Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 4:0 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
SKA Petrohrad
Pátek 27.01.2017, 17:00 • Nagorny Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:30:06)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do zásahu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Právě skončilo utkání mezi Torpedem Nižnij Novgorod a SKA Petrohradem. Po dvou třetinách hosté vedli 2:1 a vstupovali tak do poslední periody o krok napřed. Závěrečná část se jim však hrubě nepovedla a Novgorod dokonale otočil stav utkání. Nejdříve v 41. minutě srovnával Vladimir Galuzin a domácí očividně ožili. V minutě osmačtyřicáté již Torpedo vedlo. Zasloužil se o tom svou trefou John Norman a rázem to bylo SKA, kdo musel dotahovat. V 59. minutě ovšem trefou přes celé kluziště pečetil výhru Novgorodu Vjačeslav Kuľomin a spolu se svými spoluhráči se mohl radovat z vítězství 4:2.

59:25
    Koskinen je znovu na střídačce a SKA to ještě nevzdává a hraje v šesti.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Ještě jeden icing se píská na domácí straně. Birjukov se musí mít na pozoru.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí části.

58:18
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Krátce po buly se puk dostal k VJAČESLAVU KUĽOMINOVI, jenž střelou přes celé hřiště trefuje opuštěnou klec Petrohradu. Asistence: Grigorij Želdakov.

58:13
    Koskinen je na střídačce a hosté to zkouší v šesti lidech v poli.

58:13
    Novgorod vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět do obranného pásma Torpeda.

57:37
    Kotouč je nyní po vyhození domácích na jejich střídačce a vhazovat se bude opět před Birjukovem.

57:15
    Barabanovova pohotová střela z modré čáry nezaskočila Birjukova, který si připsal další úspěšný zákrok.

57:00
    Sergej Širokov se snažil překonat Birjukova z levého kruhu, ale domácí gólman odolává.

56:48
    Opět další posunutí puku do neutrální zóny. SKA tedy musí vyklidit útočné pásmo.

56:20
    A teď se dokonce dostali až do zakončení. Zpoza brány to rychlým výpadem zkoušel jeden z domácích, avšak Koskinen si pohlídal prostor u své levé tyče.

55:48
    Torpedo posunuje kotouč do střední třetiny, což jim v tuto chvíli bohatě stačí.

55:36
    Nyní už je však hra přerušena po dalším zákroku novgorodského brankáře. Petrohradu už moc času nezbývá.

55:04
    Birjukov střelu od pravého hrazení pouze kontroloval, ale hosté pokračují v útočení.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 25. Žerděv (Gračjov, Ashton), 41. Galuzin (Urakov, M. Osipov), 48. Norman (Urakov), 59. V. Kuľomin (Želdakov) – 12. Kovalčuk (Chafizullin), 37. Kablukov (Širokov, Rykov)

Torpedo Nižnij Novgorod: M. Birjukov (Proskurjakov) – Želdakov, Jegoršev, Barancev, M. Osipov, Šulenin, Lofquist, Aljajev – Daugavinš, Frolov, D. Sjomin – Galuzin, Urakov, A. Potapov – Ashton, Gračjov, Žerděv – Mozer, Norman, V. Kuľomin – Verjajev.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Chafizullin, A. Bělov, Zub, Rukavišnikov, Judin, Rykov, J. Jakovlev – Dadonov, Koskiranta, Kovalčuk – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Širokov – Děrgačjov, Chochlačjov, Nekolenko.

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Kuchava, Sadovnikov