Magnitogorsk – Barys 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 0:2 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 5:1 (kon.)
Toljatti – Chabarovsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Jokerit 4:3 (po pr.) | Kazaň – Vladivostok 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 7:2 (kon.)
Petrohrad – Riga 4:1 (kon.) | Soči – Novosibirsk 6:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.)
Spartak Moskva
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 13.10.2016, 18:30 • Lužniki Arena • KHL

První gól zápasu vstřelil v přesilovce domácí Matthew Gilroy. Z kraje druhé periody dokázal pohotovou střelou vyrovnat Kirill Semjonov. Ve 29. minutě poslal Metallurg do vedení Jevgenij Solovjov. Ve třetí třetině upravil na 1:3 Kirill Semjonov, který vstřelil svou druhou branku v zápase. V závěru pak snížil domácí Ryan Stoa. Více toho domácí nestihli, a tak Spartak Moskva prohrál. Naopak Metallurg Novokuzněck se raduje z výhry. (20:51:35)

59:55
    Už se nic nestane, hosté vyhrají.

59:45
    Domácí bojují o kotouč ve středním pásmu, hosté hrají styl hry, který jim vyhovuje.

59:19
    Domácí špatně přešili modrou čáru, píská se postavení mimo hru.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, puk mají hosté pod kontrolou.

58:47
    Domácí stále prohrávají o jednu branku, snaží se hrát aktivně, nyní míří Markus Svensson na střídačku. Spartak to zkusí v šesti.
    58:15 Ryan STOA - 2:3

58:15
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí fanoušci se nyní radují, Moskva dává gól a zadělává na drama. Dlouhý tlak v útočném pásmu zakončil střelou na vzdálenější tyč RYAN STOA. Asistence: Vjačeslav Leščenko.

57:29
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hostující celek hraje styl hry, který potřebuje.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Hosté stále vedou o dvě branky.

56:40
    Domácí se tak moc snaží snížit, až se do jejich hry vkrádá mnoho nepřesností.

55:40
    Andrej Karejev drží hostující hokejisty, nyní si dokázal poradit se střelou Konstantina Glazačeva.

55:00
    Sledujeme poklidný závěr třetí třetiny.

54:19
    Arťom Michejev se ve středním pásmu střetl s protihráčem. Oba hokejisté střet neočekávali, a tak jsou otřeseni

54:00
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.Třetí třetina se dohrává spíše z povinnosti. Hokej to není nikterak oslnivý. Metallurg kombinuje v útočném pásmu a snaží se najít skulinku v obraně domácích.

53:20
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho střel na branku k vidění není, domácí hokejisté, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání, musí výrazně změnit styl hry.

52:45
    Čas z pohledu domácích ubíhá velmi rychle, Spartak se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, obrana hostů hraje výborně.

51:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Gilroy (Stoa), 59. Stoa (Leščenko) – 24. K. Semjonov, 29. Solovjov (Zemčenko), 44. K. Semjonov

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, V. Sorokin – N. Li, Stoa, Leščenko – Radil, Glazačev, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Kuvajev, Bobrov – Bobyljov.
    Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Ljamkin, Ščukin, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Viksna, Ďjakov – Zemčenko, Komaristyj, K. Semjonov – Jazkov, S. Butuzov, Vicharev – A. Michejev, Solovjov, Razumov – I. Musin, Poliščuk, Lebeděv.

Rozhodčí: Gamalej, Fatejev – Nikolajev, Sazonov