Ottawa – Toronto 5:4 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 7:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
St. Louis Blues
Čtvrtek 13.10.2016, 02:10 • United Center, Chicago • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (04:54:11)

Využití: 1:3

St. Blues se hned na začátku poslední třetiny dostalo v přesilové hře do vedení, když se po dorážce prosadil Stastny. Jeho branka nakonec byla vítěznou, protože domácí už nedokázali reagovat a naopak ještě inkasovali dva góly při power play, které vstřelili Tarasenko a Upshall. Nutno však dodat, že 5. branku si domácí vstřelili sami.

59:48 Scottie UPSHALL - 2:5

59:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Seabrook nahrával za seba puk na Kanea, jenže ten jeho pas nezachytil a puk se následně doklouzal do opuštěné klece domácích. Branka je připsána SCOTTIEMU UPSHALLOVI. Bez asistence.

59:30
    St. Louis dostalo puk alespoň do středního pásma.

59:09
    Berglund minul opuštěnou klec Chicaga.

58:54
    Chicago si ještě bere oddechový čas a pokračuje i dále v šesti.
    58:54 Vladimir TARASENKO - 2:4

58:54
    Steen parádně vyhodil puk obloučkem z obranné třetiny a k tomu se dostal Stastny, který nejdříve nastřelil tyč domácí klece, a tak jej do brány následně musel dopravit VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Paul Stastny, Alexander Steen.

58:44
    Střelu Panarina zblokovala hostující obrana!

58:22
    St. Louis se podařilo dostat puk až do obranného pásma Chicaga.

57:53
    Střela Keitha šla hodně nad bránu St. Louis a puk se navíc odráží mimo pásmo.

57:34
    Crawford na střídačce, a domácí to zkusí v šesti!

57:34
    St. Louis se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma, jenže ten se odklouzal až na zakázané uvolnění.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Pánik (Toews, Hossa), 35. Hartman (Motte, Krüger) – 25. Shattenkirk (Pietrangelo, Steen), 40. Tarasenko (Stastny, Shattenkirk), 41. Stastny (Tarasenko, Shattenkirk), 59. Tarasenko (Stastny, Steen), 60. Upshall

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Campbell, Keith, Kempný, van Riemsdyk, Seabrook, Forsling – Pánik, Hossa, Toews – Anisimov, Panarin, P. Kane – Motte, Krüger, Hartman – Hinostroza, Schmaltz, Tootoo.
    St. Louis Blues: Allen (Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Bortuzzo, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Fabbri, Stastny, Steen – Perron, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Walsh, McIsaac – Berg, Galloway