Ottawa – Toronto 5:4 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 7:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:4 (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 13.10.2016, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z otevíracího zápasu nové sezóny NHL je to vše, mějte se fajn. (04:12:13)

Erik Karlsson se dnes v noci neztratil.

Nový ročník kanadsko-americké NHL odstartoval ve velkém stylu! Ottawa ve třetí třetině dokázala vyrovnat a dotáhla zápas do prodloužení, ve kterém o výhře Senátorů rozhodl dvougólový Kyle Turris. Mnohem větší poprask ale vyvolal Auston Matthews, který ve svém očekávaném debutu zaznamenal všechny čtyři góly Maple Leafs.

60:37 Kyle TURRIS - 5:4

60:37
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je konec! V prodloužení stačila na ukončení zápasu jediná střela, která rozhoduje o vítězství Senators! Karlsson naznačil střelu z pravého křídla, místo toho ale přihrál na osu hřiště, kde Stone přiťukl kotouč k přijíždějícímu KYLEU TURRISOVI a ten vypálil nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Michael Stone, Erik Karlsson.

60:19
    Erik Karlsson volí opatrný ústup do středního pásma a rozvážnou rozehrávku.

60:01

Auston Matthews se ve třetí třetině vůbec nedostal do hry, za domácí se naopak prosadil Turris, a tak se za stavu 4:4 jde do prodloužení, které se bude hrát ve třech na obou stranách.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Dvě vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě jednou přerušuje. Na tom, že se zápas bude pokračovat pětiminutovým nastavením, se už ale nic nezmění.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Z trmy vrmy vyletěl puk na hůl Stonea, on ani následně Ceci ale o výhře Ottawy nerozhodl.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. B. Ryan (E. Karlsson, Z. Smith), 13. E. Karlsson (Brassard, B. Ryan), 38. Brassard, 47. Turris (Stone), 61. Turris (Stone, E. Karlsson) – 9. Matthews (Hyman, Nylander), 15. Matthews, 22. Matthews (Rielly), 40. Matthews (Nylander, Gardiner)

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf, Wideman, Borowiecki – Stone, Turris, Hoffman – B. Ryan, Brassard, Z. Smith – Pyatt, Pageau, Varone – Neil, Kelly, Dzingel.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Carrick, Rielly, Marinčin, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick – Komarov, Kadri, M. Michálek – Marner, Bozak, van Riemsdyk – Nylander, Matthews, Hyman – Brown, Holland, Martin.

Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Sericolo

Diváci: 17 618