Florida – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Dallas – Montreal 3:4 (po pr.)
Calgary – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:0 (kon.) | Anaheim – Detroit 2:0 (kon.)

Zranění hráči:

Aleš Hemský (DAL) nenastoupil kvůli zranění (05:55:57)

1. Nathan Beaulieu (MTL) 1+2
    2. John Klingberg (DAL) 1+1
    3. Max Pacioretty (MTL) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 42-33; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 30-15; Přesilové hry: 1/2-2/3; Trestné minuty: 11-9.
    Max Pacioretty se stal nejúspěšnějším střelcem Montrealu Canadiens v prodloužení v historii!

Dallas uprostřed zápasu v American Airlines Center dokázal otočit utkání, jenže hokejisté Montrealu prožili fantastický vstup do závěrečné třetí třetiny, v jejímž úvodu rychle využili dvě přesilové hry v řadě a mířili za vítězstvím, které necelé tři minuty před koncem oddálil Esa Lindell a poslal utkání do prodloužení, které po 41 sekundách ukončil svým druhým gólem v zápase Max Pacioretty. Konečný výsledek: Dallas Stars 3 Montreal Canadiens 4 po prodloužení.

60:19 Max PACIORETTY - 3:4

60:19
    Montreal právě vstřelil branku!
    MAX PACIORETTY se po nádherné kolmé přihrávce z obranného pásma Jeffa Petryho řítil do samostatného úniku, který zakončil pěknou střelou po ledě mezi betony Kariho Lehtonena. Montreal vítězí po prodloužení těsně 4:3! Asistence: Jeff Petry a Phillip Danault.

60:07
    Canadiens se nepodařilo rozehrát a vyhodili puk po pouhých sedmi sekundách na zakázané uvolnění.

60:01

Alexandr Radulov a Max Pacioretty v úvodu třetí třetiny využili přesilovou hru a otočili utkání zpět na stranu Montrealu Canadiens, jenže necelé tři minuty před koncem vyrovnal Esa Lindell a poslal dramatické a pohledné střetnutí do prodloužení. Skóre po třetí třetině: Dallas Stars 3 Montreal Canadiens 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29
    Patrick Sharp se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže ji těsně před koncem třetí třetiny přestřelil!

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.
    57:13 Esa LINDELL - 3:3

57:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    ESA LINDELL napřáhl od modré čáry po zpětné přihrávce Johna Klingberga k nádherné střele, která zamířila přesně do levého horního rohu brány. Dallas necelé tři minuty před koncem odpověděl na dva góly Montrealu v řadě, které padly oba v přesilové hře, a vyrovnal skóre utkání na 3:3! Asistence: John Klingberg.

56:55
    Jason Spezza se pokusil zaskočit Ala Montoyu na levém křídle střelou z ostrého úhlu, která mířila nad jeho rameno a od tyče se odrazila do ochranné sítě!

56:14
    Radek Faksa se snažil na pravém křídle dostat do zakončení, jenže Al Montoya dobře zasáhl holí, kterou puk usměrnil za svou bránu, kde o něj hokejisté Dallasu svedli vzápětí velký souboj, ovšem bez úspěchu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Seguin (Johns, Sharp), 33. Klingberg (Eakin, Spezza), 58. Lindell (Klingberg) – 11. Beaulieu (Danault), 43. Radulov (Beaulieu, S. Weber), 45. Pacioretty (Beaulieu, S. Weber), 61. Pacioretty (Petry, Danault)

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Oduya (A), Jo. Benn, Hamhuis, Johns – Sharp (A), Spezza (A), Seguin – McKenzie, Faksa, B. Ritchie – Hudler, Eakin, Eaves – Roussel, D. Shore, Korpikoski. Hlavní trenér: Lindy Ruff.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Jemelin, S. Weber (A), Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty (C), Danault, Gallagher (A) – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Carr, McCarron, Farnham. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Tom Chmielewski. Čároví: Tim Nowak, Ryan Gibbons

Diváci: 18106