Eibar – Villarreal 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Osasuna 1:1 (kon.) | Real Betis – Espanyol 0:1 (kon.)
Las Palmas – Celta Vigo 3:3 (kon.)
UD Las Palmas
3:3 (0:3)
Celta de Vigo
Neděle 30.10.2016, 20:45 • Estadio de Gran Canaria, Las Palmas de Gran Canaria • Španělská LaLiga • 10. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:43:53)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:23.
    Několik fotek z utkání

Utkání sledovalo 21 194 diváků.

Máme za sebou utkání, ve kterém by si po první půli na domácí asi nikdo nevsadil. Jenže po přestávce jsme viděli zcela jiný tým Las Palmas a ten dokázal srovnat na 3:3! Jako první se trefil v 52. minutě po přímém kopu Pedro Bigas a zahájil tak stíhací jízdu. V 66. minutě přidal druhý gól Jonathan Viera, když proměnil pokutový kop a o další dvě minuty proměnil rychlý kontr ve vyrovnávací trefu Kevin-Prince Boateng. Tím byl střelecký výčet uzavřen, byť na obou stranách byly další šance, které už ale gólovou radostí neskončily. Las Palmas je po tomto výsledku na desátém místě se 13 body, Celta Vigo je devátá se čtrnácti body.

90+2
    90+1. Diáz mohl nakonec strhnout výhru na stranu hostů

90+1
    Rozhodnutí celého utkání měl na kopačce hostující Díaz, když se dokázal na levé straně uvolnit a z úhlu mířil pod břevno. Trefil však právě brankovou konstrukci a míč se vrátil do hřiště.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    Další žlutá karta, tentokrát na straně hostů. Za tvrdý faul zezadu ji spatřil Marcelo Díaz.

89
    Z následné standardky nic nebylo, domácí zahajují protiakci z vlastního vápna.

88
    Nyní se už ale pískalo a za faul na Hernándeze dostal domácí Momo žlutou kartu.

88
    Aspas těsně před pokutovým územím domácího týmu upadl, ale rozhodčí v tom faul neviděl. Pokračuje se ve hře.

87
    Po několika centrech si hosté mohli alespoň na chvíli oddechnout, míč byl sražen na autové vhazování.

86
    Bylo to ve formě signálu, vše skončilo dalším rohovým kopem.

86
    Rohový kop pro Las Palmas, publikum žene své oblíbence do útoku.

85
    Je to tady, Mateo García nahrazuje Sergia Arauja.

84
    Na lavičce Las Palmas se chystá závěrečná změna, do hry by měl zasáhnout Mateo García.

83
    Praporek pomezního vyletěl nahoru, domácí si mohli oddychnout, Hernández přejímal přihrávku v ofsajdovém postavení.

Aleš Pur

Branky: 52. Bigas (Viera), 66. Viera (pen.), 68. K-P. Boateng (Michel) – 6. Wass, 14. Aspas (Sisto), 21. Aspas (Orellana)

Karty:   50. K-P. Boateng (LPA), 88. Momo (LPA) – 27. Radoja (CVG), 40. Sergi Gómez (CVG), 43. Aspas (CVG), 60. P. Hernández (CVG), 74. Wass (CVG), 90. Díaz (CVG)   65. Sergi Gómez (CVG)

UD Las Palmas: Lizoain – Michel, David García (C), Bigas, D. Castellano – Viera, Mesa, V. Gómez (62. Livaja) – Tana (75. Momo), Araujo (85. Mateo), K-P. Boateng.
    Náhradníci: Varas – Simón, Lemos, Montoro, Livaja, Momo, Mateo.

Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, Sergi Gómez – Radoja, Wass (76. Bongonda) – Orellana (34. Díaz), P. Hernández, Sisto (69. J. Castro) – Aspas.
    Náhradníci: Blanco – Fontàs, Díaz, Bongonda, Guidetti, J. Castro, Rossi.

Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez

Diváci: 21 194