Novokuzněck – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Omsk – Viťaz 3:2 (kon.)
Toljatti – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:2 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 1:2 (po pr.)
Avangard Omsk
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 05.01.2017, 12:00 • Omsk Arena • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (14:33:00)

Dnešní utkání sledovalo 8 570 diváků.

Československá stopa v utkání:

Dominik FURCH (OMS) 5 zák., 2 góly (odchytal pouze 1. třetinu)

Vladimír SOBOTKA (OMS) 0+1 4 střely, čas na ledě 21:11

Jakub JEŘÁBEK (VIŤ) 0+0 3 střely, čas na ledě 19:24

Roman HORÁK (VIŤ) 0+1 1 střela, čas na ledě 18:29.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Avangard Omsk: 29

HC Viťaz: 25.

Utkání končí těsným vítězstvím Avangardu, který se na něj hodně nadřel. Viťazu vyšla skvěle první třetina a i v té druhé nehrál špatně. Nicméně na pohodě hostů nepřidaly dva inkasované góly, které naopak zvedly domácí borce. Ti již byli ve třetí třetině lepší a zaslouženě vstřelili i vítězný gól a těsné vedení pak vydrželi až do konce.

59:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Miro Aaltonen – 10 min. osobní trest).

59:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:35
    Znovu se bude vhazovat po pravici Šilina, branka Viťazu zůstává prázdná, hosté v šesti.

59:25
    Avangard dostává puk do střední třetiny.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, hosté to zkouší v šesti.

58:28
    Vhazování po pravici Šilina, domácí vyhrávají a dostávají puk ze třetiny, ale jen na okamžik, nyní již opět hosté v útočném pásmu.

57:24
    Avangard se nikam nežene, nechává aktivitu na soupeři a to se mu nemuselo vyplatit, Maxim Afinogenov se dostal ke střele, ale Oleg Šilin i v sedě vyrazil.

56:15
    Viťaz nahazuje puk ze branku Avangardu, tam ale hrají domácí.

55:15
    Probíhá již poslední pětiminutovka třetí třetiny a hosté stále marně dotahují náskok soupeře.

54:52

54:45
    Miro Aaltonen to vzal na sebe, prodral se v mezikruží ke střele, ale branku Avangardu přestřelil.

54:15
    A platí to i nyní, kdy před Makejevem zívala prázdná branka, Šilin se nestihl přemístit, stačilo trefit branku, což ale z levé strany nevyšlo...

54:00
    Hosté opět v útočném pásmu, zatím branku Avangardu neohrozili.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 30. Booth, 40. Pestuško (Zubov, I. Michejev), 42. Meňšikov (Lemťugov, Sobotka) – 15. M. Aaltonen (Horák, Kopejkin), 20. A. Nikulin (Afinogenov)

Avangard Omsk: Furch (21. Šilin) – Martynov, J. Medveděv, Gustafsson, Meňšikov, Nikitin, Grigorjev, Lisov – Booth, Sobotka, Pěrežogin – I. Michejev, Zubov, Pestuško – Lauta, Kučerjavenko, Lemťugov – Fiščenko, Juňkov, Machanovskij.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, P. Lukin, Pankov – Makejev, A. Nikulin, Afinogenov – Kopejkin, M. Aaltonen, Kempe – Vyglazov, Horák, A. Černov – Švec-Rogovoj, Al. Stěpanov, Cyganov.

Rozhodčí: Baluška, Buturlin – Sivov, Šeljanin

Diváci: 8 570