Česko – Švýcarsko 3:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 0:2 (kon.)
Česko
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Švýcarsko
Pátek 10.11.2017, 14:00 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour

Děkuji za to, že jste s námi dnešní zápas sledovali. Přeji úspěšný start do víkendu! (16:36:31)
    Český tým se dnes mohl opřít o Marka Mazance či využité přesilovky.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:25 (9:11, 13:7, 7:7)
    Zblokované střely – 3:0
    Vyhraná vhazování – 34:35
    Trestné minuty – 8:16

Čeští hokejisté se dnes dočkali vítězství, když zdolali nepříjemné Švýcary 3:2. Josef Jandač může být spokojen s přesilovými hrami, v nichž jeho svěřenci vstřelili všechny tři góly. Velmi dobře zachytal také reprezentační debutant Marek Mazanec. Do závěrečné třetiny se vstupovalo za stavu 3:1 pro Česko. V 51. minutě se z ničeho nic prosadil Andres Ambühl, ale vyrovnat už Švýcarsko nedokázalo ani ve více než dvě minuty trvající hře bez gólmana.

Nejlepší hráči zápasu: Andres Ambühl – Jakub Klepiš

59:49
    Mohlo být vyrovnáno! Kotouč se odrazil od nohou Andrese Ambühla směrem na odkrytou českou klec, ale Marek Mazanec byl velmi pohotový a stačil puk tygřím skokem zastavit. Před brankovou čarou ho schoval do lapačky!

59:40
    Ránu Loeffela schytal Jakub Lev. Švýcarsko pokračuje v náporu!

59:29
    Zakázané uvolnění českého týmu. Josef Jandač si vyžádal time-out.

59:17
    Dopředu se vydali Řepík s Birnerem, ale ohrozit opuštěnou klec soupeře nakonec nedokázali.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:38
    Nahození Romaina Loeffela zastavil lapačkou Mazanec. Švýcarský trenér Fischer si bere time-out.

57:54
    Švýcaři to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:30
    Nahozený puk vyrazil Mazanec pravým betonem. Kotouč získali jeho spoluhráči.

56:25
    Z ostrého úhlu to zkoušel Jakub Lev. Gilles Senn puk zastavil a hned rozehrál na své spoluhráče.

55:49
    Po delší době zaútočili také svěřenci Josefa Jandače. Po nahrávce Kováře pálil od modré Ondřej Vitásek. Gilles Senn si sáhl pro puk lapačkou.

55:30
    Švýcaři získali dobrým forčekinkem kotouč a opět českou defenzivu zlobili. Střely Rüfenachta a Hofmanna však byly zablokovány.

54:15
    Mohlo být vyrovnáno! Dennis Hollenstein předkládal Grégorymu Hofmannovi puk před odkrytou branku, ale na poslední stačil tuto přihrávku tečovat jeden z bránících hráčů!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Gulaš (J. Krejčík, D. Kubalík), 20. Radil (Klepiš, Nakládal), 33. D. Kubalík (Gulaš) – 23. Haas (Praplan, Hollenstein), 51. Ambühl (Du Bois, Loeffel)

Česko: Mazanec (Francouz) – Šmíd, Nakládal (C), J. Krejčík, Kundrátek, Vitásek, Mozík, Šulák, Němeček, Moravčík – Sekáč, Nestrašil, Radil – D. Kubalík, Jan Kovář (A), Gulaš – Birner, Lev, Řepík – Zaťovič, Horák, Klepiš (A).
    Švýcarsko: Senn (Hiller) – Untersander, Marti, Du Bois, Loeffel, Fora, Maurer, Genazzi, Rüfenacht – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl (C), Corvi, S. Moser (A) – Herzog, Suter, Hofmann – Baltisberger, Schäppi (A), Scherwey.

Rozhodčí: Kaukokari, Heikkinen – Österholm, Nikulainen (FIN)