Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 4:0 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Pátek 27.01.2017, 17:00 • Neftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Česká stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (AVG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:07
    Dominik Furch (AVG) 28 zák., 4 góly, 87,5% (20:23:00)

Statistiky: Střely: 62-61; Střely na bránu: 33-29; Vhazování: 37-23; Zablokované střely: 14-16; Hity: 12-13; Fauly: 3-4; Trestné minuty: 11-25.

Avangard na ledě Nižněkamsku s Vladimírem Sobotkou a Dominkem Furchem v sestavě odehrál jedno z nejhorších utkání základní části, když již během první třetiny inkasoval tři branky a po přestávce ještě jednu, přičemž sám nevstřelil ani jednu. Do sítě druhého nejlepšího celku letošní sezóny KHL se postupně trefili Dmitrij Ogurcov, Igor Polygalov, Nikita Kvartalnov a Ildar Šiksatdarov. Konečný výsledek: Neftěchimik Nizněkamsk 4 Avangard Omsk 0.

59:29
    Richard Gynge ještě na pravém křídle vypálil od mantinelu a Dominik Furch ukryl puk v náručí.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:30
    Avangard se v závěru utkání ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, jenže jeho střely jsou příliš slabé a končí ve výstroji připraveného Andreje Karejeva.

56:36
    Nižněkamsk si vyžádal necelé čtyři minuty před koncem oddechový čas, těžko říci proč. Myslím si však, že je to kvůli tomu, aby si na chvíli jeho hráči odpočinuli a neudělali z dobře rozehraného zápasu bramboračku.

55:34
    Nizněkamsk se vydal do přečíslení dva na jednoho, a přestože finální přihrávka byla nepřesná, z vrcholu mezikruží pálil Pavel Porjadin, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde ho Dominik Furch ukryl v náručí!

54:35
    Jedno je jasné, Nižněkamsk porazí Avangard Omsk i ve druhém letošním střetnutí. První zápas Neftěchimik vyhrál venku 3:1, dnes bude jeho vítězství zřejmě vyšší.

52:47
    Hra má v závěru utkání obrovské tempo a přelévá se ze strany na stranu. Ve třetí části jsme ale zatím svědky gólu nebyli. A kdo ví, zda se vůbec dočkáme.

50:15
    Jevgenij Medveděv se opět vrátil z trestné lavice zpět na led, během dvou šancí domácích hráčů mu ale určitě pořádně zatrnulo, i když za stavu 4:0 už pátý gól nic neřeší.

50:14
    Richard Gynge nebo Gilbert Brulé se po pravém křídle řítil do velké šance a jeho střela skončila na pravé tyči!

49:52
    Jeden z hráčů Nižněkamsku se po nahození z levého křídla ocitl před bránou v obrovské šanci a mířil k pravé tyči, jenže Dominik Furch předvedl spektakulární zákrok, když vleže vyrazil puk levým betonem!

48:15
    Plný počet hráčů trval pouze 15 sekund! Jevgenij Medveděv se vrátil z trestné lavice a vzápětí na ni hned zase usedl, tentokrát po inkasování dvou minut za držení.

48:00
    Vyloučený Andrej Pervyšin už je také na ledě a oba dva týmy hrají v plném počtu.

47:53
    Vyloučený Jevgenij Medveděv je zpět na ledě a začíná přesilová hra CSKA, která potrvá pouze sedm sekund.

46:00
    Domácí měli k dispozici přesilovou hru, ta ovšem trvala pouze sedm sekund! Andrej Pervyšin dostal dvě minuty za držení.

45:53
    Jevgenij Medveděv předvedl ve středním pásmu nechutný zákrok, když kolenem sestřelil Richarda Gyngeho!

44:34
    Zadumaný Nikolaj Lemťugov stále sedí na trestné lavici poté, co dostal dvě minuty za vyvolání bitky, pět minut za bitku a vzápětí desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

43:08
    Andrej Karejev si připsal po střele Avangardu z pravého křídla další úspěšný zákrok a po následném vhazování hokejisté Nižněkamsku podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

42:26
    Andrej Karejev dnes předvedl několik skvělých zákroků a není se třeba divit, že jsou hráči Omsku hodně podrážení.

41:55
    Michail Juňkov se po nádherné kolmé přihrávce Jonase Ahnelöva ocitl mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci a zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale předvedl fantastický semafor!

41:10
    Nikita Nikitin byl zřejmě hráčem, který od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, jeho následný pokus ale zamířil vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.

40:42
    Jevgenij Medveděv počkal za svou bránou, až jeho spoluhráči dostřídají a poté přesně rozehrál.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 45-40; Střely na bránu: 24-22; Vhazování: 27-15; Zablokované střely: 7-11; Hity: 8-9; Fauly: 2-2; Trestné min.: 9-21.

Třetí třetina začne přibližně v 18:49.

Avangard vstoupil i do druhé části aktivněji, jenže stejně jako v té první ze svého tlaku nedokázal nic vytěžit. Hosté se marně snažili prosadit a v dresu Neftěchimiku krátce před druhou přestávkou skóroval Ildar Šiksatdarov. Nikolaj Lemťugov se s vývojem utkání nesmířil a krátce na to vyvolal bitku, po které dostal dvě minuty za vyvolání bitky, pět minut za bitku a deset minut osobní trest. Skóre po druhé třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 4 Avangard Omsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

@khl má za sebou utkání hvězd. #CCM #SuperTacks

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:51
    Nižněkamsk napřáhl na pravém křídle k prudké střele, kterou pozorný Dominik Furch hrudí vyrazil mimo.

38:07
    Nižněkamsk vytvořil před bránou Avangardu obrovská závar, Dominik Furch ale nějakým zázrakem neinkasoval!

37:54
    Nikolaj Lemťugov dostal ke dvěma minutám za vyvolání bitky ještě pět minut za bitku a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, zatímco Nikita Kvartalnov pouze pět minut za nesportovní chování.

37:54
    Nikolaj Lemťugov dostal dvě minuty za vyprovokování bitky, tím ale výčet trestů ještě určitě nekončí.

37:54
    Andrej Karejev si poradil snadno se střelou Avangardu a po přerušení hry vznikla za jeho bránou obrovská potyčka, ve které byl hodně aktivní Nikolaj Lemťugov!

37:27
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Bogdan Jakimov krásně vypálil z vrcholu mezikruží a po zákroku Dominika Furcha levým betonem se v blízkosti pravé tyče dostal k dorážce ILDAR ŠIKSATDAROV, který zvýšil na 4:0. Asistence: Bogdan Jakimov a Pavel Zdunov.

36:51
    Bogdan Jakimov na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Dominik Furch ukryl puk ve své lapačce.

36:01
    Anton Burdasov vypálil na levém křídle z úhlu a po zákroku Andreje Karejeva zamířil na střídačku.

34:47
    Jeden z hokejistů Neftěchimiku nabral na levém křídle obrovskou rychlost a nebezpečně si sjížděl před bránu, do zakončení se ale nakonec nedostal!

33:44
    Vyloučený Michail Juňkov naskočil zpět na ledovou plochu a přesilová hra domácích hráčů zůstala nevyužita.

33:05
    Hra byla vzápětí přerušena, protože také po střele Iljy Zubova puk zamířil do ochranné sítě.

33:05
    Ilja Zubov mohl na opačné straně ledové plochy udeřit v oslabení, jeho prudká střela z levého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.

32:00
    Dan Sexton se ocitl před bránou v obrovské brankové příležitosti, jenže ji nepochopitelně přestřelil a jeho pokus skončil v ochranné síti!

31:44
    Michail Juňkov si počínal v pravém rohu obranného pásma příliš důrazně a narazil jednoho z domácích hráčů na mantinel. Následovaly dvě minuty za vražení na hrazení.

31:41
    Avangard dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Andrej Karejev byl ale připraven a sevřel puk v náručí.

30:28
    Vyloučený Gilbert Brulé naskočil zpět na led a domácí hokejisté Nižněkamsku hrají v plném počtu.

30:27
    Ilja Zubov se ocitl v blízkosti pravé tyče v závěru přesilové hry v obrovské šanci, jenže si vylámal zuby na skvěle chytajícím Andrejovi Karejevovi!

28:28
    Gilbert Brulé dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění a Avangard má k dispozici další přesilovou hru.

27:26
    Avangard zkoušel snížit střelou z pravého křídla, následný pokus od mantinelu ale zamířil do náruče Andreje Karejeva.

26:12
    Na opačné straně mohl zahrozit Nižněkamsk a také tak učinil, Dominik Furch ale bez problému puk hrudí vyrazil.

25:33
    Avangard Omsk vyrazil po pravém křídle do útoku, který zakončil prudkou střelou od mantinelu, Andrej Karejev byl ale připraven a levým betonem puk vyrazil za svou bránu!

24:53
    Dan Sexton pálil z levého kruhu pro vhazování zápěstím pod horní tyč, Dominik Furch ale dobře zasáhl a vyrážečkou puk vyrazil do ochranné sítě! Skvělý zákrok.

23:25
    Ilja Michejev to vzápětí zkoušel na pravém křídle střelou od mantinelu, brankář Nizněkamsku ale opět našel puk v náruči a v rychlém sledu si připsal dva dobré zákroky.

23:15
    Vladimir Sobotka na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke trvdé střele s příklepem, která mířila na přední tyč, Andrej Karejev byl ale připraven a sevřel puk v náručí.

21:12
    Jevgenij Medveděv zkoušel tvrdě vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.

20:38
    V Neftěchim Areně začala prostřední část utkání a hokejisté Avangardu do ní vstoupili opět pořádně zostra. Velký zámek před bránou Nižněkamsku ale nic nepřinesl.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 23-20; Střely na bránu: 15-10; Vhazování: 13-9; Zablokované střely: 2-5; Hity: 3-4; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

Avangard prožil hororový vstup, když se do jeho sítě v rozmezí necelých dvou minut prosadili Dmitrij Ogurcov a Igor Polygalov. Dominik Furch si ještě nesáhl na puk a už ho dvakrát lovil ze své brány, na což hosté zareagovali oddechovým čase, ani ten ale nepomohl, když se na začátku druhé poloviny úvodní části prosadil Nikita Kvartalnov. Skóre po první třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 3 Avangard Omsk 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

18:27
    Vladimír Sobotka na pravém křídle krásně vypálil od mantinelu a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Andrej Karejev ji ale pravým betonem vyrazil!

16:40
    Artur Lauta se ocitl před bránou v obrovské šanci a krásnou střelou zápěstím mířil z blízkosti do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Andrej Karejev vytáhl fantastický semafor a puk ukryl ve své lapačce!

14:44
    Vladimír Sobotka na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže mu byl odpískán ofsajd, který byl navíc posouzen jako úmyslný, a vhazovalo se ve středovém kruhu.

13:23
    Před utkáním jsem měl pocit, že když se Dominik Furch objeví v bráně, tak to pro Omsk nedopadne moc dobře a zatím se tato má domněnka dokonale potvrzuje.

12:30
    Dominik Furch střelu domácího týmu vyrazil vyrážečkou vysoko do vzduchu, ze kterého se puk snesl před jeho bránu a po bekhendovém pasu Marata Chajrullina mezi nohama ho NIKITA KVARTALNOV z blízkosti nad jeho levým betonem uklidil do odkryté brány. Avangard Omsk prožívá katastrofální vstup do utkání a prohrává už 3:0! Asistence: Marat Chajrullin.

12:02
    Něftěchimik ze středního pásma nahodil puk směrem k přední tyči, kde ho Dominik Furch ve skluzu zastavil a poté rychle vyklepal z výstroje, aby rozehrál.

11:34
    Domácí hokejisté zaváželi puk po levé straně do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.

10:51
    Ilja Michejev se po přihrávce Iljy Zubova ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže jeho střela zamířila mimo!

10:27
    Nižněkamsku se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

9:29
    Pokud se ale podíváme na výsledek prvního vzájemného utkání, které se odehrálo v Omsku, tak současné skóre není nikterak překvapivé. Neftěchimik zvítězil na ledě Avangardu v prvním utkání letošní sezóny KHL 3:1.

8:50
    Vladimir Sobotka v úvodu zápasu vypálil a poté vybojoval přesilovou hru, jenže Avangardu se z úvodního tlaku nic vytěžit nepodařilo a nyní prohrává překvapivě 2:0.

8:20
    Dominik Furch zastavil nahození Nizněkamsku od modré čáry a po ukrytí puku v lapačce si připsal konečně zákrok.

7:27
    Jonas Ahnelöv na levém křídle vypálil od modré čáry, brankář Andrej Karejev měl ale skvělý výhled a jeho pokus ukryl ve své výstroji.

6:23
    Kirill Ljamkin nádhernou diagonální přihrávkou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování našel na vzdálenější levé tyči IGORA POLYGALOVA, který do jeho pasu vložil hůl a nad pravým betonem Dominika Furcha ho usměrnil k levé tyči. Neftěchimik využil přesilovou hru a rychle navýšil svůj náskok – 2:0! Asistence: Kirill Ljamin.

4:56
    Nikolaj Lemťugov dostal dvouminutový trest za sekání a také Nizněkamsk si zahraje v úvodu první přesilovou hru.

4:15
    Jevgenij Medveděv na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho následnou střelu pozorný Andrej Karejev bez problému ukryl v náručí. Avangard je směrem vpřed nebezpečný, zatím se mu ale nepodařilo skórovat.

3:24
    DMITRIJ OGURCOV se velice snadno mezi třemi protihráči protáhl před bránu a nádhernou střelou zápěstím z blízkosti nad vyrážečkou bezmocného Dominika Furcha zamířil do levého horní rohu brány. Neftěchimik Nižněkamsk přečkal oslabení a krátce na to se ujal vedení! Asistence: Bogdan Jakimov a Gennadij Stoljarov.

3:04
    Vyloučený Gennadij Stoljarov naskočil zpět na led a Neftěchimik úspěšně přečkal první oslabení dnešního zápasu.

2:21
    Avangard na pravém křídle napřáhl z úhlu k prudké střele, která byla těsně před bránou sražena mimo.

2:11
    Avangard Omsk má k dispozici hned v úvodu utkání přesilovou hru, domácí hokejisté ale zatím dobře brání.

01:04
    Vladimír Sobotka se snažil prosadit po pravém křídle a u mantinelu ve středním pásmu vybojoval faul, když ho vracející se Gennadij Stoljarov zasáhl nepříjemně loktem.

0:12
    Puk dopadl na led a Avangard Omsk se okamžitě vrhl předem vpřed, následná střela Vladimíra Sobotky ale z pravého kruhu pro vhazování zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.

00:01

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a utkání, ve kterém se představí český brankář Dominik Furch, bude moci již za pár okamžiků začít!

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kolppanen) – Kinrade, An. Sergejev, Ljamin, Pervyšin (A), Berezin, Ogurcov, Fazylzjanov, Lekomcev – Gynge, Brulé, Sexton – Porjadin, Stoljarov (C), Polygalov (A) – Jakimov, Šiksatdarov, Zdunov – N. Kvartalnov, Chajrullin, Koňkov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, Meňšikov, Ahnelöv, A. Osipov, Lisov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin (A) – Zubov (A), Pestuško, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Machanovskij, Juňkov, Manukyan – Lauta.

Rozhodčí: Andris Ansons, Antonín Jeřábek. Čároví: Alexei Majtak, Jevgenij Pronskich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vladimír Sobotka (AVG) 8+19, +9
    Dominik Furch (AVG) 47 zápasů, 1121 zákroků, 88 gólů, průměrná úspěšnost zákroků 92,7%

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

24.11.16 Avangard Omsk – Nižněkamsk 1:3
    Andrej Karejev předváděl v posledních zápasech velmi dobré výkony a důrazně si říká o pozici jedničky Neftěchimiku

Andrej Karejev z @hcnkh ???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hcnkh

Avangard Omsk:

Avangard Omsk se stejně jako Nižněkamsk pravidelně představuje ve Východní konferenci, ve které v základní části během 53 zápasů nasbíral 99 bodů a již delší dobu má zajištěnou účast v playoff. Omsk překvapivě padl v posledním zápase na ledě Togliatti a hranici sta bodů se tak pokusí po dvou porážkách v řadě na třetí pokus překonat proti Nižněkamsku.

Neftěchimik Nižněkamsk:

Nižněkamsk se potřetí v řadě představí v domácím prostředí Neftěchim Areny, ve které dvakrát v řadě prohrál, v posledním utkání ovšem dokázal vybojovat vítězství nad Novokuzněckem, o kterém rozhodl v samostatných nájezdech Sergei Konkov. Domácí by se rádi zapojili do závěrečných bojů o playoff, jenže v současné chvíli ztrácí na osmý Vladivostok sedm bodů.

Nižněkamsk v posledním zápase KHL dokázal zvítězit nad Novokuzněckem a zisk dvou bodů se po ukončení čtyř porážek v řadě bude snažit potvrdit proti Avangardu Omsk, který pokračuje ve svém tripu. Hosté odehrají venku páté utkání v řadě, přičemž během posledních dvou dvakrát v řadě prohráli, když nestačili na Magnitogorsk a překvapivě Ladu Togliatti.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Ogurcov (Jakimov, Stoljarov), 7. Polygalov (Ljamin), 13. N. Kvartalnov (Chajrullin), 38. Šiksatdarov (Jakimov, Zdunov)