Švédsko – Kanada 2:5 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:2 (po pr.)
Švédsko
2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Kanada
Čtvrtek 05.01.2017, 01:30 • Centre Bell, Montréal • Mistrovství světa do 20 let • Semifinále

Tímto se s vámi z Centre Bell loučím. Již dnes však turnaj pokračuje utkáním o bronz mezi Švédskem a Ruskem a v noci ze čtvrtka na pátek bude následovat také finále mezi USA a Kanadou. Na viděnou! (04:14:11)

Nejlepší hráči Kanady na turnaji:
    Matt Barzal, Anthony Cirelli a Thomas Chabot.

Nejlepší hráči Švédska na turnaji:
    Joel Eriksson Ek, Alexander Nylander a Felix Sandström.

Kanadským hrdinou se v tomto zápase stal brankář Carter Hart, který šel do hry v deváté minutě po rychlých inkasovaných brankách Connora Ingrama, jehož v brankovišti nahradil. Od té doby už neinkasoval a pomohl tak týmu do finále.

Nejlepší hráči utkání:
    Rasmus Asplund (SWE) a Carter Hart (CAN)

Ve 2 hodiny ráno si to pak mezi sebou rozdají Kanada a USA o zlaté medaile!

Na Švédsko tak zbývá zápas s Ruskem o bronz. Ten se odehraje od 21:30 SEČ.
    Kanada poráží Švédsko 5:2 a zahraje si s USA o titul!

Skleslým Švédům zbývají pouze oči pro pláč. Ve třetí třetině však měla Kanada jasně více ze hry a postup do finále si zasloužila. Ve 48. minutě zařídil javorovým listům dvoubrankový náskok Strome a ani poté tlak Kanaďanů neustal. Vždyť v závěrečné dvacetiminutovce přestříleli Švédy vysoko 14:4!
    Kanaďané slaví postup do finále, Švédové smutní.

Naplněná hala Centre Bell bouří! Domácí Kanada si zajistila postup do finále turnaje!

59:44
    Pettersson je sice s pukem v útoku, čas už však Švédům nedovolí srovnat. Je rozhodnuto.

59:23
    Namísto toho se usadila v pásmu Kanada.

59:07
    Švédům se nedaří usadit v útoku a nemohou tak ani odvolat brankáře.

58:57
    Nyní musel švédský gólman chytit lehké nahození ze středního pásma a přerušuje hru.

58:48
    Po švédském ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu a Sandström se vrací na led.

58:39
    Kanada odolává švédskému náporu a vyhazuje kotouč.

58:22
    Sandström je znovu na střídačce, Švédsko opět hraje v šesti!

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 7. Eriksson Ek (Söderlund), 9. Grundström (A. Nylander) – 8. Stephens (Cirelli), 19. Cirelli (Clague, Chabot), 33. J. Gauthier (Dubois), 48. D. Strome (Juulsen, Bean), 59. J. Gauthier (D. Strome, Jost) (TS)

Švédsko: Sandström (Gustavsson) – Gunnarsson, Ja. Larsson, Carlsson, Bernhardt, G. Carlsson, Kylington, Dahlin – Lööke, Andersson, Ahl – Pettersson, Asplund (A), Dahlén – A. Nylander, Eriksson Ek (C), Grundström (A) – Söderlund, Wingerli, Ohlsson – Karlström.
    Kanada: Ingram (9. Hart) – Clague, Chabot (A), Juulsen, Bean, Fabbro, Lauzon – Stephens, Cirelli, Dubé – J. Gauthier, N. Roy, Dubois – Raddysh, Barzal (A), Joseph – Speers, D. Strome (C), Jost – McLeod.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Stricker (SUI) – Davis (USA), Goljak (BLR)