Vyšehrad – Žižkov 1:3 (kon.) | Třinec – Petřkovice 1:0 (kon.) | Sparta – Teplice 4:0 (kon.)
Liberec – Trenčín 2:5 (kon.) | Jihlava – Svätý Jur 3:0 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.)
Ostrava – Zabrze 3:1 (kon.) | Vlašim – Slavia B 6:0 (kon.) | Nové Mesto n/V – Prostějov 5:3 (kon.)
Senica – Opava 2:1 (kon.) | Olomouc – Trnava B 0:1 (kon.) | Aue – Sokolov 2:0 (kon.)
Karviná – Ružomberok 0:0 (kon.) | Podbrezová – Pohronie 3:0 (kon.) | Sparta – Ústí n. L. 5:1 (kon.)
Union Berlín – Dukla Praha 2:2 (kon.) | Slavia – Žižkov 3:0 (kon.) | Dunajská Streda – Lvov 1:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
1:1 (1:1)
Ruch Lvov
sk Sobota 21.01.2017, 15:00Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Dunajská Streda vybehla na svojho súpera hneď od prvej minúty, keď ho zatlačila do šestnástky a získala roh.

3
    Hráč DAC Vida unikal s loptou po pravom krídle a pokúsil sa ju dostať do malého vápna, avšak jeho pokus bol prekazený.

4
    Hostia získavajú po útočnom faule priamy kop.

6
    Ľvov sa na dlhšiu dobu nasťahoval na útočnú polovicu, kde to skúša po pravej strane, avšak prišla nepresnosť a loptu má Dunajská Streda.

7
    Domáci celok, ako je DAC uvedený v zápise, získava aut po veľmi nepresnej prihrávke hostí.

8
    Zápas sa zatiaľ odohráva medzi šestnástkami. Strelu na bránu sme nevideli.

9
    Šatka sa zmocnil lopty pri svojom brankárovi a bude to práve on, kto založí novú akciu slovenského tímu.

10
    Dunajská Streda dala gól!
    Rohový kop zahrával Živković a na realizácií si dal poriadne záležať, keďže práve po jeho centri padol úvodný gól zápasu. Strelcom gólu hlavou je KRISTOPHER ANDRÁS VIDA.
    10. VIDA - 1:0

12
    Ľvov takýto zásah môže nakopnúť, pretože doposiaľ hral veľmi staticky.

13
    Slávik mohol po zakončení zostať v pokoji. Strela z hranice šestnástky skončila len na sieti za bránou.

14
    Dunajská Streda hrá s veľkou rozvahou. Do útoku sa neženie neohrabane, ale radšej si vypomôže spätnou prihrávkou na svojho brankára.

15
    Po útočnom faule zostali domáci poriadne rozhorčení, ale nič s tým nemôžu spraviť.

17
    Hlavný arbiter mal opäť prácu s neposlušnými hráčmi DACu. Tentokrát prišlo k faulu pri lavičkách oboch tímov.

18
    Ľvov sa na útočnej polovici dlho neohrial. Loptu stratil, a tak musí opäť brániť.

19
    Pekná lopta za obranu Ľvova napokon uznaná nebola. Máva sa a následne aj píska ofsajd.

20
    DAC bude čeliť penalte. Faulom sa previnil Huk.

20
    Ľvov dal gól! Ukrajinský celok dokázal vyrovnať po góle z pokutového kopu, ktorý premenil hráč s číslom 7. Tento futbalista poslal loptu priamo do stredu brány.
    20. 7 - 1:1

22
    Môžeme začať odznovu. Oba celky si pripísali po 20. minútach jeden gól, a tak zatiaľ sledujeme atraktívny zápas pre oko nezaujatého diváka.

23
    Dunajská Streda sa snažila presadiť po ďalšom rohovom kope, avšak center k prednej tyči adresáta nenašiel.

24
    Vida sa dral za druhým gólom. Dlhý aut prepadol až do malého vápna, tam sa však hráč DAC previnil faulom.

25
    Slovenský celok sa snažil dvakrát prejsť po ľavej strane, ale ani jednému z dvojice futbalistov sa to nepodarilo. Brankár Ľvovu bude vykopávať.

26
    Hráči DAC sa dočkali lopty, a tak môžu zahrať priamy kop z vlastnej polovice ihriska.

27
    Vida sa prezentoval útočným faulom pri pravej postrannej čiare. Zatiaľ je zápas okrem gólov bohatý aj na nedovolené zákroky.

28
    Striedanie v tíme FC Karpaty Ľvov: z ihriska odchádza ., prichádza ..

29
    Vida sa v krátkom časovom intervale prezentoval už tretím faulom. Onedlho si zrejme vykoleduje žltú kartu.

31
    Ľvov predviedol parádnu akciu, ktorá začala už v strede ihriska, kde prišla pekná kombinácie a následne krajšia kolmá prihrávka, avšak Slávik stál na svojom mieste a bombu smerujúcu do rukavíc vyrazil.

32
    Na ťahu sú domáci, ktorí začínajú svoj útok autom na pravom krídle.

33
    Dunajská Streda bude zahrávať priamy kop v tesnej blízkosti šestnástky. Pri pokuse o zablokovanie centru zahral jeden z hráčov Ľvovu rukou.

34
    Ľvov hrá veľmi pasívne v týchto chvíľach a len vyčkáva na vlastnej polovici ihriska.

35
    Ľvov mal ďalšiu dobrú pozíciu na skórovanie po chybe v rozohrávke DAC, keď sa k lopte dostal strelec prvého gólu a krásne vysunul nabiehajúceho spoluhráča, ktorý nechal vyniknúť brankára Slávika.

36
    Dunajská Streda sa snažila odpovedať, avšak jeden z jej hráčov sa pri pokuse o dorážku ocitol v ofsajde.

38
    Ľvov zahrával priamy kop centrom do šestnástky, ale ten doletel len do rukavíc brankára Slávika.

39
    Žltú kartu dostáva Ljubičić (FC DAC Dunajská Streda).

40
    Huk nadvihol center, ktorý smeroval do malého vápna a hostia budú zahrávať roh.

42
    Pád v šestnástke DAC sa napokon pre slovenský tím skončil dobre. Píska sa útočný faul.

43
    Slávik bol opäť v permanencií, keď musel čeliť priamej strele na jeho bránu, ale tá nebola nejak extra prudká. Brankár DAC nemal veľa práce.

44
    Obranca Dunajskej Stredy si za svoj zákrok pýtal žltú kartu, keďže tvrdým sklzom prerušil brejk súpera. Hlavný arbiter nechal karty vo vačku.

45
    Slávik zostal na čiare ako prikovaný. Ľvov sa po rýchlej akcií mohol dostať do vedenia. Dunajská Streda si zle rozobrala súperov a mohla pykať. Center na malé vápno si našiel hráča v zelenom, a ten len tesne hlavou minul bránu.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Hlavný arbiter nenadstavil k prvému polčasu ani sekundu, a teda odchádzame do kabín za stavu 1:1. Od úvodu bol aktívnejší slovenský tím, ktorý si ale veľa šancí nevypracoval. Ukrajinský celok mal oveľa viac vyložených príležitostí, ale zlyhal v koncovke. Druhý polčas môžu výrazne ovplyvniť striedania na jednej či druhej strane.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Desaťminútová prestávka sa skončila a zápas pokračuje druhým polčasom.

48
    DAC sa mohol v úvode druhého polčasu gólovo presadiť, keby mu lepšie vyšla kombinácia v šestnástke.

49
    Ľvov môže upokojiť hru. Domáci celok sa previnil faulom.

51
    Dunajská Streda pôsobí oproti prvému polčasu aktívnejšie na lopte, avšak do zakončenia sa nedostáva.

52
    Opäť to bol slovenský celok, ktorý sa pustil do útoku. Tentokrát to skúsil po pravej strane, ale center zaletel až do autu.

53
    Po odraze od hráča v žlto-modrom sa bude zahrávať rohový kop proti bráne DAC.

54
    Opäť sa do kombinácie zapojil aj Šatka, ktorý do DAC prišiel z Newcastlu United.

55
    Striedanie v tíme FC Karpaty Ľvov: z ihriska odchádza 9, prichádza ..

56
    Ľvov sa zatiaľ len s problémami dostáva k lopte. Keď ju získa, tak ju dlho neudrží.

57
    Hráč Ľvovu zostáva po tvrdom ataku otrasený na zemi. Na trávnik pribiehajú lekári.

58
    Po faule pred šestnástkou ukrajinského celku bude DAC zahrávať priamy kop z dobrej parkety.

59
    Živković si zobral na starosť priamy kop, ale neuspel podľa jeho predstáv. Trafil len do múru.

60
    Pačinda sa pretlačil až k lopte, avšak jeho prihrávka bola veľmi nepresná. Lopta končí v aute.

61
    Ľvov zahrával rohový kop a po odraze mohlo prísť aj k zakončeniu, avšak píska sa ruka.

62
    Po závare v šestnástke DAC sa píska útočný faul. Domáci neotáľali a okamžite sa pustili do útoku.

63
    Na trávniku už vidieť aj umelé osvetlenie. Komu prinesie šťastie?

64
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Šafranko, prichádza Mészáros.

64
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza ., prichádza ..

66
    Po nepresnosti v rozohrávke Dunajskej Stredy bude pri lopte ukrajinský celok.

67
    Jeden z hráčov DAC sa previnil faulom na útočnej polovici. Hráč Ľvovu urobil najlepšie čo mohol.

68
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Pačinda, prichádza 95.
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza ., prichádza 23.

70
    Zápas začali kúskovať očakávané striedania. Nová krv by mohla priniesť zápasu oživenie.

71
    Hosťujúci hráč, ktorý vyrovnal skóre zápasu, bol faulovaný. Ľvov zostane na útočnej polovici.

72
    Dunajská Streda napádala veľmi vysoko s veľkým počtom hráčov, a teda na polovici ihriska muselo prísť prerušenie akcie.

73
    Németh na ľavom krídle predviedol peknú samostatnú akciu, keď si prehodil hráča a unikol aj druhému, avšak napokon bol zastavený.

74
    Žltú kartu dostáva hráč s číslom 5 (FC Karpaty Ľvov).

75
    Hráči Dunajskej Stredy sa môžu nasťahovať do šestnástky súpera, pretože príde center priamo do ohňa.

76
    Center poľahky zachytiť brankár Ľvovu. Snažil sa aj rýchlo rozohrať, ale hráči súpera mu to nedovolili.

77
    Ľvov je zrejme spokojný s nerozhodným výsledkom, pretože smerom vpred sa nejak neženie.

79
    Stopér hostí len zakopol loptu do autu a daroval tak ďalšiu možnosť na útok súperovi.

80
    Dunajská Streda preukazuje väčšiu túžbu po víťazstve. Dokazujú to jej samotní hráči, ktorí dávajú do každého súboja maximum.

81
    Huk správne vyhodnotil situáciu a loptu poslal až k svojmu brankárovi, ktorý hrá v druhom polčase akéhosi hlbšieho stopéra.

82
    Teraz mal právu aj v pozícií brankára, keď hostia zahrávali roh, ale center priletel presne k brankárovi DAC.

83
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Németh, prichádza Almási.

84
    Ihriskom sa ozvala známa slovenská nadávka, ktorú radšej nebudeme reprodukovať. Hostia zostanú pri lopte, pretože budú zahrávať priamy kop.

85
    Center veľa rozruchu nepriniesol, keďže skončil na hlave domáceho hráča. Následne prišiel faul pri čiare a loptu bude mať DAC.

86
    Zápas sa chýli k svojmu záveru a my sme stále nevideli tretí gól, ktorý by bol zrejme víťazný.

87
    V závere zápasu vidíme časté fauly z oboch strán, ktoré narúšajú priebeh diania na trávniku.

88
    Huk išiel do súboja veľmi tvrdo, ale nič iné mu nezostávalo, pretože hráč súpera by sa rútil sám na bránu.

89
    Ľvov v závere kontroluje zápas, ale k strelám sa nedostáva.

90
    Dunajská Streda sa oslobodzuje len odkopmi na útočnú polovicu.

90

Prípravný duel sa napokon skončil remízou 1:1. V druhom polčase sme nevideli žiadnu väčšiu príležitosť. Prvý polčas nás poriadne nabudil, keď sme videli viacero vyložených možností, ktoré zostali nepotrestané. Dunajská Streda sa javila ako aktívnejší celok, avšak v závere jej došli sily. Hráči si podali ruku a rozišli sa po remíze 1:1. Ďakujem vám za pozornosť a dovidenia. (16:44:40)