HC Litvínov – Kolín 6:3 (kon.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 6:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Letňany – Vsetín 2:5 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 6:3 (kon.) | Slavia – Olomouc 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Jihlava – Chomutov 3:4 (kon.) | Písek – Havířov 2:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.01.2017, 15:00 • MINI WERK ARENA • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

59:08
    Teď už je to pouze na hráčích v poli. Štěpánek míří na střídačku a Třinec hraje v šesti.

51:55
    Bouřil sám před brankou nezkompletoval hattrick, Oceláři jsou ale nadále pod tlakem.

48:11
    Třineckého hráče vzápětí fauloval Aubrecht a Oceláři mají další přesilovku. Dvě minuty za hákování.

48:02
    Havránek mohl hned vzápětí vyrovnat a Nováka zachraňovala branková konstrukce!

47:38
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři sice dvojnásobnou přesilovku nevyužili, krátce po jejím vypršení ale snižují na rozdíl jediné trefy. Na levém kruhu se do kotouče opřel MICHAL KVASNICA a tato rána prosvištěla až do sítě. Asistence: Kamil Klocek.

44:32
    Za držení je vyloučen Krejsa a Oceláři si zahrají v pěti proti třem!

43:47
    Oddechový čas pro domácí.

43:47
    Nikolič si vykoledoval menší trest za podražení a odchází na trestnou.

38:54
    Minutu před koncem druhé části Oceláři snižují na rozdíl dvou gólů. Oceláři dostali puk do brankoviště a do sítě jej nakonec usměrnil JONÁŠ PETEREK. Asistence: Adam Raška.

31:01
    Pokračovat se bude ve čtyřech, protože Dospěl dostává dvě minuty za posunutí hole brankáři po ledě.

30:58
    Byl to ale Liberec, kdo málem inkasoval. Ránu Peterka se ovšem Novákovi podařilo zastavit, i když zřejmě sám neví jak.

30:43
    Radzienciak dostává dvě minuty za podražení a hosté si zahrají přesilovku.

28:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    Oceláři se dostali v obranném pásmu do problémů, na branku Třince střílel KRYŠTOF BOUŘIL a puk prošel mezi betony Štěpánka až do sítě. Asistence: Luboš Dospěl.

26:26
    Adam Raška se dostal u branky ke kotouči, okamžitě jej předal JONÁŠI PETERKOVI a Novák se proti této ráně přesouval ve své brance zbytečně. Asistence: Adam Raška.

20:45
    Naopak hosté se na druhé straně nemýlili. MARTIN MAŤÁTKO se ocitl sám před brankou a poslal puk za záda Štěpánka. Asistence: Jakub Rychlovský.

15:36
    Krejsa dostává dvě minuty za držení Rašky a do čtyř naopak musí hosté.

13:11
    Dvířka na trestné lavici se otevírají také na straně Třince, za nedovolené bránění je potrestán Raška.

11:42
    Druhou možnost dostanou Oceláři, jelikož je za podražení vyloučen Turský.

08:20
    Podražením se provinil také Przybyla a i on si musí odpykat menší trest.

06:05
    Charvát podrazil unikajícího Rašku a čekají jej dvě minuty na trestné lavici.

06:00
    Hned vzápětí Tygři navyšují svůj náskok. KRYŠTOF BOUŘIl jel sám na branku a proti Štěpánkovi nezaváhal. Asistence: Vítek Turský.

05:26
    Hosté využili zaváhání Třince na modré čáře a ujímají se vedení. Po přihrávce Jakuba Rychlovského už se Štěpánek nestihl přesunout včas a MARTIN MAŤÁTKO mohl střílet po odkryté kleci. Asistence: Jakub Rychlovský.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 27. Peterek (Raška), 39. Peterek (Raška, Kvasnica), 48. Kvasnica (Klocek) – 6. Maťátko (Rychlovský), 6. Bouřil (Turský), 21. Maťátko (Rychlovský), 29. Bouřil (Dospěl)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kučera) – S. Radzienciak, Krzak, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Mikler, Klocek, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška
    Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Habermann, Had – Rychlovský, Dospěl, Šír, Šíp, Maťátko, Čermák, Litera, Nikolič, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

Rozhodčí: Zbořil – Sedlák, Vodák