Buffalo – New Jersey 1:2 (po pr.) | Toronto – Philadelphia 6:3 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 2:1 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (po pr.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 12.11.2016, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších utkání se budu těšit na shledanou. (04:05:03)

Trestné minuty: 4:10

Je konec a i když to s domácími po druhé třetině vypadalo všelijak, nakonec se Toronto raduje z výhry 6:3! Ve třetí části nastoupili domácí jako vyměnění a čtyřmi góly dokonale obrátili průběh utkání. Ve 45. minutě vyrovnal Martin Marinčin a odstartoval tak velký nápor. Ve 49. minutě se po závaru prosadil Zach Hyman a v 52. minutě ujel v oslabení Leo Komarov a dal svému týmu klid. Poslední gól pak dal v 57. minutě Mitchell Marner. Toronto tak dalo zapomenout na výprask od Los Angeles a připsalo si důležité dva body.

59:47
    Matthews drží puk v rohu kluziště, domácí publikum aplauduje.

58:59
    Carrick vyhodil puk z vlastního pásma, tohle si už domácí pohlídají a body si nenechají utéct.

58:17
    Hostům teď nevychází vůbec nic, puky jim přeskakují hokejky a nemohou se dostat do kloudného zakončení.

57:41
    Matthews mohl zblízka zakončovat, ale puk mu poskočil na holi a Mason neměl zase tak těžkou práci.
    56:17 Mitchell MARNER - 6:3

56:17
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Od modré přihrál Rielly na volného MITCHELLA MARNERA, ten si sjel do kruhu pro vhazovaní a svou střelou se trefil mezi tyčku a Masonův postoj. Domácí vedou 6:3. Asistence: Morgan Rielly, Tyler Bozak.

55:20
    Dvě minuty za sekání dostal Shayne Gostisbehere.

55:20
    Mezi obránci se prosmýkl Nylander a pokusil se o rychlý blafák. Puk v brance neskončil, ale Nylander byl faulován a bude tu přesilovka pro Toronto.

55:10
    Domácí si vybojovali puk za vlastní brankou a rozjíždí další akci.

54:05
    Přes obránce vypálil Rielly, Mason jen naprázdno máchl lapačkou. Puk však prolétl nad jeho břevnem.

53:42
    Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude po pravici gólmana Andersena.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Kadri (Rielly, N. Zajcev), 20. Rielly (Marner, J. van Riemsdyk), 45. Marinčin (Rielly, Kadri), 49. Hyman (Matthews, C. Carrick), 52. Komarov, 57. Marner (Rielly, Bozak) – 4. Simmonds (Giroux, Gostisbehere), 5. Konecny (Gudas, Del Zotto), 23. Simmonds (Couturier)

Toronto Maple Leafs: Andersen – R. Polák, Rielly, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick, Gardiner – Co. Brown, Kadri, Komarov – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – W. Nylander, Matthews, Hyman – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.
    Philadelphia Flyers: S. Mason – Gudas, Del Zotto, Streit, Provorov, Gostisbehere, N. Schultz – Simmonds, Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Konecny – Weise, Cousins, VandeVelde – Ljubimov, Bellemare, Read.

Rozhodčí: Leggo, Brenk – Amell, Kovachik

Diváci: 19 189