 2:3 pp
    HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:0
    HC Nové Zámky – HC Košice 4:3 pp

Aj HK Dukla Trenčín sa môže pýšiť vstupom do novej sezóny, ktorý by jej závidel nejeden celok. Len málokto totiž predpokladal, že bude po 4 kolách patriť Trenčanom priebežná 3. priečka. Tú si pritom Dukla drží so ziskom 8 bodov za 2 víťazstvá a jednu výhru po predĺžení. Trenčín tak v tabuľkovom postavení preskočil oboch minuloročných finalistov, Banskú Bystricu aj Nitru.